Jak połączyć rozpoznawalność fizycznych sklepów odzieżowych z rozwojem sklepu online w dobie konsumpcji w chmurze

No Comments

Optymalizacja doświadczeń sklepowych i rozwój sprzedaży internetowej stały się kierunkiem transformacji fizycznych sklepów odzieżowych. Od marca 2020 roku rynek odzieżowy jest nadal niepewną inwestycją.
Wiele sklepów offline, które zostały ocenione jako „nadal tracące pieniądze i przeznaczone do zamknięcia”, odzwierciedlały dylemat, który przedsiębiorcy próbowali zmienić w ostatnich latach, ale nie byli w stanie się przebić. Jednocześnie wiele marek odzieży, a także sklepy stacjonarne w ostatnich latach popadły w dołek. W zeszłym roku międzynarodowi giganci szybkiej mody, tacy jak ZARA, Uniqlo, GAP, H&M i MUJI, ogłosili zamknięcie niektórych sklepów.

Czy sklep odzieżowy naprawdę wyszedł z mody? W dobie konsumpcji w chmurze, jak dostosować wygląd offline marek odzieżowych? Jaki model sprzedaży jest bardziej odpowiedni dla zrównoważonego rozwoju marek odzieżowych

Zoptymalizowane i dopracowane sklepy fizyczne


W przeszłości wiele marek odzieżowych wykorzystywało metody sklepowe, aby zająć rynek, ale teraz coraz więcej producentów odzieży może bardziej racjonalnie optymalizować i tworzyć doskonałe układy offline. W przyszłości stacjonarne sklepy odzieżowe z pewnością nie znikną. Ważniejszym powodem zamknięcia niektórych sklepów jest optymalizacja, tymczasowe zatrzymanie wzrostu sprzedaży w niektórych sklepach o niskiej jakości, rzadkim przepływie klientów i niskiej wydajności oraz skoncentrowanie wysiłków na modernizacji niektórych sklepów o dużej wydajności.

Według statystyk około 70% przychodów ze sprzedaży firmy, generowane jest w sklepach stacjonarnych. W opinii ekspertów branżowych poczucie doświadczenia jest podstawą konkurencyjności sklepów offline. Sklepy stacjonarne muszą skupić się na zapewnieniu dobrego doświadczenia w różnych aspektach, takich jak ceny, produkty, kolokacje, usługi i płatności oraz wzbogacać i ulepszać funkcje sklepu w celu zachowania klienta. Globalny flagowy sklep Nike, który został niedawno oficjalnie otwarty, jest zaangażowany w tworzenie wciągających cyfrowych zakupów. Sklep specjalnie utworzył prywatną strefę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, inteligentne boisko do koszykówki i strefę do biegania, a także uruchomił mobilną kasę i system składania zamówień.

Zoptymalizowane i dopracowane sklepy fizyczne
Zoptymalizowane i dopracowane sklepy fizyczne

Ponadto bardzo ważna jest lokalizacja sklepów, wysokiej jakości sklepy i galerie handlowe wzajemnie się uzupełniają. Sklepy firmowe muszą zapewniać klientom dobre doświadczenia i usługi, aby zaspokoić potrzeby różnych grup konsumentów, podczas gdy centra handlowe mogą świadczyć usługi domowe, zwroty i wymiany i obsługi posprzedażnej

Integracja rozwoju offline i online


Dostępność i możliwość ocenienia towaru namacalnie ułatwia fizycznym sklepom firmowym zdobycie zaufania i rozpoznawalności klientów, choć wiele niedogodności jest realnych. Chociaż sprzedaż internetowa jest wygodna i tania, problemy związane z rosnącymi kosztami kanałów i niekontrolowanym ruchem konsumentów w sieci, również wywarły ogromną presję na sprzedawców sklepowych. Jak możemy zachęcić klientów do konsumpcji lub jak możemy sprzedawać ubrania w sklepie?

Integracja rozwoju offline i online
Integracja rozwoju offline i online

Liczba klientów odwiedzających sklepy, w związku z epidemią Koronawirusa znacznie spadła od zeszłego roku. Wiele sklepów stacjonarnych nie prowadzących sprzedaży internetowej, zacząło rozwijać się online. Dobrym pomysłem w takim wypadku jest podjęcie inicjatywy, aby zapytać każdego klienta, który wejdzie do sklepu stacjonarnego, czy może dodać witrynę internetową oraz social media sklepu, aby uczestniczyć w sprzedaży streamingowej na żywo z personelem każdego popołudnia i wieczoru. Dzięki otwarciu online i offline, dobra interakcja z klientami nie tylko zwiększa sprzedaż online, ale także zapewnia wiarygodniejsze informacje i usługi klientom offline. W dobie pandemii COVID-19 będzie coraz trudniej prowadzić sprzedaż tylko w punkcie fizycznego sklepu. Należy więc kontynuować integrację offline i online, aby napędzać wzrost wydajności firmy.

Sklepy offline mogą nie tylko kończyć sprzedaż na miejscu, ale także kultywować i gromadzić cenny ruch w domenach prywatnych. Na początku ubiegłego roku, ze względu na skutki epidemii, sprzedaż sklepów stacjonarnych w całym kraju była prawie zerowa. Promowanie nowych produktów i działania w kręgu przyjaciół i społeczności pozwala na uruchomienie pełnego marketingu dla ruchu w domenie prywatnej i stopniowo ustanowiła wielokanałowy trójwymiarowy model sprzedaży detalicznej, aktywnie eksplorując nowe kanały sprzedaży społecznej.

Eksperci są przekonani, że promowanie integracji offline i online oraz umożliwienie przedsiębiorcom odkrywania swoich mocnych stron, stanie się przełomem w rozwoju sklepów offline. Marki odzieżowe muszą widzieć swój kierunek w trudnej sytuacji. Na podstawie zasobów materialnych i ludzkich, sklepów stacjonarnych muszą łączyć sprzedaż tradycyjną z internetową , dobrze wykorzystywać ruch w domenach prywatnych oraz doskonalić mechanizm szkolenia i oceny wyników sprzedaży. Dobrym pomysłem jest także szkolenie pracowników sklepów stacjonarnych w technikach sprzedaży w sklepie internetowym. Jak wiadomo wiedzy i doświadczenia nigdy za wiele, a umiejętności nabyte na szkoleniach sprzedaży w sieci niejednokrotnie mogą przynieść ogromne korzyści podnosząc sprzedaż i rozpoznawalność marki wśród klienteli sklepów fizycznych.

Wytrwałość i innowacyjność są równie ważne! Zwiększ wartość kultury marki

Od zeszłego roku niektóre przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją odzieży w otrzymały wiele zamówień na odzież od celebrytów internetowych. Zgodnie z modelem sprzedaży online wszechobecne niskie ceny i przeważnie budowanie zysku na znikomej marży, niektóre gwiazdy internetowe i blogerzy odzieżowi zaczęli kontaktować się z fabrykami odzieży w celu dostosowania produktów za pośrednictwem handlowców, mając nadzieję na podniesienie wartości kultury swojej marki poprzez oryginalne projekty odzieży. Przyszłością branży odzieżowej z pewnością nie będzie walka o niskie ceny. Z perspektywy znawców branży, popyt rynkowy branży odzieżowej stale rośnie z każdym rokiem. Kto może wziąć produkt jako podstawę i wykonać dobrą robotę w marketingu, nauce i technologii oraz kulturze, może wytrzymać do końca.

Zwiększ wartość kultury marki
Zwiększ wartość kultury marki

Wykonując dobrą robotę w zakresie jakości produktów, innowacje są problemem, z którym muszą się zmierzyć marki odzieżowe. W ogłoszeniach dużych przedsiębiorstw odzieżowych niejednokrotnie można wyczytać, że powodem poprawy wyników sprzedaży były ciągłe innowacje firmy w zakresie odmładzania marki, operacji cyfrowych, sprzedaży wielokanałowej i zachęt organizacyjnych. Innowacja jest konieczna, a wytrwałość jest równie ważna. Jednym z ważnych czynników sukcesu wielu międzynarodowych marek jest skupienie i wytrwałość, od łańcucha dostaw po kulturę i komunikację, od dawna kładąc nacisk na własny styl. Teraz dostrzegło to również powstanie wielu mniejszych marek projektantów.

Aby osiągnąć zrównoważony rozwój marek odzieżowych, oprócz budowy łańcucha dostaw i posiadania podstawowych technologii, bardzo ważna jest dobra kultura. Wartość marki tkwi w myśleniu użytkownika i zorientowaniu na rynek, a podstawą rozpoznawalności marki jest ciągły dorobek kultury marki, która stanowi łącznik między tonacją marki a konsumentami. Marki odzieżowe muszą wyjść poza zwykłe wytwarzanie produktów i przejść do prawdziwej promocji kultury, w tym kultury zarządzania, kultury marki, kultury korporacyjnej itp., Aby przejść od zmian ilościowych do zmian jakościowych i osiągnąć zrównoważony rozwój.

Identyczne zasady budowania wzrostowej tendencji sprzedaży powinny wykorzystywać małe sklepy handlujące odzieżą. W dzisiejszych pandemicznych realiach handlu, rozpoznawalność firmy odzieżowej na rynku sprzedaży, jest kluczowym elementem budującym popyt na oferowane przez firmę produkty. Wprowadzane ograniczenia w przemieszczaniu się społeczeństwa, jak również Lock Dawny, powinny zachęcić przedsiębiorców prowadzących tradycyjny model sprzedaży do brania udziału w szkoleniach z zasad handlu online, jak też udostępnianie możliwości takich szkoleń personelowi sklepów stacjonarnych. Podnosi to efektywność i wydajność pracowników, co za tym idzie umożliwia czerpanie zysków z większej ilości dostępnych kanałów sprzedażowo-handlowych.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko