Jak stworzyć stronę internetową?

8 Comments

Okazuje się, że żeby założyć własną stronę internetową nie musisz używać kodu HTML. Obecnie można korzystać z Systemów Zarządzania Treścią i kreatorów www, dzięki którym nawet osoba, która nigdy wcześniej nie budowała witryny, powinna sobie z tym poradzić.

Jak stworzyć stronę internetową

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

 1. Zarejestruj domenę. Możesz wybierać pomiędzy różnymi rodzajami nazw i rozszerzeń, ale zwróć uwagę na to, aby pasowały do charakteru witryny oraz prowadzonej przez Ciebie działalności.
 2. Wybierz hosting, którego zasoby serwerowe będą dostosowane do Twoich potrzeb. Ewentualnie istnieje również możliwość zdecydowania się na usługi bezpłatnej platformy hostingowej, w zamian za publikowanie na stronie reklam.
 3. Zorientuj się, który z dostępnych Systemów Zarządzania Treścią powinien najbardziej Ci odpowiadać. Najlepszą opinią cieszy się WordPress. Następnie zainstaluj wybrany moduł CMS i posługując się intuicyjnym interfejsem zacznij budować swoją witrynę. Z kolei przypadku, gdy dysponujesz stosunkowo słabym serwerem prawdopodobnie użyjesz kreatora, który jest niezwykle prosty w obsłudze.
 4. Przygotuj najważniejsze elementy wpływające na wygląd i odbiór Twojej strony: szablon, zdjęcia oraz teksty. Możesz skorzystać z jednego z domyślnych szablonów CMS lub poszukać i zainstalować inną darmową bądź płatną opcję. W końcu wprowadź zdjęcia – pamiętaj o właściwej rozdzielczości oraz opisy – postaraj się, aby były ciekawe, oryginalne, a także by zawierały frazy kluczowe. Oczywiście potem możesz w dowolnym momencie dokonywać zmian czy wstawiać dodatkowe komponenty, a Twoja witryna będzie stawała się coraz bardziej interesująca dla potencjalnych Klientów.

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

Podsumowując, żeby zrobić własną stronę potrzebujesz: domeny, hostingu, szablonu oraz zawartości – zdjęć i tekstu. Wygląd witryny zależy więc nie tylko od wiedzy i doświadczenia osoby, która ją stawia, ale również od tego ile czasu oraz wysiłku poświęci na tego typu działania. Czyli ostateczny wniosek jest taki, że jeśli naprawdę chcesz mieć wyjątkową stronę internetową, możesz zbudować ją samodzielnie, tylko bądź dokładny, dociekliwy i kreatywny. Jeżeli jednak wolisz zlecić to specjalistom, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą agencją. Tworząc witrynę uwzględniamy od razu metody oraz narzędzia, dzięki którym będzie ona osiągała wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Wykonujemy rozmaite strony, w związku z tym na pewno zaspokoimy wszelkie Twoje oczekiwania w tym zakresie.

8 Comments
  • Mieczyław
  • 13 maja 2019

  Można próbować kreować tworzyć własne strony WWW, jednak żeby robić to profesjonalnie potrzebujemy do tego dobrego szkolenia, ponieważ poziom edukacyjny pod tym względem w szkołach jest na poziomie zerowym…

  • Mariusz
  • 3 maja 2019

  Stworzenie strony internetowej jest bardzo ciężkim i żmudnym zadaniem. Przede wszystkim tak jak Kuba wspomniałeś edukacja szkolna pod tym względem jest na poziomie poniżej wszelkiej krytyki. Aktualnie według mnie najlepszym CMS do tworzenia stron internetowych jest WordPress, który jest bardzo prosty w obsłudze, jednak skomplikowany pod względem developerskim, którego znajomość dla nowicjuszy jest praktycznie niepotrzebna. Warto również zainwestować w wszelkiego rodzaju kursy, które nauczą daną osobę webmasteringu.

  • Kuba
  • 2 maja 2019

  Edukacja informatyczna w szkole to parodia:) Niby teraz mają być zmiany, ale średnio to widzę. ..

  • Pepiczek
  • 2 maja 2019

  Do Milenka: Z tą jakością domen i hostingów, to nie do końca jest tak. Dla Ciebie, do bloga, rozszerzenie domeny nie ma znaczenia dużego. Ważne żeby cena za pierwszy, jak i kolejne lata, była rozsądna. Są firmy, które na start wyceniają na złotówkę, a później po 400 zł. Często oferują też absurdalne pakiety, np. najmniejszy na 50 GB miejsca na dysku, Twój blog, nawet gdybyś dodawała zdjęcia i śmieszne filmiki, to w ciągu roku 1 GB nie przekroczy 😉 Uważaj więc na małe literki w umowach.

  • Mateusz
  • 1 maja 2019

  Tworzenie strony to jeszcze dla wielu czarna magia. Bardzo mało mówiło się o tym na informatyce w szkole, a szkoda, ponieważ byłoby to w końcu coś przydatnego w dzisiejszych czasach.

  • Milenka
  • 28 kwietnia 2019

  O, to mi się przyda. Chciałam stworzyć bloga o modzie, ale lata temu w szkole, to uczyli pisać jakieś komendy na zmianę koloru tła itp. Jeżeli WordPress uprościł, to wreszcie spróbuję. Nie wiem tylko jaki hosting wybrać i domenę, jedne firmy proponują po złotówkę, inne po 100 zł za rok. Czy to jakaś gorsza jakość w tych tańszych?

  • Wojtek
  • 27 kwietnia 2019

  Myślė, że dzisiaj najłatwieć zrobić stronkę na WordPressie, kilka poradników z Youtube i już znamy podstawy.

  • purchase Microsoft Windows Server 2003 Standard R2 SP2 64bit
  • 28 marca 2019

  Thank you for another informative web site. The place else may I get that kind
  of information written in such an ideal method?
  I’ve a project that I am simply now operating on, and I have been on the glance out for such information.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko