Jak stworzyć stronę internetową?

No Comments

Okazuje się, że żeby założyć własną stronę internetową nie musisz używać kodu HTML. Obecnie można korzystać z Systemów Zarządzania Treścią i kreatorów www, dzięki którym nawet osoba, która nigdy wcześniej nie budowała witryny, powinna sobie z tym poradzić.

Jak stworzyć stronę internetową

Tworzenie strony internetowej krok po kroku

  1. Zarejestruj domenę. Możesz wybierać pomiędzy różnymi rodzajami nazw i rozszerzeń, ale zwróć uwagę na to, aby pasowały do charakteru witryny oraz prowadzonej przez Ciebie działalności.
  2. Wybierz hosting, którego zasoby serwerowe będą dostosowane do Twoich potrzeb. Ewentualnie istnieje również możliwość zdecydowania się na usługi bezpłatnej platformy hostingowej, w zamian za publikowanie na stronie reklam.
  3. Zorientuj się, który z dostępnych Systemów Zarządzania Treścią powinien najbardziej Ci odpowiadać. Najlepszą opinią cieszy się WordPress. Następnie zainstaluj wybrany moduł CMS i posługując się intuicyjnym interfejsem zacznij budować swoją witrynę. Z kolei przypadku, gdy dysponujesz stosunkowo słabym serwerem prawdopodobnie użyjesz kreatora, który jest niezwykle prosty w obsłudze.
  4. Przygotuj najważniejsze elementy wpływające na wygląd i odbiór Twojej strony: szablon, zdjęcia oraz teksty. Możesz skorzystać z jednego z domyślnych szablonów CMS lub poszukać i zainstalować inną darmową bądź płatną opcję. W końcu wprowadź zdjęcia – pamiętaj o właściwej rozdzielczości oraz opisy – postaraj się, aby były ciekawe, oryginalne, a także by zawierały frazy kluczowe. Oczywiście potem możesz w dowolnym momencie dokonywać zmian czy wstawiać dodatkowe komponenty, a Twoja witryna będzie stawała się coraz bardziej interesująca dla potencjalnych Klientów.

jak stworzyć stronę internetową

Podsumowując, żeby zrobić własną stronę potrzebujesz: domeny, hostingu, szablonu oraz zawartości – zdjęć i tekstu. Wygląd witryny zależy więc nie tylko od wiedzy i doświadczenia osoby, która ją stawia, ale również od tego ile czasu oraz wysiłku poświęci na tego typu działania. Czyli ostateczny wniosek jest taki, że jeśli naprawdę chcesz mieć wyjątkową stronę internetową, możesz zbudować ją samodzielnie, tylko bądź dokładny, dociekliwy i kreatywny. Jeżeli jednak wolisz zlecić to specjalistom, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszą agencją. Tworząc witrynę uwzględniamy od razu metody oraz narzędzia, dzięki którym będzie ona osiągała wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania. Wykonujemy rozmaite strony, w związku z tym na pewno zaspokoimy wszelkie Twoje oczekiwania w tym zakresie.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko