Księgowość Gdańsk – strategia pozycjonowania

No Comments

Księgowość Gdańsk to popularna fraza, jaką potencjalny klient wpisuje w wyszukiwarkę, aby znaleźć oferty biur rachunkowych w wybranym mieście. Dlaczego zatem niektóre firmy księgowe widnieją w google już na pierwszych pozycjach, a innych nie widać nawet w top10? Odpowiedzią jest odpowiednia strategia pozycjonowania strony. Księgowość w Gdańsku posłuży nam, jako przykład pozycjonowania stron dla biura rachunkowego.

Księgowość Gdańsk czy księgowość w Gdańsku?

Strategia pozycjonowania stron lub inaczej audyt strony, pozwoli nam zwiększyć ruch na stronie firmy – w tym przypadku biura rachunkowego. Uzyskanie odpowiednio wysokiej pozycji w wyszukiwarce wiąże się z doborem słów kluczowych, które zawrzemy na stronie internetowej w taki sposób, aby wzbudzić zainteresowanie contentem, klientów. Dlaczego zatem warto wybierać frazę księgowa Gdańsk, zamiast księgowość w Gdańsku lub usługi księgowe w Gdańsku? Choć druga i trzecia opcja brzmią po prostu ładnie w tekście, to jednak pierwsza fraza wpływa korzystniej na pozycjonowanie strony. Jest to fraza często wpisywana w google przez użytkowników, a tego możemy się dowiedzieć, dzięki odpowiedniej strategii, researchu fraz kluczowych, analizie contentu oraz stron konkurencji. Dzięki strategii nie będziemy tracić czasu na pisanie tekstu z użyciem hasła rachunkowość gdańska, ponieważ nie przyniesie ona satysfakcjonujących wyników. Jeśli zatem nasz content to księgowość Gdańsk, skupiamy się na tej frazie oraz frazach pochodnych, które są wysoko pozycjonowane w google. Co ważne, nie samo volume frazy kluczowej jest wyznacznikiem wartości dla naszej strony. To częsty błąd, który może przyczynić się do słabego audytu. Należy zwrócić uwagę na Keyword Difficulty danej frazy – czyli konkurencyjność danego słowa. Im bardziej popularne słowo, tym trudniej będzie uzyskać wysoką pozycję w google, przy silnej konkurencji.

Księgowość Gdańsk – odpowiednie pozycjonowanie budzi zaufanie

Biuro księgowe Gdańsk, to nasz content i na nim się skupiamy. Dlatego nie używamy w pozycjonowaniu fraz nie związanych z zakresem usług biura rachunkowego. Firma, która budzi zaufanie, a zwłaszcza biuro rachunkowe, od razu staje się dla klienta bardziej atrakcyjne. Jeśli więc używamy fraz niezwiązanych z działalnością przedsiębiorstwa, użytkownik poczuje się rozczarowany i oszukany. Pozycjonowanie stron internetowych to także budowanie wizerunku firmy. Ponadto nie przesycamy tekstów frazami kluczowymi – choć dążymy do tego, aby nasza strona została zauważona przez wyszukiwarkę, treści muszą być czytelnie i ciekawe dla użytkownika, który jest jednocześnie potencjalnym klientem naszego biura rachunkowego.

Księgowość Gdańsk czyli dlaczego lokalny marketing?

W pozycjonowaniu firmy działającej w konkretnym mieście nie ignorujmy lokalizacji. Nie ma sensu pozycjonować samej frazy „biuro rachunkowe”, a tym bardziej „księgowa” bez uwzględnienia miasta. W końcu zależy nam, aby dotrzeć do klientów w Gdańsku i okolicach. W budowaniu strategii dla usług księgowych i każdej innej firmy odpowiednie frazy kluczowe to podstawa. Choć to czasochłonny proces, jest wart zaangażowania, a przede wszystkim zlecenia wykonania tego zadania specjalistom od audytu stron.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko