Włączenie brandingu marki i SEO

1 Comment

SEO nie jest nauką ścisłą. Staje się to oczywiste podczas próby stworzenia strategii, która uwzględnia budowanie marki oraz optymalizację SEO. W realizację tego procesu trzeba włożyć sporo wysiłku. Z jednej strony SEO dotyczy odpowiedniego rozmieszczenia słów kluczowych i fraz. Z drugiej strony kreowanie marki wiąże się ze zdobywaniem lojalności klientów i reprezentowaniem określonej kultury firmy. Połączenie obu stron osłabia ich znaczenie. Ale eliminując którąś z nich, nie można osiągnąć wszystkich celów strategicznych i marketingowych.

Jak rozumieć SEO?

Jeszcze raz należy podkreślić, że SEO to szereg wytycznych, a nie nauka ścisła. Pomimo tego poniższe zalecenie może być wykorzystane w celu zadowolenia obu stron równania. Ogólnie rzecz biorąc, na słowach kluczowych i frazach (czyli SEO) należy koncentrować się na wczesnym etapie rozwoju firmy, natomiast później, w miarę postępowania tego procesu powinno nastąpić włączenie marki.  Jest to po prostu ogólne stwierdzenie i nie powinny być brane dosłownie.

Włączenie brandingu marki i SEO

Dlaczego warto skupić się na obu aspektach SEO?

Uzasadnienie jest całkiem proste. Początkowo nikt nie zna nazwy firmy, ale być może są osoby, które szukają Twoich produktów lub usług. Innymi słowy, chcesz celować w słowa kluczowe i frazy, które koncentrują się wokół Twojej oferty, a nie firmy. W miarę zdobywania lojalności i wiarygodności, kreowanie marki staje się coraz bardziej istotne. W tym momencie możesz rozpocząć przekazywać wiadomości o firmie, aby wzmocnić relacje z klientami i zaszczepić zaufanie do marki.

Jeszcze jedna końcowa myśl na temat budowania marki: jeśli internauta wpisze nazwę Twojej firmy do wyszukiwarki, najprawdopodobniej znajdzie Twoją stronę. Zależy to głównie od budowy anchor tekstu i linków zwrotnych. Dlatego optymalizacja nazwy firmy jest w większości przypadków mało znacząca.

1 Comment
    • Mateusz
    • 4 maja 2019

    SEO to bardzo ważny aspekt podczas budowania strony. Dobrze zrobione w bardzo szybki sposób podniesie rating naszej strony, dzięki czemu nasza strona będzie wyświetlana między innymi na pierwszych stronach wyszukiwarki Google.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko