Darmowe stocki zdjęć, czyli skąd brać grafiki?

No Comments

Nie każdy kto prowadzi bloga potrafi jednocześnie zrobić piękne zdjęcie bądź wykonać ciekawą grafikę samodzielnie. Jak jednak wiadomo, nie warto rezygnować z tego typu treści całkowicie. Na szczęście ratunkiem mogą być darmowe stocki zdjęć, dzięki którym każdy może umieścić na swoim blogu ciekawą grafikę i to nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. stocki zdjęć

Stocki zdjęć – co to jest?

Są to strony internetowe, na których znajduje się mnóstwo ciekawych grafik. Każdy może je stamtąd pobrać i wykorzystać. Wiele z nich udostępnianych jest zupełnie bezpłatnie, za niektóre – zazwyczaj te bardziej interesujące – należy zapłacić (czasem całkiem sporo). Jeżeli jednak mamy ograniczony budżet to spokojnie jesteśmy w stanie znaleźć całkiem niezłe zdjęcia zupełnie za darmo.

Banki zdjęć – jak one działają?

To użytkownicy tak naprawdę tworzą i napędzają takie strony. Każdy grafik i fotograf może wystawić swoje zdjęcie. Stocki zdjęć oferują mnóstwo ciekawych obrazów do pobrania. Dla osób poszukujących dobrych grafik banki zdjęć są bardzo przydatne, bowiem mają one pewność, że zaczerpnięte stamtąd zdjęcie może być ponownie wykorzystane i to w celach komercyjnych. Jest to zatem bardzo bezpieczna opcja, bez ryzyka, że wstawimy na swoją stronę zdjęcie, którego nie mamy prawa tam umieszczać.

Najpopularniejsze stocki zdjęć

Jest kilka najbardziej znanych banków zdjęć z ogromnym wyborem. Warto wiedzieć gdzie szukać, jeżeli zdecydujemy się w ten sposób poprawić design naszej witryny. Najpopularniejszymi stronami udostępniającymi fotografie są:

Pixabay jest bardzo wygodna w obsłudze i udostępnia sporą ilość darmowych fotografii. Wystarczy wpisać hasło, które nas interesuje a naszym oczom ukaże się ogromny wybór grafik. U góry strony pojawiają się opcje płatne, natomiast reszta jest gotowa do pobrania bezpłatnie.

ShutterStock to świetna opcja dla osób, które bardzo cenią sobie wysoką jakość. Zdjęcia udostępniane przez tę platformę są bardzo dobre, ponieważ przechodzą szczegółową weryfikację zanim zostaną zaakceptowane.

PicJumbo jest bez wątpienia jednym z lepszych banków zdjęć ze względu na ilość dobrych jakościowo fotografii (także tych darmowych).

Little Visuals ma ciekawy i miły zwyczaj obdarowywania klientów. Jeżeli zapiszemy się do Newslettera – otrzymamy prezent na maila. I to nie jednorazowy! Każdego tygodnia zostanie nam udostępnionych siedem fotografii.

Pexels oferuje nie tylko wysokiej jakości zdjęcia, ale również filmy (przynajmniej formatu HD ready, choć można również trafić na sporą ilość wideo Full HD).

Ogrom możliwości jakie daje nam w dzisiejszych czasach Internet sprawia, że dużo łatwiej jest wypromować swoją działalność. Warto korzystać z tych udogodnień, ponieważ czynią drogę do celu o wiele przyjemniejszą. Stocki zdjęć zostały stworzone po to, aby graficy i fotografii mogli zarabiać na swoich pracach, ale również z powodu potrzeb właścicieli domen, którzy chcą urozmaicać content na swojej stronie. Sprawdzają się doskonale i ciągle pomagają w rozwoju stron internetowych.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko