Nowy wygląd Facebooka w 2019

12 Comments

Jak się dowiedzieliśmy z wtorkowej konferencji F8 2019 wygląd Facebooka zmieni się w najbliższych miesiącach. Koniec z niebieskim kolorem, wprowadzone zostaną również zmiany w układzie funkcji.

Nowy wygląd Facebooka – to już pewne!

Facebook Inc. opracował znaczną przebudowę swojej strony internetowej i aplikacji mobilnej, jako że dyrektor naczelny Mark Zuckerberg stara się zająć krytyką wpływu giganta społecznościowego poprzez zachęcanie użytkowników do różnych rodzajów zaangażowania i prywatnych narzędzi komunikacyjnych – jak donosi Wall Street Journal. Tak drastycznych zmian Facebook nie wprowadzał od dawna. Nie chodzi o sam wygląd ale przede wszystkim o interakcji pomiędzy użytkownikami serwisu. Fast, simple, reliable and secure – to nowe hasło Facebookowego komunikatora – messenger. Pierwsza rzecz jaką Mark chce zmienić to zapewnić bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Dzięki technologii „light speed”, Messenger ma być najszybszą oraz najmniejszą (poniżej 30 megabajtów) aplikacją tego typu na rynku! Ponadto zmianie ulegnie opcja wideo-chatu.

Nowy wygląd Messengera
fot: facebook.com

 

Nie tylko Facebook ale też Messenger i konkurencja dla Tindera!

Mark wspomniał iż zdaje sobie sprawę iż marka Facebook nie jest postrzegana jaka ta która dostarcza prywatność oraz bezpieczeństwo i mają zamiar to zmienić. Zuckerberg zapowiada również iż konwersacje (Messenger oraz Whatsapp) będą szyfrowane – nie tylko tajne jak dotychczas! Wspomniał również, że nawet on nie będzie miał do nich wglądu – około 16 oraz 31 minuty 😉
https://www.facebook.com/FacebookforDevelopers/videos/422572928569998/

Ponadto ma zostać wprowadzona opcja dzwonienia na Whatsapp’a oraz Instagrama oraz wiele udogodnień dotyczących wideokonferencji – zapowiada się ciekawie 😉

 

Nowy wygląd Facebooka
fot: facebook.com

Najważniejszą przyczyną zmian ma jest zwiększenie nacisku na prywatność oraz interakcję użytkowników miedzy sobą. Zapowiada się również konkurencja dla Tindera – Facebook Dating <3

 

Nowy szybki Messenger
fot: facebook.com

Więcej informacji:
https://edition.cnn.com/videos/business/2019/04/30/facebook-new-look-zuckerberg-orig.cnn-business
https://www.wsj.com/articles/facebook-gets-a-new-look-less-blue-more-groups-11556645587
https://twitter.com/facebook/status/1123322299418124289
https://www.facebook.com/FacebookforDevelopers/videos/422572928569998/

12 Comments
 1. Pingback: Z okazji Dnia Dziecka pomyśl nad bezpieczeństwem pociechy w sieci! - Adwave - Pozycjonowanie stron - marketing internetowy

  • Iga
  • 6 października 2019

  Hej, osobiście całkowicie zgadzam się z powyższym !

  • Ania
  • 3 sierpnia 2019

  Hej, osobiście absolutnie zgadzam się z Twoim wpisem !

  • Zuzanna Konewka
  • 9 czerwca 2019

  Uważam, że często takie super zmiany, niby dla klientów, użytkowników itp. wcale nie wychodzą na dobre tym użytkownikom, no i w efekcie tym, co nimi uraczają, np. banki, inne czy tu teraz fb. Często poza inną grafiką, wcale funkcjonalność, łatwość obsługi nie poprawia się, a wręcz jest trudniejsza i bardziej ograniczona pod pewnymi względami. Wiem to z doświadczenia już na wielu przykładach. Poza tym nie jestem 18-ką, przyzwyczajam się do takich aplikacji, korzystam i nie jest łatwo znowu przywyknąć i poszukiwać, co i jak.

  • Aldona
  • 6 maja 2019

  Jestem przeciwny zmian, które chce wprowadzić Pan Mark Zuckenberg. Według mnie Facebook stanie się zbyt rozbudowaną aplikacją. Wprowadzenie coś na wzór tindera? Zdecydowanie Nie. Z facebooka mimo regulaminu korzystają młodsze osoby. Być może, że te zmiany to będzie przysłowiowy gwóźdź do trumny Facebooka.

  • Kamil
  • 3 maja 2019

  Ja natomiast jestem bardzo ciekawy, jak zmiany wpłyną na aplikacje mobilne, które ostatnimi czasy nie działają poprawnie przynajmniej na moim telefonie. Zgodzę się ze lifting wizualny to dobry ruch, gdyż obecny wygląd facebooka utrzymywał się zbyt długo na rynku, a jak doskonale wiemy stagnacja na rynku wpływa niekorzystnie na wszelkie słupki finansowe.

  • Karol
  • 2 maja 2019

  Myślę, że przyda się Facebookowi lifting wizualny, szczególnie uproszczenie, aby była przejrzysta a nie zawalona treścią. Obecnie coraz bardziej przeszkadzają mi te reklamy, które pojawiły się niestety również w Messengerze. Niestety chyba nie da się w dzisiejszych czasach uniknąć tego gdziekolwiek.

  • Anna
  • 2 maja 2019

  Sławek ja natomiast nie zgodzę się z Twoją opinią, Facebook co raz mocniej się rozwija i na pewno nie traci na swojej wartości oraz popularności, a kraje trzeciego świata mają raczej poważniejsze problemy niż tempo pracy aplikacji. Kolejna aktualizacja powinna tylko zwiększyć zasięgi, chociaż kto w dzisiejszych czasach nie słyszał o FB…

  • Sławek
  • 2 maja 2019

  Zmiana wyglądu niby na plus, ale Facebook już dawno stracił użytkownika w mojej osobie. Integrowanie kolejnych funkcji, skryptów spowodowało, że na moim Core Quadzie FB się zawiesza, inne strony Internetowe działają bez problemu. W tym tempie, na słabszych komputerach, w krajach trzeciego świata, to nie wróżę panu Zuckenbergowi wzrostu liczby like’ów;)

  • Paulina
  • 1 maja 2019

  Facebook ma strasznie dużą siłę. Chyba nie ma czegoś, czego na tej platformie byśmy nie znaleźli. Jednak przez to ulepszanie Facebooka, dużo platform może stać się mniej popularna, chociażby serwisy randkowe.

  • kamilach
  • 1 maja 2019

  Wydaje mi się, że już platformie Facebook nic nie zagrozi. Jest na niej wszystko. Od sprzedaży, po szukanie pracy, a także szukanie drugiej połówki. Jednak dobrym pomysłem jest to, że twórcy tej platformy nie pozostają na laurach i cały czas starają się ja ulepszać. Mam tu na myśli, że zmniejszono objętość Messenger, szyfrowanie wiadomości.

  • Mateusz
  • 1 maja 2019

  Jestem niezwykle zainteresowany i nie mogę doczekać się nowego wyglądu Facebooka, mam nadzieję, że wygląd ten zostanie zdecydowanie zmieniony i poprawiony i będzie różnił się od aktualnego, który szczególnie nie przypadł mi do gustu.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko