Włączenie brandingu marki i SEO

No Comments

SEO nie jest nauką ścisłą. Staje się to oczywiste podczas próby stworzenia strategii, która uwzględnia budowanie marki oraz optymalizację SEO. W realizację tego procesu trzeba włożyć sporo wysiłku. Z jednej strony SEO dotyczy odpowiedniego rozmieszczenia słów kluczowych i fraz. Z drugiej strony kreowanie marki wiąże się ze zdobywaniem lojalności klientów i reprezentowaniem określonej kultury firmy. Połączenie obu stron osłabia ich znaczenie. Ale eliminując którąś z nich, nie można osiągnąć wszystkich celów strategicznych i marketingowych.

Jeszcze raz należy podkreślić, że SEO to szereg wytycznych, a nie nauka ścisła. Pomimo tego poniższe zalecenie może być wykorzystane w celu zadowolenia obu stron równania. Ogólnie rzecz biorąc, na słowach kluczowych i frazach (czyli SEO) należy koncentrować się na wczesnym etapie rozwoju firmy, natomiast później, w miarę postępowania tego procesu powinno nastąpić włączenie marki.  Jest to po prostu ogólne stwierdzenie i nie powinny być brane dosłownie.

Uzasadnienie jest całkiem proste. Początkowo nikt nie zna nazwy firmy, ale być może są osoby, które szukają Twoich produktów lub usług. Innymi słowy, chcesz celować w słowa kluczowe i frazy, które koncentrują się wokół Twojej oferty, a nie firmy. W miarę zdobywania lojalności i wiarygodności, kreowanie marki staje się coraz bardziej istotne. W tym momencie możesz rozpocząć przekazywać wiadomości o firmie, aby wzmocnić relacje z klientami i zaszczepić zaufanie do marki.

Jeszcze jedna końcowa myśl na temat budowania marki: jeśli internauta wpisze nazwę Twojej firmy do wyszukiwarki, najprawdopodobniej znajdzie Twoją stronę. Zależy to głównie od budowy anchor tekstu i linków zwrotnych. Dlatego optymalizacja nazwy firmy jest w większości przypadków mało znacząca.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko