Dlaczego Video Marketing jest tak skuteczny?

3 Comments

Video Marketing to coraz bardziej popularna forma promowania swoich usług i produktów. Ta strategia ostatnimi czasy przynosi najlepsze efekty, dlatego też firmy chętnie ją wdrażają. Dlaczego jest tak skuteczna? Postaramy się to wyjaśnić w tym artykule.

Wideo marketing Zielona Góra

Video marketing – co to jest?

Zacznijmy od najważniejszego, czyli krótkiej definicji Video Marketingu. Najogólniej mówiąc jest to forma marketingu internetowego, która polega na przekazywaniu treści reklamowych poprzez filmy. Tak, dokładnie. To wszelkie reklamy, które mamy okazję oglądać. Jednak nie są to jedynie spoty wyświetlane w telewizji. To działanie na wielu polach, wieloma kanałami, w taki sposób, aby szerzyć wśród potencjalnych odbiorców świadomość o marce i jej produktach.

Skąd rosnąca popularność?

Video Marketing to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta – ostatnimi czasie zwłaszcza profesjonalne ujęcia z drona. Film potrafi w prosty sposób wzbudzić zainteresowanie. Zauważono również, że treści przekazywane szybko i zwięźle są łatwiej przyswajane przez społeczeństwo. Jeśli do tego przekaz jest ciekawy to z pewnością zapadnie w pamięć odbiorcy i sprawi, że będzie on kojarzył markę. W ten sposób firma zaczyna być rozpoznawalna i umacnia swoją pozycję na rynku. Zdobywa grono fanów, stałych klientów a przede wszystkim zaufanie opinii publicznej. Klienci bowiem, mając wybór, często sięgają po produkty bądź usługi firmy, którą znają. Zyski idą w górę, a to wszystko za sprawą dobrej strategii Video Marketingu.

Video Marketing – od czego zacząć?

Ważna jest koncepcja. Przede wszystkim warto określić grupę docelową. Inny film nakręcimy promując produkty dla nastolatków, inny dla rodziców małych dzieci a jeszcze inny reklamując środki niwelujące wypadanie włosów. Każdą z tych grup zainteresuje przecież różna treść. Jako, że strategia jest zawsze najważniejsza, następnym krokiem powinno być znalezienie kanałów, którymi chcemy dotrzeć do klienta. Popularny YouTube? Może Instagram albo Facebook? Jest to rzecz, którą należy gruntownie przemyśleć, bo od niej również zależy sukces kampanii. Kolejnym etapem jest zaplanowanie scenariusza filmu i zadbanie o sprzęt do nagrywania. Dobrym pomysłem może być również zwrócenie się do firmy, która zajmuje się Video Marketingiem profesjonalnie i wesprze nas w działaniu.

Zalety Video Marketingu w Internecie

Video Marketing w sieci ma pewną przewagę nad spotami puszczanymi w telewizji. Pod filmem na YouTube bądź innych mediach społecznościowych, można wystawiać komentarze. Dzięki temu firma może wchodzić w interakcje z klientami. Warto jest zatem czytać opinie, odpowiadać na nie i brać je pod uwagę przy planowaniu kolejnych kampanii marketingowych.

Video Marketing jest bardzo skuteczny głównie ze względu na to, że w dzisiejszych czasach odbiorcy chcą jak najszybciej i najłatwiej pozyskiwać informacje. Oczekiwaniom tym chcą sprostać firmy, którym zależy na promowaniu swoich usług. Dlatego chętnie korzystają z filmu, jako reklamy. Nie istnieje bowiem lepsza forma na szybkie, zwięzłe i ciekawe przekazanie treści niż interesujące video.

3 Comments
  1. Pingback: Kiedy warto skorzystać z usług Agencji Marketingowej? - Adwave.eu

  2. Pingback: Viral Marketing – co to jest? - Adwave - Pozycjonowanie stron

    • Zuza
    • 5 sierpnia 2019

    Największą zaletą wideo marketingu jest chyba właśnie jego stosunkowo krótką historia. Ludzie nie zdążyli się opatrzeć jeszcze i stosunkowo łatwo pozyskać w ten sposób osoby zainteresowane naszymi usługami lub towarami 🙂

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko