Social media marketing – na czym polega?

2 Comments

W dzisiejszych czasach najłatwiejszym i najszybszym sposobem na dotarcie do dużej grupy osób są właśnie media społecznościowe. Jest to skrupulatnie wykorzystywane przez marketingowców. Social media marketing jest świetnym sposobem na to, aby wypromować firmę a jednocześnie nawiązać bliższe relacje z potencjalnymi klientami.

Social Media Marketing

Social media marketing – definicja

Ten rodzaj promowania usług bądź produktów ma odbywać się poprzez tworzenie angażujących treści i umieszczanie ich na profilach firmowych w social mediach. Mają one na celu zachęcenie odbiorców do dyskusji pod postami, do udostępniania i rozpowszechniania ich, a tym samym – budowania i rozpowszechniania wizerunku naszej marki. Najbardziej popularnymi portalami społecznościowymi są aktualnie Facebook, Twitter oraz Instagram. I to przede wszystkim w rozwój kont założonych na tych stronach warto inwestować.

SM marketing – czy się opłaca?

Prowadząc fanpage w social mediach mamy wiele możliwości wynikających ze sprzyjających warunków jakie tworzone są przez portale właśnie dla firm. Zakładając bowiem profil firmowy dostajemy cały pakiet narzędzi, które mają nam pomóc w jego prowadzeniu oraz planowaniu kampanii marketingowych. Co my musimy dać od siebie? Przede wszystkim kreatywność. Dobrze i ciekawie prowadzony fanpage sam zyska szerokie grono fanów. Ciekawe treści, porządne zdjęcia, zabawne grafiki, interesujące filmiki, konkursy – wszystko to sprzyja rozwojowi profilu firmowego. Im większa aktywność naszych odbiorców pod postami, tym bardziej fanpage jest promowany przez portal społecznościowy. Musimy zatem pisać naprawdę dobre treści, które sprowokują użytkowników do aktywności. Wówczas social media marketing stanie się jednym z najbardziej opłacalnych sposobów promocji. Początki są jednak trudne, dlatego czasami można wesprzeć swój profil firmowy poprzez płatne promowanie naszych postów. Wówczas pojawiają się one na tablicach odbiorców zaklasyfikowanych jako grupa docelowa, oznaczone jako „sponsorowane”.

Social media marketing – czemu jest tak ważny?

Dzięki niemu firma może dużo zyskać, jeżeli tylko wybierze odpowiednią strategię. Przede wszystkim promowanie usług bądź produktów w social mediach pozwala nam na realny kontakt z potencjalnymi klientami. Użytkownicy odwiedzający nasz profil mogą zostawić komentarz a my, jako firma, mamy możliwość na niego odpowiedzieć. W ten sposób nawiązujemy z nimi kontakt. To dobrze świadczy o marce, jeżeli traktuje innych z szacunkiem i zrozumieniem. Plusem jest też to, że uzyskujemy od swoich klientów feedback i możemy się do niego odnieść. Opinie o tym co poprawić, co zmienić, co jest w porządku a co wymaga pracy –  to bardzo cenne informacje. Dzięki nim możemy udoskonalać firmę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom nabywców. Inną zaletą kampanii w social mediach jest możliwość analizowania preferencji ludzi, czyli pozyskania informacji o naszych klientach. Wiadomo nie od dziś, że analiza rynku to podstawa przy prowadzeniu jakiegokolwiek biznesu. Warto również wspomnieć o tym, że zakładając profil firmowy w social mediach i łącząc go z prowadzoną przez nas stroną internetową mamy realny wpływ na jej pozycjonowanie. Wyszukiwarka Google, a to ona jest aktualnie najpopularniejsza na świecie, bardzo przychylnie patrzy na witryny mające powiązanie z profilami w mediach społecznościowych.

Social media marketing to jedno z najpotężniejszych marketingowych narzędzi. Dobrze zaplanowana kampania może przynieść firmie olbrzymie zyski, umocnić jej pozycję na rynku i prowadzić do poszerzenia grona klientów. Jeżeli nasze treści będą dobrze skonstruowane, wówczas możemy nawet osiągnąć efekt marketingu wirusowego, gdzie użytkownicy sami chętnie dzielą się ze sobą naszymi postami poprzez wysyłanie ich sobie i publiczne udostępnianie.

2 Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko