Opinie w sklepie internetowym – czy wpływają na pozycjonowanie?

2 Comments

Sklepy internetowe to rodzaj domen, do których pozycjonowania należy przywiązać wyjątkowo dużą wagę. Dlaczego? Otóż od tego zależy czy e-sklep zdoła rozwinąć skrzydła, rozkręcić sprzedaż i przynosić realne zyski. Jeżeli nie zadbamy o jego wysoką pozycję w Google to skąd weźmiemy klientów? Nie jest to wówczas takie proste. Jak się zabrać do pozycjonowania sklepu internetowego? Ważne są opinie osób, które skorzystały już z naszych usług.

opinie

Pozycjonowanie e-sklepu – metody

Ważny jest content. Każda treść, od haseł reklamowych, przez historie powstania firmy, linki i słowa kluczowe, na opisach produktów kończąc, musi być dobra jakościowo. Dbając o teksty znajdujące się na naszym sklepie internetowym dajemy mu szansę na podbicie pierwszych stron wyszukiwarek. To właśnie na content patrzą roboty Google i to od niego zależy jak ocenią one nasz e-sklep. Reszta to dodatki, niektóre ważne a inne mniej. Jednak absolutną podstawą są dobre jakościowo treści. Jeżeli zadbamy o to, co zależy od nas, czas zająć się również innymi rzeczami, które pomogą nam zająć wysoką pozycję w wyszukiwarce. Jedną z nich z pewnością będą opinie naszych klientów.

Opinie w e-sklepie – czy są istotne?

Na to pytanie można odpowiedzieć zdecydowane TAK. Zastanówmy się przez chwilę czy łatwiej będzie nam wydać pieniądze na coś sprawdzonego i polecanego czy na coś o czym wiemy tylko tyle, co napisano na stronie internetowej? Nie mamy przecież pewności, że opis będzie odpowiadał realnemu produktowi. Przecież każdy sprzedawca zachwala swój towar, to żadna nowość. Jeżeli jednak będzie nam dane przeczytać wiele pozytywnych opinii, które potwierdzają słuszność zakupu danego produktu – wówczas spokojnie będziemy w stanie go nabyć, bez większych wątpliwości. To oczywiste. Jaki jednak wpływ mają opinie na SEO naszego sklepu? Google ceni sobie różnorodne treści oraz dużą aktywność użytkowników na stronach internetowych. Jeżeli opinie będą pozytywne wyszukiwarka z pewnością to doceni i umieści nasz e-sklep na wyższych miejscach wyników wyszukiwania. To z kolei wpłynie bezpośrednio na rozpoznawalność marki i zwiększenie zysków.

Jak zyskać pozytywne opinie?

Wielu klientów, którzy dokonują zakupy, nie zostawia żadnej opinii. Jak zatem zachęcić ich, aby jednak zostawili po sobie ślad i wyrazili swoje zdanie o produkcie na naszej stronie? Dobrym sposobem wydaje się być wysyłanie prośby o opinie, choć i na nie te nie wszyscy reagują. Lepszą opcją jest zatem organizacja promocji. Każdy kto zostawi komentarz dostanie kod zniżkowy. Niezłym pomysłem może być także testowanie produktów przez grupę osób w zamian za wystawienie rzetelnej opinii na jego temat.

E-sklepy, tak samo jak przedsiębiorstwa sprzedające stacjonarnie, muszą przynosić zyski, aby przetrwać. Jednak, aby rozkręcić sprzedaż trzeba się nieco wysilić i dać się zauważyć. Warto zatem zadbać o pozycjonowanie. Jedną z ważniejszych kwestii przy pozycjonowaniu są opinie osób, które już skorzystały z usług naszego sklepu internetowego. Uwiarygodnia go to w oczach innych, potencjalnych klientów oraz sprawia, że staje się on bardziej wartościowy dla Google.

2 Comments
    • Kordian Minkina
    • 21 listopada 2019

    Faktycznie opinie mają znaczenie dla pozycji sklepu ale bardziej w mapkach. W pozycjonowaniu organicznym nie mają one bezpośrednio znaczenia. Mogą wpływać na zachowania użytkowników, np. na lepszą klikalność ale będzie to czynnik behawioralny. Te prawdziwe opinie od klientów są bardzo cenne, jednak w dzisiejszych czasach wiele opinii jest po prostu kupionych, ponieważ jest to dobry sposób na zwiększenie zaufania klientów. Jeśli chodzi o same gwiazdki to też są sposoby na to, by generowały się z automatu.

  1. Pingback: Content marketing – czemu jest tak ważny? - Adwave.eu

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko