AdWords czy pozycjonowanie

No Comments

Prędzej czy później, wielu właścicieli stron internetowych staje przed dylematem, w jaki sposób dotrzeć do potencjalnych odbiorców. Nowych klientów można pozyskać, korzystając z dwóch najpopularniejszych metod – AdWords (linki sponsorowane) lub SEO (pozycjonowanie). Które narzędzie jest skuteczniejsze? Czym się kierować przy wyborze metody? Co jest bardziej pracochłonne, a co przyniesie szybsze efekty? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

Reklamy Google AdWords

adwords czy pozycjonowanie

Niewątpliwą zaletą linków sponsorowanych AdWords jest możliwość dotarcia do dużej liczby klientów w stosunkowo krótkim czasie. Reklamy AdWords pojawiają się w wyszukiwarce Google nad oraz pod organicznymi wynikami wyszukiwania. Sami ustalamy budżet i płacimy wyłącznie za efekt – czyli za każde kliknięcie w link. Koszty ustala algorytm Google, który ocenia trafność naszej reklamy, jej celność i to jak wypada w porównaniu z reklamami konkurencji. Ponadto, to my decydujemy, czy link wyświetla się całą dobę, czy tylko w określonych godzinach. Dodatkowo, w każdej chwili mamy możliwość wstrzymania lub szybkiego uruchomienia reklamy. Przez cały czas trwania kampanii możemy edytować jej treść i na bieżąco dostosowywać do oczekiwań odbiorców. Jest to znacznie ułatwione, bo na bieżąco dostajemy raporty o popularności poszczególnych słów kluczowych. Linki Google AdWords, choć bardzo efektywne i zapewniające szybkie rezultaty, w rękach osoby niedoświadczonej mogą nie przynieść wymiernych korzyści. Jeżeli nie wiemy, jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe, zoptymalizować reklamę czy ustalić budżet, który pozwoli nam wygrać z konkurencją – lepiej to zadanie powierzyć profesjonalistom.

A może pozycjonowanie?

adwords czy pozycjonowanie

Działania SEO mają za zadanie zwiększyć ruch na stronie internetowej z organicznych wyników Google. Są to czynności czasochłonne, dlatego należy uzbroić się w cierpliwość, ale w dłuższej perspektywie zdecydowanie przynoszą efekty. Na samym początku musimy skupić się na opracowaniu witryny pod kątem wymagań algorytmu Google i zdobywaniu linków zewnętrznych. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim, aby zamieszczane treści były unikalne, unikajmy zatem kopiowania materiałów z innych stron. Zasoby wartościowych tekstów i grafik są punktowane przez Google i doceniane przez potencjalnych klientów, którzy na naszej stronie mogą poszerzyć swoją wiedzę. Marka jest lepiej postrzegana, zdobywa zaufanie odbiorców i buduje pozytywny wizerunek. Pozycjonowanie to reklama niejawna, co jest dużym plusem, biorąc pod uwagę to, że część użytkowników woli klikać w organiczne wyniki wyszukiwania niż w reklamy płatne. Działania SEO wymagają poświęcenia czasu i uwagi, a ich efekty widać z pewnym opóźnieniem. Warto się zastanowić, czy nie lepiej zlecić to zadanie wykwalifikowanym firmom, które skutecznie wypozycjonują naszą witrynę.

Co wybrać – AdWords czy SEO?

Należy odpowiedzieć na podstawowe pytanie – co przyniesie największe korzyści twojej firmie i jakich efektów oczekujesz? Zależy ci na wypromowaniu konkretnego produktu/usługi, a może chcesz sprawdzić, które słowa kluczowe cieszą się największą popularnością? Oczekujesz natychmiastowych korzyści, czy możesz na nie trochę poczekać? Jeżeli nie jesteś pewien, co będzie odpowiednie dla twojej firmy, zgłoś się do nas. Nasz zespół profesjonalistów pomoże ci wybrać optymalną strategię, która przyniesie pożądane efekty.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are required

Więcej aktualności

Pokaż wszystko