Sukces w e-commerce – jak go osiągnąć?

1 Comment

Branża e-commerce może być niezwykle opłacalna jeżeli tylko wiemy jak się z nią obchodzić. W innym przypadku możemy ponieść porażkę, odnieść straty i zaprzepaścić swoje szanse na prowadzenie dobrego, dochodowego biznesu. Tego oczywiście nikt nie chce, dlatego podpowiadamy w jaki sposób ograniczyć ryzyko i osiągnąć sukces w e-commerce.

sukces

Od czego zależy sukces w e-commerce?

Jest kilka czynników wpływających na to czy nasz biznes ruszy, ale nie ulega wątpliwości, że jednym z najważniejszych jest udane SEO. Strona, która jest dobrze pozycjonowana będzie odnotowywała dużo większe zyski niż ta, której miejsce jest na dalszych stronach wyszukiwarki. Statystyki dowodzą, że już na drugą stronę Googla mało kto zagląda. Nie ma zatem co wspominać o trzeciej, czwartej i kolejnych. Naszym celem powinno zatem być znalezienie się u szczytu wyników wyszukiwania, a żeby tego dokonać musimy mieć naprawdę dobrze zoptymalizowaną domenę. Kolejną ważną kwestią jest natomiast budowanie relacji z klientami. To od nich przecież zależy nasz przychód. Jeżeli będą zadowoleni z obsługi i dokonanego zakupu to z pewnością nie tylko do nas wrócą, ale również polecą nam kolejnym osobom. W ten sposób budujemy sieć klientów i zapewniamy sobie rozpoznawalność na rynku.

Jak osiągnąć sukces?

Przede wszystkim należy wyznaczyć ścieżkę marketingową i nią podążać. Strategia jest niezwykle ważną kwestią w kontekście prowadzenia własnej firmy. W e-handlu najbardziej liczy się reklama i to właśnie działania marketingowe należy jak najlepiej zaplanować. Zacznijmy od SEO. To model promowania domeny, który może być całkowicie bezpłatny, jeżeli wszystkie czynności będziemy wykonywać sami. Jeżeli nie cierpimy na brak gotówki warto jednak wynająć firmę specjalizującą się w pozycjonowaniu stron. Jak wspomnieliśmy – to główny czynnik, od którego zależy sukces w e-commerce, zatem lepiej na nim nie oszczędzać. Jeśli jednak zabieramy się na to sami to najważniejszy jest content. Na naszej domenie, na profilach firmowych w mediach społecznościowych, na stronach, które nas podlinkowują… Wszędzie liczy się to jak wartościowa jest treść. Zadbajmy o nazwę sklepu, hasła reklamowe, bloga firmowego, posty wstawiane na Facebook-u czy Instagramie. To nasza wizytówka, ale też sposób na podskoczenie w rankingu Google. Warto również zainwestować w Google Ads, jako płatny środek do celu. Ogłoszenia sponsorowane wyświetlają się zawsze u szczytu strony i choć są mniej wiarygodne dla wielu użytkowników, pozwalają na szybkie i łatwe zyskanie popularności. W e-commerce sama obsługa klienta również gra kluczową rolę, dlatego warto odpisywać szybko na wszelkie wiadomości (mailowe bądź zadane przez komunikatory w social mediach), odnosić się do opinii wystawionych na naszej stronie i uczestniczyć w dyskusjach związanych z naszym sklepem bądź branżą. Musimy dać się przecież zauważyć.

Prowadzenie e-sklepu jest wyzwaniem. Jeżeli jednak się je podejmie to należy zrobić wszystko, aby osiągnąć sukces. Istotą prowadzenia każdego sklepu jest także to, aby nasi klienci byli zadowoleni z obsługi, dlatego warto postarać się, aby tak właśnie było.

1 Comment

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko