Viral Marketing – co to jest?

No Comments

Metod promocji produktów i usług jest niezliczona ilość. Sam marketing internetowy oferuje ogromne możliwości – od SEO, poprzez Google Ads aż po bardziej kreatywne formy reklamy, takie jak Viral Marketing. Jakie są działania z nim związane i czy jest skuteczny? Postaramy się odpowiedzieć poniżej.

viral marketing

Viral Marketing – co to jest?

To bardzo dyskretna, a jednocześnie niesamowicie skuteczna metoda reklamy. Polega na tym, że użytkownicy sami wysyłają między sobą tzw. Virale. Są to najczęściej filmiki rozrywkowe, zawierające ciekawe treści, jednocześnie będące kampanią marketingową firmy, produktu bądź usługi. Niektóre z nich są stworzone specjalnie na potrzeby promocji a inne powstają niekomercyjnie. Te drugie z łatwością zdobywają zaufanie użytkowników i popularność w sieci. Virale, które są mniej dyskretne i ewidentnie są stworzone na potrzeby marketingowe, muszą być natomiast naprawdę interesujące. W innym przypadku kampania może nie przynieść tak spektakularnych efektów.

Czy Viral Marketing się opłaca?

Dobrze zrobiony Viral jest bardzo opłacalny. W krótkim czasie dociera do ogromnej ilości osób. Kosztem jaki trzeba ponieść jest stworzenie dobrej reklamy i wypuszczenie jej w „świat Internetu”. Później czekamy na efekty. Jeżeli film jest dostatecznie dobry podbije serca użytkowników i będzie lawinowo przekazywany dalej. Może stać się nawet kultowy i trwać w pamięci ludzi przez długie lata. Warunkiem opłacalności jest jednak to, aby Viral był naprawdę przemyślany i „na czasie” tak, aby odbiorcy zachwycili się przekazem i chcieli się nim dzielić z innymi.

Czemu ta forma reklamy jest tak skuteczna?

Jest to tak skuteczne, ponieważ mechanizmem rozruchowym są sami użytkownicy, którzy przesyłają ciekawy filmik do swoich znajomych, wstawiają link do niego na forach, udostępniają, wrzucają na ogólnodostępne, rozrywkowe strony i po prostu dzielą się z innymi swoim odkryciem. Dzięki temu kampania nabiera rozpędu i to niewielkim wysiłkiem. Jedyne co trzeba zrobić to stworzyć treść na tyle ciekawą, aby ludzie chcieli wirusowo ją sobie rozsyłać i na tyle subtelną, żeby nie czuli, że są środkiem do celu, czyli reklamowania produktu. Oczywiście marketing wirusowy nie dotyczy jedynie filmów. Mogą to być także zdjęcia a nawet slogany reklamowe, które są na tyle dobre, że przyjmują się jako codziennego użytku powiedzenia i w ten sposób stają się popularne, a nawet kultowe. Najczęściej są to jednak treści video, ponieważ najłatwiej trafić taką formą reklamy w gusta większości użytkowników. Odbiorcy reklam oczekują ciekawego, zabawnego i lekkiego przekazu. I głównie takie treści odnoszą sukces.

Viral Marketing to skuteczna i kreatywna forma promocji produktów oraz usług. Najlepsze w nim jest to, że ciekawie wykonana reklama rozprzestrzenia się sama i jest przyjmowana przez odbiorców z entuzjazmem i radością. W ten sposób możemy zaciekawić społeczność i luźno, nienachalnie zachęcić do zapoznania się z ofertą naszej firmy. Dobra strategia marketingowa skutecznie rozkręci sprzedaż i wpłynie pozytywnie na rozpoznawalność marki.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko