Odwirusowywanie stron internetowych

No Comments

Zastanawiałeś się, na ile twoja strona jest bezpieczna dla odwiedzających ją użytkowników? Niepostrzeżenie zainfekowana witryna stanowi realne zagrożenie, które zbagatelizowane, może dokonać poważnego spustoszenia w systemie i przynieść straty w działaniu twojej firmy.

Odwirusowywanie stron internetowych Zielona Góra

Planując działania SEO zwykle skupiamy się na osiągnięciu jak najwyższej pozycji w wyszukiwarce. Na nic jednak zda się pozycjonowanie, jeśli Google zidentyfikuje naszą stronę jako podejrzaną, tzn. zawierającą złośliwe oprogramowanie czy wirusy. W takim przypadku będzie wręcz ostrzegało swoich użytkowników przed odwiedzeniem witryny. Nasza strona w wynikach wyszukiwania będzie wyświetlana wraz z uwagą: „Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze”. Gdy użytkownik, pomimo ostrzeżenia, spróbuje ją otworzyć, Google wysyła kolejny komunikat: „Przejście do tej witryny może być niebezpieczne dla Twojego komputera”. Nasza pozycja w wyszukiwarce w krótkim czasie dramatycznie się pogorszy, a zlekceważenie problemu może mieć katastrofalne skutki.

Czym właściwie jest złośliwe oprogramowanie?

Mogą to być aplikacje, skrypty czy programy, które działają wbrew autorowi witryny i mają szkodliwy wpływ na działanie strony. Z kolei najpopularniejsze wirusy to skrypty przekierowujące na inne strony (stworzone specjalnie w tym celu przez hakerów) lub umieszczające szkodliwy kod, który zareklamuje dane usługi lub produkty atakującego. Najgroźniejsze są wirusy, które są w stanie wykraść informacje o użytkownikach, np. ich hasła do kont bankowych czy kart kredytowych. Niektóre wirusy masowo rozsyłają spam, co może skutkować zablokowaniem witryny u dostawcy skrzynki pocztowej.

W jaki sposób dochodzi do zainfekowania witryny?

Zwykle są to nasze własne zaniedbania czy nieuwaga, np. pozostawienie otwartego kodu w systemie. Często zapominamy też o aktualizacji skryptów, z których korzystamy. Nasza strona internetowa staje się wtedy łatwym kąskiem dla hakera i jej przejęcie jest w zasięgu ręki. Nawet komputer, na którym pracujemy, może stać się źródłem problemu, jeśli nie zainstalujemy na nim odpowiedniego programu antywirusowego.

Bezpieczeństwo witryny powinno być jednym z naszych priorytetów. Jeżeli jednak dojdzie do jej zainfekowania, reakcja powinna być natychmiastowa! Każdy moment zwłoki przynosi straty, a naprawa negatywnych skutków ataku będzie długa, żmudna, a w ekstremalnych przypadkach, wręcz niewykonalna. Dlatego tak ważne jest podjęcie natychmiastowego działania i odwirusowaniu strony www. Jeśli nie jesteś w stanie sam sobie poradzić ze złośliwym oprogramowaniem czy wirusami – zgłoś się do nas; mamy wiedzę i doświadczenie w odzyskiwaniu zainfekowanych stron. Jak najszybciej postaramy się przywrócić pełną funkcjonalność strony, a także przygotujemy indywidualny system zabezpieczeń, który pozwoli uniknąć takich sytuacji w przyszłości.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are required

Więcej aktualności

Pokaż wszystko