Obecnie Google pomija wszystkie linki wzajemne

No Comments

Przez długi czas linki wzajemne pozostawały w czołówce najbardziej opłacalnych strategii linków przychodzących. Będzie to musiało ulec zmianie. Obecnie Google pomija wszystkie linki wzajemne. Algorytm został zmieniony tak by identyfikować wymianę linków pomiędzy dwoma stronami w celu zwiększenia liczby ich linków przychodzących.

Wzajemnego linkowanie

Koncepcja wzajemnego linkowania jest sprzeczna z pierwotną intencją algorytmu Google. Wysokiej jakości treści powinny przyciągać linki. Wymiana linków jest niczym więcej, niż wzajemnym porozumieniem polegającym na nieuzasadnionym promowaniu cudzych treści, w celu promowania własnych. Google nie szczególnie się to podoba (patrz programy wymiany linków).

Obecnie Google pomija wszystkie linki wzajemne

Niektórzy twierdzą nawet, że Google jest teraz w stanie zidentyfikować trzykierunkowe systemy wymiany linków (tj. linki przesyłane są ze strony internetowej A do strony B, z której przesyłane są do strony C, która przesyła je z powrotem do A). Czy jest to prawda czy też nie, trudno powiedzieć. Jedno jest pewne: strategie linków przychodzących NIE powinny koncentrować się na wzajemnych powiązaniach. Taka forma tworzenia linków, która polega raczej na ich produkowaniu, nie jest dobrze odbierana i ostatecznie jest to strata czasu. Zamiast tego lepiej skoncentrować się na tworzeniu unikalnych, wysokiej jakości treści w danej niszy. W następstwie czego będą pojawiać się linki.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko