Posiadasz własny sklep internetowy, ale nie jesteś zadowolony z wyników sprzedaży i chcesz zwiększyć ilość klientów dokonujących transakcji za pomocą Twojej witryny? Trafiłeś w idealne miejsce! Jesteśmy agencją marketingową, która zajmuje się skutecznym pozycjonowaniem sklepów internetowych. Opracujemy i wdrożymy dla Ciebie strategię, która przyniesie Twojej firmie zysk!

 

Twój e-sklep nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Czas zacząć pozycjonowanie!

Wierzymy, że prowadzisz swój sklep z pełnym zaangażowaniem, a oferowane przez Ciebie produkty są wysokiej jakości i warto je kupować. Jednak nawet najlepszego pomysłu czasem nie da się sprzedać, bez odpowiedniego pozycjonowania sklepu internetowego w Google lub innej wyszukiwarce. Pozycjonowanie i optymalizacja Twojego sklepu online to proces długofalowy, intensywny i dobrze przemyślany. Na widoczność sklepu internetowego wpływ ma wiele czynników. Wszystko zaczyna się od audytu SEO, który pozwala zbadać Twoją witrynę. Wyniki umożliwają dostosowanie odpowiedniej strategii i wdrożenie skutecznych działań z zakresu marketingu internetowego. W efekcie, zyskasz większy ruch na swojej stronie, a co za tym idzie zainteresowanie klientów którzy zdecydują się kupić Twoje produkty. Finalnie zwiększasz swoją sprzedaż i zyskujesz na wielu płaszczyznach, m.in.:

 • Przyciągasz większą liczbę zainteresowanych klientów.
 • Zwiększasz sprzedaż produktów, a tym samym podnosisz swoje zyski.
 • Firma zyskuje zaufanie użytkowników.
 • Budujesz silny wizerunek marki.
 • Zdobywasz przewagę nad konkurencją.

Wszystko to dzięki optymalizacji sklepu, która podnosi znaczenie Twojego biznesu w wynikach wyszukiwania użytkowników! 

Na czym polega pozycjonowanie sklepu internetowego? 

Pozycjonowanie sklepu internetowego to proces, którego celem jest podniesienie pozycji w wyszukiwarce Google lub Bing czy Yahoo. W skrócie jest to wzrost znaczenia pozycji fraz kluczowych dla Twojej witryny, aby stała się ona widoczna przez użytkowników, którzy szukają takich usług oraz produktów, jakie oferuje Twoje firma. 

Pozycjonowanie sklepu internetowo w wyszukiwarce opiera się na dostosowaniu domeny do algorytmów Google, zaś SEO pozwala na optymalizację strony oraz jej treści pod silnik danej wyszukiwarki. Nie ma jednej strategii do każdego sklepu internetowego - nawet w tej samej branży. Dlatego dostosowanie odpowiedniego planu działania samodzielnie, przez właściciela sklepu internetowego, może być bardzo trudne. Dlatego warto zaangażować w to specjalistę SEO, który z zespołem marketingowców stworzy efektywną strategię i doprowadzi do jej skutecznej realizacji. 

Przy sklepach internetowych wykorzystujemy również strategię SXO. Jest to połączenie SEO (Search Engine Optimization) i UX (User Experience). SXO to założenie, które polega nie tylko na odpowiedniej optymalizacji witryny pod kątem fraz kluczowych, ale również istotne jest zapewnienie użytkownikom przyjaznego przeglądania strony. Dobrze działający sklep internetowy to taki, który ma odpowiednio zoptymalizowaną nawigację (poruszanie się po stronie), treści dostosowane do potrzeb użytkowników oraz płynność i szybkość ładowania się strony. 

Wszystkie te elementy wpływają na pozytywny odbiór witryny przez użytkowników, a tym samym zwiększają jego zaufanie do marki, chęć dokonywania tutaj transakcji - oraz powrotu w przyszłości po kolejne zakupy. Kompleksowe pozycjonowanie w przypadku sklepu internetowego ma ogromny wpływ na sukces wdrażanych rozwiązań, co wpływa na Twój sukces w sieci i zwiększenie sprzedaży!

Zadzwoń, aby otrzymać darmową wycenę pozycjonowania sklepu!

+48 535 363 848

Dla kogo jest pozycjonowanie sklepu internetowego w wyszukiwarce?

Zastanawiasz się, czy na pewno warto skorzystać z agencji SEO, żeby odnieść sukces w swojej branży? W kilku puntkach, wskażemy kiedy warto zainwestować w pozycjonowanie sklepu online:

 • Prowadzisz sklep internetowy, ale nie widzisz efektów ze sprzedaży lub są one bardzo niskie.
 • Chcesz zyskać nowych klientów, a jednocześnie zatrzymać obecnych.
 • Dążysz do rozwoju swojego biznesu i rozpoznawalności marki.
 • Twoim celem jest czerpanie zysków ze sprzedaży.
 • Ilość odwiedzin Twojego sklepu internetowego jest w normie lub nawet osiąga wysokie słupki, ale klienci nie decydują się na zakup.
 • Chcesz zainwestować w skuteczną formę sprzedaży.
 • Założyłeś nowy sklep internetowy i chcesz aby zaczął prężnie się rozwijać.

Jeśli odnajdujesz się w tych punktach - to pozycjonowanie sklepu internetowego pod kątem wyszukiwarek jest właśnie dla Ciebie!

Audyt SEO Twojego sklepu internetowego - analiza e-commerce

Od czego zacząć  proces pozycjonowanie sklepu internetowego? My zaczynamy od jego audytu! Co to oznacza? Podejmujemy szereg działań, których celem jest sprawdzenie struktury sklepu internetowego oraz jego widoczności w wyszukiwarce. Co dokładnie robimy? Oto niektóre kroki, jakie w tym celu podejmujemy:

 1. Jak stronę widzi potencjalny klient - czyli jakie jest doświadczenie użytkownika z poruszania się po witrynie. Czy nawigacja jest intuicyjna, czy strona jest responsywna, a menu czytelne i łatwe w przeglądaniu? Jak wygląda proces zamawiania i płatności? Krótko mówiąc w pierwszym kroku, sprawdzamy stronę jako klienci.
 2.  Analiza ruchu - przeanalizujemy ruch na stronie Twojego sklepu internetowego - czyli skąd przychodzą użytkownicy, jakie słowa kluczowe wpisują aby znaleźć Twój sklep? Jakie podstrony na Twojej witrynie są najpopularniejsze?
 3. Słowa kluczowe - sprawdzamy czy Twój sklep jest zoptymalizowany pod kątem fraz kluczowych. 
 4. Analiza konkurencji - sprawdzamy, jak sklep internetowy który prowadzisz, wypada na tle konkurencji w Twojej branży.
 5. Optymalizacja techniczna - analizujemy zgodność witryny z SEO i UX, optymalizację pod kątem szybkości ładowania oraz indeksacji przez wyszukiwarkę.
 6. Działania, które zostały już podjęte - sprawdzamy, co dotychczas robiłeś Ty lub inna firma celem poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Jakie działania off-site i on-site zostały podjęte i jakie są ich efekty. Sprawdzamy także najskuteczniejsze kanały marketingowe - w tym social media oraz integracje Twojego sklepu z Google Analytics, 

Dzięki przeprowadzonej analizie, przygotujemy dla Ciebie raport ze wskazówkami i rekomendacjami, czyli strategią internetową którą możemy wdrożyć, abyś zyskał na widoczności swojego sklepu internetowego!

Optymalizacja sklepu internetowego - strona techniczna pod naszą lupą!

Niezbędnym krokiem przy pozycjonowaniu sklepu w Google jest optymalizacja techniczna. To proces poprawienia wydajności witryny pod kątem technicznym, aby sprostać algorytmom wyszukiwarki. Płynnie działają sklep, z niskim czasem ładowania oraz poprawną optymalizacją, ma szanse na wyższe miejsce w wynikach wyszukiwania. Na co zwracamy uwagę podczas optymalizacji technicznej?

 • Struktura strony - rozbicie kategorii oraz struktura menu witryny.
 • Prędkość witryny - szybkość jej ładowania oraz weryfikacja problemów wpływających na jej powolne wczytywanie.
 • Tytuły i opisy - każdą Twoją podstronę szczegółowo sprawdzamy pod kątem długości tytułów oraz opisów, a także meta danych.
 • Responsywność witryny - analizujemy, czy prawidłowo wyświetla się na wszystkich urządzeniach, w tym smartfonach i tabletach.
 • Grafiki - sprawdzamy ich wpływ na wydajność strony oraz poprawne opisanie zdjęć.
 • Mapa witryny - czyli aktualność pliku w Google Search Console.
 • Przekierowania - analizujemy zastosowanie odpowiednich ustawień.
 • Linkowanie wewnętrzne - sprawdzamy czy istnieją strony, które nie mają żadnego linkowania.
 • UX - czyli okiem użytkownika, a zatem dostosowanie witryny do potrzeb użytkowników.
 • Kod źródłowy - dążymy do uporządkowania i możliwego skrócenia go.
 • Robots.txt - sprawdzamy czy pliki nie blokują ważnych elementów strony, weryfikacja zablokowanych plików w GSC oraz sprawdzenie trwałości i funkcjonalności blokad.
 • Analiza budżetu crawlowania - analizujemy procesu danych zbieranych przez roboty internetowe, w tym m.in.: co zostało zaindeksowane, a co wykluczone, wielkość danych, reguły odwiedzania, przepustkowość sieci.
 • Wersja HTTPS i Mixed Content - sprawdzamy duplikaty, przekierowania do wersji docelowej, zabezpieczenie linków i zasobów.
 • Zduplikowana zawartość - analizujemy sklep pod kątem zduplikowanych treści, błędnych skryptów, powielania kategorii oraz opisów.
 • Indeksacja i dostępność - sprawdzamy indeksację w GSC, dostępność aktualnej wersji strony, operator Site oraz przeprowadzamy analizę parametrów nofollow.
 • Przyjazne adresy URL - weryfikujemy strukturę adresów URL na stronie.
 • Strona Błędu 404 - przeanalizowanie jej pod względem przydatności w celu podniesienia sprzedaży.

To zaledwie kilka działań z wielu innych, które podejmujemy na stronie sklepu aby dostosować go do wymagań wyszukiwarek i użytkowników.

SEO sklepu internetowego - czyli skuteczne słowa kluczowe!

Skuteczne pozycjonowanie sklepu w wynikach wyszukiwania nie może odbyć się bez odpowiedniego doboru słów kluczowych. Podczas audytu analizujemy treści, jakie są opublikowane na Twojej witrynie - czyli ich długość, nasycenie słów kluczowych oraz wykorzystanie nagłówków. Dzięki temu wiemy co poprawić, a co udoskonalić. Wybór odpowiednich fraz na które będzie pozycjonowany Twój sklep, to kluczowe działanie z zakresu SEO. Będą to słowa, które pasują do zawartości witryny, Twojej branży oraz przede wszystkim - ich wyszukiwalność w ciągu miesiąca jest na wysokim poziomie.

W przypadku branży e-commerce odpowiednie przygotowanie opisów produktów oraz kategorii odgrywa kluczową rolę. Jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na widoczność sklepu internetowego w sieci. 

Opracowując słowa kluczowe dla Twojego sklepu internetowego, zwracamy uwagę na:

 • Określenie branży oraz kategorii produktów wraz z ofertą sprzedażową – jest to dla fundamentalna baza fraz kluczowych, które będą określać strategię strony.

 • Liczbę wyszukiwań frazy – weryfikujemy, jaka jest średnia liczba wyszukiwań przez użytkowników określonej frazy kluczowej.

 • Trudność frazy – zależy ona od konkurencji, która znajduje się w top 10.

 • Sezonowość słów kluczowych – czyli określenie jej popularności na przestrzeni całego roku w rozbiciu na każdy miesiąc. Naszym celem jest pozycjonowanie takiej frazy, która przez cały rok utrzymuje się na wysokim średnim poziomie, co zapewnia stabilną sprzedaż. Sezonowe produkty, takie jak np.: „świece komunijne” czy „znicze” wysoką popularność zyskują tylko raz w roku, co jednak przekłada się na zwiększoną sprzedaż w konkretnym czasie.

 • Synonimy fraz – wybierając słowa kluczowe szukamy również ich pokrewnych znaczeń oraz synonimów, które będą mogły być wykorzystane do kierowania z frazą podstawową na konkretną podstronę.

Słowa kluczowe będą używane również w strategii content marketingowej - tak aby stworzyć wysokiej jakości treści, które są pisane zarówno pod SEO jak i pod użytkownika. W końcu nie tylko wyszukiwarki mają polubić Twój sklep, ale również klienci - ponieważ to oni, decydują się na transakcję.

Link building dla sklepu internetowego - stworzymy sieć wartościowych linków!

Na pozycjonowanie e-commerce wpływ ma także linkowanie. Link building to jeden z kluczowych elementów pozycjonowania sklepu internetowego w wynikach wyszukiwania. To proces tworzenia wartościowych linków zewnętrznych, które zwiększają Twoją pozycję w rankingu, a jednocześnie docierają do większej grupy potencjalnych klientów. Jednak samodzielne linkowanie jest trudnym zadaniem, a przeprowadzone niewłaściwie może przynieść negatywne efekty. Pozycjonowanie sklepu internetowego z agencją Adwave to bezpieczne i skuteczne linkowanie, które przynosi widoczność Twojej strony internetowej i generuje wartościowy ruch. Wykorzystujemy wiele różnych narzędzi w obrębie naszych działań SEO, aby zbudować korzystną dla Ciebie strategię linkowania. Publikujemy posty gościnne, artykuły i wpisy na forach związanych z Twoją branżą. Linkowanie musi przebiegać naturalnie, aby było skuteczne i przyjazne Google, a tym samym zwiększyło widoczność Twojego sklepu. My oferujemy najwyższej jakości działania - wiemy, że bez odpowiedniego link buildingu trudno jest wybić się ponad konkurencję.

Skuteczne pozycjonowanie sklepu internetowego - content marketing

Na efekty pozycjonowania sklepu ogromny wpływ ma również content marketing. Jest to tworzenie wartościowych treści, których celem jest zwiększenie pozycji sklepu w wynikach wyszukiwarki (na co wpływ mają roboty indeksujące sprawdzające zawartość) i umocnienie strony w rankingu, na podstawie zawartych słów kluczowych oraz wartości danego tekstu. Dlatego przygotowane przez nas treści są:

 • Unikalne - dbamy, aby pisane przez nas teksty wyróżniały Twoją witrynę spośród sklepów z Twojej branży.
 • Naturalne - same frazy kluczowe nie wystarczą, muszą być one użyte w taki sposób, aby naturalnie eksponowały się w treści.
 • Wartościowe - atrakcyjne nie tylko dla Google, ale też dla użytkownika.
 • Odpowiednie - czyli dopasowane do podstrony.
 • Kompleksowe - nasze teksty opisują szczegółowo wybrany temat.
 • Aktualne - posługujemy się tylko aktualnymi danymi. Jeśli w czasie coś się zmieniło, natychmiast to aktualizujemy.

Ponadto dbamy, aby cała struktura tekstu była czytelna dla użytkowników. Wykorzystujemy nie tylko dobre praktyki związane z odpowiednim nasyceniem słów kluczowych, ale również o wykorzystanie właściwych nagłówków. Podczas wdrażania content marketingu tworzymy również linkowanie wewnętrzne, aby uniemożliwić powstawanie osieroconych stron, które są dla wyszukiwarek niewidoczne. 

Kampanie Ads w procesie pozycjonowania sklepu internetowego

W tworzeniu strategii pozycjonowania sklepu internetowego, dbamy również o wykorzystanie różnych narzędzi marketingowych, w tym kampanii Google Ads, Bing Ads czy Facebook Ads. Są to płatne reklamy sklepu, konkretnego produktu lub oferty skierowane do wybranej grupy odbiorców lub lokalizacji. Tego typu narzędzia pozwalają na precyzyjne określenie do kogo ma trafić wyświetlana reklama. 

Wprawdzie pozycjonowanie i kampanie reklamowe to różne strategie marketingowe, mogą przynosić sobie wzajemne korzyści. Reklamy z wykorzystaniem np. Google Ads mogą przyspieszyć ruch na stronie sklepu, zwłaszcza na samym początku, kiedy proces pozycjonowania sklepu internetowego pod kątem SEO dopiero zaczyna ruszać. Niemniej są one bardzo efektywne i przynoszą korzyści firmom, które chcą wyeksponować konkretny produkt. 

Ile kosztuje pozycjonowanie sklepu internetowego?

SEO dla sklepu internetowego to inwestycja w przyszłość Twojego biznesu. Ile kosztuje pozycjonowanie? Cena zależna jest od wielu czynników. W naszej agencji zaczyna się od 1000 złotych netto miesięcznie. Jest to przede wszystkim nie wydatek, ale długofalowa inwestycja, która przyniesie Tobie stabilne efekty i wysoką pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. Co za tym idzie? Zwiększony ruch oraz sprzedaż Twoich produktów!

Cena pozycjonowania sklepu internetowego zależy od:

 • Branży, w której działasz oraz jej konkurencyjności.
 • Wielkości sklepu internetowego, a co za tym idzie ilości podstron do optymalizacji.
 • Efektów, jakie oczekujesz.
 • Działań, jakie mają zostać wdrożone.

Aby uzyskać darmową wycenę pozycjonowania sklepu internetowego w wyszukiwarce Google (lub innej), skorzystaj z naszego formularza kontaktowego!

Zadzwoń, aby otrzymać darmową wycenę pozycjonowania sklepu!

+48 535 363 848

Efekty pozycjonowania sklepu internetowego z agencją ADwave

Pozycjonowanie stron i sklepów internetowych to proces, który warto powierzyć specjalistom. Mamy w tym doświadczenie, znamy dobrze rynek SEO i wykorzystujemy najnowsze narzędzia, które wpływają na skuteczne pozycjonowanie. Oto, jakie efekty możesz uzyskać korzystając z naszej oferty:

 • Wyższe zyski - wysokie pozycje w Google to zwiększenie widoczności dla użytkowników, którzy odwiedzą Twój sklep, a tym samym mogą skorzystać z Twojej oferty!
 • Wartościowy ruch na stronie - internauci szukają w sieci wszystkiego - każdego rodzaju produktu! Dlatego, aby pomóc mu dotrzeć do Twojej platformy e-commerce, warto zainwestować w pozycjonowanie. Po wdrożeniu przez nas odpowiednich działań, możesz spodziewać się większej ilości odsłon, a tym samym zwiększenia zysków.
 • Rozpoznawalność marki - chcesz aby logo Twojej firmy było znane wśród użytkowników, a marka budziła zaufanie i zainteresowanie? Pozycjonowanie to szansa, aby zyskać również w tym aspekcie!
 • Przewaga nad konkurencją - dzięki SEO będziesz co najmniej o krok przed konkurencją i nie pozwolisz im się zaskoczyć. Dzięki naszej analizie działań innych firm z Twojej branży, wiem co zrobić abyś mógł zdobyć nad nimi przewagę w wynikach wyszukiwania i zainteresowania klientów.

Optymalizacja sklepu internetowego pod kątem SEO i działania podjęte w ramach pozycjonowania sklepu to ogromne możliwości dla zwiększenia znaczenia marki w branży, budowania zaufania wśród klientów, a przede wszystkim zwiększenia swoich zysków ze sprzedaży. Rozwijaj swój biznes z agencją ADwave!

Pozycjonowanie e-commerce w Google, Bing i Yandex.

Pakiety cenowe pozycjonowania sklepów internetowych

Mamy doświadczenie w współpracy z dużymi oraz małymi firmami i jesteśmy gotowi opracować ukierunkowaną strategię i plan, który jest właśnie dla Ciebie.

Pozycjonowanie sklepów internetowych - Q&A

Ile kosztuje pozycjonowanie strony internetowej?
Koszt pozycjonowania wpływ ma wiele czynników, m.in: konkurencyjność, wielkość witryny, oczekiwane efekty. W naszej agencji koszt pozycjonowania zaczyna się od 1000 zł netto miesięcznie.
Jak samemu pozycjonować sklep internetowy?
Samodzielne pozycjonowanie sklepu jest trudnym działaniem. Wymaga wiedzy i doświadczenia, niewłaściwe pozycjonowanie może obniżyć pozycję Twojej strony w Google. Jeśli jednak chcesz to zrobić samodzielnie, za pośrednictwem odpowiednich narzędzi możesz użyć słów kluczowych w obrębie swojej witryny.
Jak pozycjonować stronę internetową?
Pozycjonowanie to szereg działań. Należy zacząć od optymalizacji technicznej witryny, następnie należy dobrać odpowiednie słowa kluczowe, stworzyć sieć wartościowych linków, tworzyć treści z wykorzystaniem fraz kluczowych.
Co to jest pozycjonowanie stron www?
Jest to proces działań, których celem jest uzyskanie wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania Google lub innej wyszukiwarki, na wpisywane przez użytkowników frazy kluczowe.
Co lepsze AdWords czy pozycjonowanie?
To dwie różne strategie marketingowe. Pozycjonowanie wpływa na pozycję całej strony w wynikach wyszukiwań, zwiększa rozpoznawalność marki i generuje ruch. Google Ads (dawna nazwa AdWords) to kampanie reklamowe dla np. danego produktu i wybranej grupie odbiorców w określonym czasie. Jest to narzędzie pomocnicze to eksponowania oferty lub produktu.
Ile kosztuje pierwsze miejsce w Google?
Wszystko zależy od branży, w jakiej działa dana firma. Nie da się jednoznacznie określić ceny pierwszej pozycji.
Jak pozycjonować produkt?
Istnieje wiele różnych sposobów, począwszy od ceny, artykułów gościnnych i sponsorowanych promujący dany produkt, poprzez kampanie reklamowe i działania dodatkowe.
Czym się różni pozycjonowanie stron od SEO?
SEO to działanie w obrębie pozycjonowania strony. To prace związane z optymalizacją strony pod wyszukiwania, a więc m.in.: układ treści, kod strony, linkowanie.
O co chodzi w SEO?
SEO (Seatch Engine Optimization) to proces optymalizacji strony lub sklepu internetowego, aby witryna stała się przyjazna dla Google, a tym samym widoczna dla wyszukiwarki i korzystających z niej użytkowników.
Co wpływa na pozycjonowanie stron internetowych?
Na pozycjonowanie strony wpływa jej odpowiednia struktura, czyli przygotowanie witryny pod kątem wyszukiwarki, ale także m.in.: link building, content marketing.
Czy pozycjonowanie stron to reklama?
Pozycjonowanie to proces, który ma na celu wyświetlenie strony w wynikach organicznych (bezpłatnych) danej wyszukiwarki. A zatem nie jest to reklama.
Czy Google Ads jest za darmo?
Nie, kampanie reklamowe w Google Ads są płatne dla reklamodawcy. Jednak wysokość budżetu, można ustalić indywidualnie.