Wizytówka firmy w Google to niezwykle istotny element wpływający na widoczność Twojego przedsiębiorstwa w sieci. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak odpowiednia optymalizacja wizytówki może przynieść ich firmom ogromne korzyści! Jednak aby było to naprawdę skuteczne, należy wykonać szereg szczegółowych działań. Wyjaśnimy Tobie znaczenie Twojej wizytówki w mapach Google, zalety posiadania firmy w mapach wyszukiwarki oraz w jakie działania podejmiemy, abyś mógł czerpać z tego najwyższe zyski!

 

Zadzwoń, aby otrzymać darmową wycenę pozycjonowania wizytówki!

+48 535 363 848

Czym jest wizytówka Google Maps – Google Business Profile?

Z pewnością słyszałeś już o wizytówkach firmy w mapach Google, ale czy wiesz dokładnie czym one są? Wyjaśnijmy. Profil Firmy w Google (ang. Google Business Profile) – dawniej Google Moja Wizytówka – to bezpłatny profil firmy, który umożliwia jej właścicielowi dodanie informacji o swojej działalności do wyszukiwarki Google oraz do Google Maps. Wizytówka zawiera podstawowe dane o przedsiębiorstwie, czyli: nazwa firmy, jej adres, dane kontaktowe, numer telefonu, a także godziny otwarcia oraz opinie klientów, którzy skorzystali z usług firmy. 

 Wizytówki w mapach Google umożliwiają klientom bezproblemowe dotarcie do firmy oraz zaczerpnięcia najważniejszych informacji. To bardzo przydatna możliwość, która niesie ze sobą ogromne możliwości związane z podniesieniem widoczności Twojej firmy w wyszukiwarce Google. 

 Ponadto przedsiębiorcy mają duże pole możliwości edycji wizytówki i dodania do niej wielu informacji, na podstawie których Google ustala odpowiednią pozycję profilu firmy. Przedstawiając Tobie korzyści wynikające z profili firmy w Google, skupimy się również na dodatkowych i zaawansowanych opcjach edycji dzięki czemu Twoja firma może skutecznie zyskać na widoczności.

Dlaczego pozycjonowanie wizytówki Google jest korzystne dla Twojej firmy?

Pozycjonowanie firmy w Google Maps to doskonałe narzędzie marketingu internetowego dla lokalnych przedsiębiorstw, które umożliwia Tobie śledzenie skuteczności wizytówki! Posiadasz wgląd do danych informujących o zapytaniach użytkowników, które wpływają na ruch na Twojej stronie, a także o spotkaniach, połączeniach telefonicznych, a nawet wizytach w Twojej firmie. Dane statystyczne obejmują także ilość internautów, którzy znaleźli Twoją firmę w Google. Dane są bardzo konkretne i szczegółowe, ponieważ wskazują także na sposób, w jaki użytkownicy szukali przedsiębiorstwa – czyli jakich słów kluczowych używali, aby do Ciebie trafić. 

Najważniejsze powody, dla których warto pozycjonować wizytówkę w Google Business Profile, to: 

  • Wpływ na pozycję w firmy w Google – jeśli Twoja wizytówka jest dobrze zoptymalizowana, wyświetla się jako jeden z pierwszych elementów, widocznych dla użytkownika po wpisaniu nazwy Twojej firmy. Dzięki temu możesz zwiększyć liczbę osób odwiedzających Twoją witrynę lub placówkę stacjonarną!
  • Większe zaufanie klientów – ponieważ wizytówki umożliwiają zawarcie opinii klientów, którzy skorzystali z Twoich usług, pozwala budować zaufanie do marki. Potencjalni klienci będą mogli skorzystać z recenzji innych użytkowników, co pozwala im podjąć decyzję, aby wybrać właśnie Twoje usługi! Niezbędne informacje na temat Twojej firmy – profil w Profil Firmy w Google zawiera najważniejsze informacje o Twoich przedsiębiorstwie, takie jak m.in.: adres firmy, dane kontaktowe, godziny otwarcia oraz link do witryny internetowej.
  • Wyróżnienie na tle konkurencji – w dobie rosnącej konkurencji, aby zyskać sukces w swojej branży należy wyróżnić się spośród innych firm o podobnym profilu! Pozycjonowanie wizytówki Google może przynieść Tobie przewagę nad konkurencją i zwiększenie widoczności firmy dla swoich klientów.

Dla wielu wizytówka w Google to niepozorny element marketingu, jak jednak widać to narzędzie Google ma ogromny wpływ na widoczność firmy w sieci! Co więcej, posiadanie profilu w GBP jest całkowicie darmowe, jedyne koszty jakie ponosisz to obsługa przez naszą agencję – a cenę dostosowujemy indywidualnie do każdego przedsiębiorstwa!

Jakie branże mogą szczególnie zyskać na pozycjonowaniu Google Maps?

Profil Firmy w Google dostępny jest dla wszystkich przedsiębiorstw, jednak dla niektórych branż jest to szczególnie korzystne. Mamy tu na myśli głównie biznesy lokalne takie jak: usługi fryzjerskie, kosmetyczne, placówki medyczne, pensjonaty, hotele, siedliska, warsztaty samochodowe, serwisy sklepy spożywcze, placówki finansowe, firmy budowlane, siłownie oraz każdego rodzaju placówki usługowe i handlowe. Dlaczego to takie ważne? Brak wizytówki Google Maps, może sprawić, że klient wybierze Twoją konkurencję, która poświęciła czas na uzupełnienie profilu i umożliwienie konsumentom dotarcia do swojej placówki. Pokaż swoim klientom, że Twoja firma działa i zaprasza do korzystania ze swoich usług!

Co wpływa na pozycjonowanie wizytówki w Google Maps?

Pozycjonowanie to zawsze proces, który wymaga wdrożenia wielu odpowiednich działań. Tak jest w przypadku stron internetowych i sklepów internetowych, które zyskują pozycję w wynikach wyszukiwania. Podobnie jest z pozycjonowaniem w mapach Google. Im precyzyjniej i trafniej wypełniona wizytówka, tym większe szanse na jej wyższe miejsce w rankingach. Dlatego na pozycjonowanie w Google Business Profile wpływ ma:

 • Lokalizacja – gdzie znajduje się Twoja firma? Im bliżej użytkownika wyszukującego ofert, tym większe szanse, że Twoja firma znajdzie się najwyżej w wyszukiwaniach. Przykładowo: użytkownik szuka najbliższego punktu aptecznego w Google, jeśli prowadzisz aptekę i znajduje się w zbliżonej lokalizacji, pojawi się w wynikach!
 • Słowa kluczowe – czyli rozpoznawalność przedsiębiorstwa przez Google na dany zestaw fraz wpisanych przez użytkownika.
 • Dokładność – czyli zawartość informacji w wizytówce dostosowana do wyszukiwań na frazy kluczowe.
 • Kompletność – na widoczność w Google Maps wpływa również ilość uzupełnionych informacji na temat przedsiębiorstwa. Ważne jest, aby były one prawdziwe – w przeciwnym wypadku może to obniżyć zasięg firmy w Profil Firmy w Google.
 • Opinie – aplikacja Google umożliwia pozostawienie klientom opinii na temat firmy. Im lepsze recenzje, tym pozycja przedsiębiorstwa jest wyżej w wynikach wyszukiwania. Warto zatem zachęcać użytkowników, którzy skorzystali z naszych usług, aby pozostawili po sobie ślad. W przypadku negatywnych opinii – ważne jest odpowiadanie na nie, aby wyjaśnić nieporozumienia. 
 • Profil firmy – czyli wybór odpowiedniej kategorii dla przedsiębiorstwa. To ważny aspekt pozycjonowania, pozwala to Google zrozumieć czym zajmuje się Twoja firma, a tym samym w jaki sposób powinna być przedstawiana w wyszukiwarce.
 • Powiązanie wizytówki ze stroną internetową – to pozwoli dotrzeć klientom na Twoją witrynę, a jednocześnie zwiększyć na niej wartościowy ruch. 
 • Wiadomości, usługi i oferta – czyli wszystko co oferujesz. Regularne publikowanie informacji lub krótkich postów, pozwala na zwiększenie pozycji w Google.

Jak widzisz odpowiednie pozycjonowanie wizytówki ma ogromne znaczenie. Usługa Profil Firmy w Google to ogrom możliwości, pod warunkiem że wizytówka jest uzupełniona zgodnie z wytycznymi Google. Aby zrobić to precyzyjnie, warto powierzyć optymalizacje wizytówki specjalistom – nasza agencja zrobi to dla Ciebie perfekcyjnie!

Jak skutecznie wypozycjonujemy firmę w mapach Google? 

Skuteczne pozycjonowanie wizytówki w mapach Google to coś na czym się dobrze znamy. Dlatego jeśli chcesz zwiększyć widoczność swojej firmy powierz nam to zadanie. A oto co zrobimy:

 1. Konto Google – aby dodać firmę do Google Maps należy zacząć od założenia dla niej profilu w panelu Google. 
 2. Uzupełnienie i weryfikacja – skuteczne pozycjonowanie wizytówki Google zależy od autentycznych informacji. Dlatego zawrzemy w niej wszystkie niezbędne informacje, począwszy od danych kontaktowych poprzez opis firmy, kategorie, usługi, zdjęcia oraz umożliwienie recenzowania przez klientów.
 3. Odpowiednie słowa kluczowe – SEO pozwala wypozycjonować firmę na odpowiednie frazy kluczowe związane z Twoim przedsiębiorstwem. Pomaga to zrozumieć Google czym się zajmujesz, a tym samym pozwolić użytkownikom poszukującym usług takie jak Twoje, znalezienie firmy w sieci.
 4. Lokalizacja – pozycjonowanie wizytówki w Google na dany adres pozwala użytkownikom dotrzeć do Ciebie bez problemu. To ważne, aby adres był poprawny w przeciwnym razie klient Ciebie nie znajdzie, a może również pozostawić negatywną opinię z powodu błędnych informacji lub ich braku. Jednak my zadbamy o to, aby geolokalizacja była odpowiednio sprecyzowana.
 5. Powiązanie ze stroną internetową – to działanie jest ważnym czynnikiem rankingowym i wpływa na pozycjonowanie strony www. Dlatego dodajemy link do witryny na stronie Google wizytówka, a na stronie do Profilu Firmy w Google.
 6. Monitorowanie wyników – na bieżąco śledzimy wyniki pozycjonowania mapy Google Twojej firmy. Sprawdzamy zapytania i słowa kluczowe, które generują ruch i dostosowujemy działania, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów.

Odpowiednie zarządzanie wizytówką Google to proces czasochłonny, ale opłacalny. Przynosi wymierne korzyści i zwiększa szanse, że Google wyświetli Twoją wizytówkę dla użytkowników, którzy poszukują usług z Twojego sektora!

Pozycjonowanie w mapach Google – krok po kroku

Jak wypozycjonować wizytówkę krok po kroku? Przejdźmy teraz z ogółu do szczegółu. Wiesz już czym jest wizytówka Google, jakie informacje należy tam umieścić. Jednak nie istnieje jedna zasada do każdego przedsiębiorstwa. Pozycjonowanie wizytówki Google Moja Firma, podobnie jak pozycjonowanie strony internetowej, to zawsze proces zindywidualizowany. Oto jakie kroki wykonamy dla pozycjonowania w Google Maps przyniosło widoczność Twojej firmie!

Założenie wizytówki Google – krok 1: Witaj w Google

W panelu Google Moja Firma mamy możliwość:

 1. Znalezienia firmy – być może posiadasz już wizytowkę, a dzięki tej opcji można to zweryfikować.
 2. Dodania informacji o swojej firmie w Google – wybieramy tę opcję, jeśli nie posiadasz wizytówki przedsiębiorstwa.

W pierwszych krokach podajemy nazwę firmy oraz profil jej działania, czyli kategorię. Nazwa firmy ma wpływ na pozycjonowanie Google. W zasadzie jest to decydujące kryterium, które umożliwi dalsze działania. W tym celu przeprowadzamy dokładny research umożliwiający nam określenie najbardziej trafnych słów kluczowych używanych przez użytkowników, ale ponadto analizujemy także konkurencję, aby pomóc Tobie wznieść się ponad inne firmy w swojej branży.

Wizytówka Google Moja Firma – Krok 2: Dane wizytówki NAP

Dane NAP (Name, Adress, Phone) to podstawowe informacje związane umożliwiające kontakt z Twoją firmą oraz wskazanie jej lokalizacji. Bardzo ważne, aby dane NAP były spójnie z informacjami, które są podane na innych stronach: witrynie internetowej, social mediach oraz katalogach branżowych. Kilka różnych adresów lub numerów telefonu wpływają negatywnie na pozycjonowanie.

Profil Firmy w Google – Krok 3: Kategoria główna

Kategoria główna jest ważnym elementem wpływającym na pozycjonowanie Twojej wizytówki. Dlatego odpowiedni dobór kategorii głównej jest niezbędnym elementem. Musi to być kategoria, która najlepiej pasuje do Twojego biznesu, a więc określa profil działalności i odpowiada na pytanie: co oferujesz klientom? 

Wizytówka firmy w Google- Krok 4: Podkategorie

To temat, który przy samodzielnej próbie pozycjonowania wizytówki, może zostać przez Google źle zinterpretowany. Dlatego w przypadku podkategorii bardzo starannie dobieramy usługi dodatkowe, jakie oferuje Twój biznes. Jeśli jest to np. biuro rachunkowe dokładnie precyzujemy zakres działań. To ważne, dlatego że kategoria główna jest tylko jedna i korzysta z niej wiele firm z branży, zaś nie wszystkie firmy mają taki sam zakres dodatkowy. Dlatego podkategorie pozwalają nam wyróżnić Ciebie spośród konkurencji. 

Wizytówka w Google Business Profile – Krok 5: Opis

To jedna z pierwszych informacji, jakie użytkownicy widzą natrafiając na Twój biznes. Dlatego opis firmy musi być odpowiednio przygotowany, aby zachęcić klientów i  poinformować ich o Twoich usługach. Ponieważ liczba znaków jest ograniczona, trzeba umieścić najważniejsze informacje takie jak: czym się zajmujesz, do kogo skierowana jest oferta oraz wybrać odpowiednie wezwanie do działania. Nie zapominamy w tym przypadku również o słowach kluczowych, które mają tutaj szczególną wartość. 

Powiązanie wizytówki ze stroną internetową – Krok 6

Pozycjonowanie firmy to również Twoja strona www. Posiadając ją zwiększasz możliwości dotarcia do niej, poprzez swoją wizytówkę. Jeśli jeszcze nie masz witryny, możesz skorzystać z usługi naszej agencji marketingowej – oferujemy profesjonalne tworzenie funkcjonalnych stron oraz sklepów internetowych. Pomożemy również wybrać najlepszy adres dla Twojej witryny!

Wizytówki w mapach Google – Krok 7: Opinie klientów

Na pozycjonowanie lokalne ma również wpływ opinia użytkowników, którzy skorzystali z usług Twojej firmy i postanowili podzielić się swoimi odczuciami. Recenzje są istotne, ponieważ budują zaufanie do marki. Jeśli obawiasz się, że konkurencja będzie próbowała zszargać Twoje dobre imię – nie musisz się obawiać. Google może zweryfikować autentyczność opinii – podobnie jak Ty sam. Jeśli otrzymujesz negatywną opinię od klienta, ważne jest aby mu odpowiedzieć i sprostować ewentualne zarzuty. W przypadku pozytywnych opinii należy również na nie odpowiadać. I my będziemy się tym dla Ciebie zajmować. Regularne odpowiadanie na recenzje klientów to kolejny krok wpływający na wzrost zaufania!

Optymalizacja wizytówki – Krok 8: Usługi

Edycja wizytówki Google pozwala także na uzupełnienie usług, jakie świadczy Twoja firma. Jak widzisz, usługa od Google jest rozbudowana o wiele szczegółowych informacji, dlatego wypełnienie wszystkich pozwala się wyróżnić na tle konkurencji. Sekcja usługi umożliwia klientom dowiedzenie się o tym jakie usługi oferuje Twoja firma oraz ile one kosztują. Im więcej informacji tym lepiej – ale oczywiście muszą to być autentyczne usługi, dlatego opisujemy tylko te, które faktycznie świadczysz. Google określa, czy dane są poprawne, a wówczas ukazują się one w Twojej wizytówce w wynikach lokalnych wyszukiwań. 

Pozycjonowanie wizytówki w mapach Google – Krok 9: Produkty

Skoro mamy usługi, to są również produkty. Jest to możliwość sprawdzenia przez klientów informacji o produktach, które mogą zakupić w Twojej firmie. Wyszczególniamy dane o produktach oraz ich cenę, a także zamieszczamy link do strony, gdzie klienci mogą dokonać zakupu. 

Zarządzanie wizytówką Google – Krok 10: Tworzenie wpisów

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak cennym działaniem jest regularne publikowanie postów w wizytówce Google. Regularne, nie oznacza jednak codziennie. Algorytmy Google mają określoną częstotliwość zamieszczania takich postów. Ważna jest również ich rozmaitość, a zatem: nowości, dodatkowa oferta, organizowane wydarzenie, promocje i wiele więcej! W tym przypadku również dodajemy, jeśli jest to możliwe, wezwanie do działania które zwiększa ilość zapytań klientów o daną usługę. 

Pozycjonowanie firmy w Google Maps – Krok 11 : Zdjęcia

Wydawać się może, że to niepozorny element edycji wizytówki – nic bardziej mylnego! Klienci chcą wiedzieć jak wygląda Twoja firma, jakie produkty oferujesz, kto w niej pracuje. W przypadku usług gastronomicznych, użytkownicy lubią widzieć czego mogą spodziewać się na talerzu. Dlatego aby zwiększyć widoczność firmy w wynikach wyszukiwania Google Maps, należy dodawać regularnie zdjęcia. Muszą być one oczywiście dopasowane tematycznie do profilu Twojej działalności. Ponieważ wiemy jak to zrobić, odpowiednio zoptymalizujemy grafiki, aby spełniały one swoją rolę!

Pozycjonowanie w Google – Krok 12: Wizytówki NAP

Przy pozycjonowaniu naszej wizytówki pamiętamy również o tworzeniu katalogów firmowych, dla lokalnych przedsiębiorstw. Firma w katalogach biznesowych to tzw. wizytówka NAP. Umieszczamy tam nazwę, adres, opis firmy a także link do strony internetowej. Pozwala to zyskać wartościowe linki i przyciągnąć jeszcze większą grupę klientów na Twoją witrynę. 

Monitorowanie wyników wyszukiwania

Tworzenie wizytówki firmy krok po kroku sprawia, że firma jest już rozpoznawalna – a przynajmniej zaczyna być! Aby jednak nasze działania były maksymalnie skuteczne, regularnie monitorujemy widoczność w wynikach wyszukiwania, reagujemy na słowa kluczowe, które zwiększają widoczność Twojego przedsiębiorstwa, analizujemy działania konkurencji i wprowadzamy modyfikacje, które umożliwiają Tobie zwiększenie swojej pozycji. 

Zadzwoń, aby otrzymać darmową wycenę pozycjonowania wizytówki!

+48 535 363 848

Jak wypozycjonować wizytówkę w wyszukiwarce Google? Z naszą pomocą!

Wiesz już na czym polega pozycjonowanie Google Moja Firma. Teraz chcesz dobrze optymalizować wizytówkę Google? Do tego potrzeba wielu działań zarówno na początku zakładania profilu, jak i w przyszłości. Regularność dodawania postów, zdjęć, reagowanie na opinie w Google to niezbędne elementy skuteczności posiadania wizytówki firmy. Wymaga to czasu i odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi – nie musisz robić tego sam! Jesteśmy specjalistami w tworzeniu i zarządzaniu wizytówkami firm. Dlatego powierzając nam to zadanie, możesz mieć pewność że zrobimy to najlepiej jak potrafimy – a potrafimy naprawdę wiele! 

Pozycjonowanie Google Business Profile oraz Bing Places for Business

Pakiety cenowe pozycjonowania wizytówki Google

Mamy doświadczenie w współpracy z dużymi oraz małymi firmami i jesteśmy gotowi opracować ukierunkowaną strategię i plan, który jest właśnie dla Ciebie.

Szybkie Q&A - F.A.Q.

Jak pozycjonować wizytówkę w Google?
Wizytówka w Google osiągnie sukces, jeśli będzie w odpowiedni sposób uzupełniona. Podstawowymi elementami jest podanie danych kontaktowych: adres, numer telefonu, godziny otwarcia. Dane powinny być zgodne z tymi, które widnieją na stronie internetowej firmy oraz w katalogach branżowych.
Ile kosztuje pozycjonowanie wizytówki Google?
W naszej agencji cena pozycjonowania wizytówki Google zaczyna się od 500 zł netto.
Jak zwiększyć widoczność wizytówki Google?
Na pozycjonowanie wizytówki Google wpływ ma ilość rzetelnych danych. Do profilu firmy należy dodać dane teleadresowe, a także zawrzeć w odpowiednich sekcjach słowa kluczowe jakich używają klienci, aby znaleźć usługi takie jak Twoje. Ponadto należy publikować regularne wpisy oraz zdjęcia i dbać o obecność opinii użytkowników, którzy skorzystali z Twoich usług.
Od czego zależy pozycja wizytówki Google?
Na pozycję wizytówki Twojej firmy w Google Maps wpływ ma wiele czynników, takich jak m.in.: kategoria, zasięg lokalny, odpowiedni opis działalności przedsiębiorstwa, dane kontaktowe, regularne aktualizowanie wizytówki, zdjęcia, opinie klientów.
Co zrobić żeby firma była widoczna w Google?
Odpowiednio zoptymalizowana wizytówka w Google Business Profile skutecznie zwiększa widoczność w wynikach wyszukiwania. Wymaga to podjęcia wielu działań i systematyczne rozwijanie profilu w Google.
Jak pozycjonować stronę w Google za darmo?
Profil firmy w Google Maps jest darmowy. Samodzielne pozycjonowanie wizytówki jest zajęciem, które wymaga wiedzy, doświadczenia i odpowiednich narzędzi.
Jak wyróżnić firmę w Google?
Istnieje wiele sposobów, aby wypozycjonować firmę w Google. jednym z nich jest stworzenie profilu firmy w Google (Google Business Profile) i odpowiednie uzupełnienie jej oraz regularne aktualizowanie poprzez dodawanie wpisów i zdjęć. Należy opierać się na odpowiednich frazach kluczowych dopasowanych do profilu Twojej działalności.
Czy pozycjonowanie w Google jest płatne?
Stworzenie oraz posiadanie wizytówki w Google jest bezpłatne. Koszty ponosisz zatrudniając profesjonalną agencję marketingową, która odpowiednio optymalizuję wizytówkę, aby była widoczna w wyszukiwarce.
Czy wizytówka w Google jest płatna?
Nie, samodzielne założenie oraz prowadzenie wizytówki w Google jest bezpłatne.
Czy Google dzwoni do klientów?
Nie, pracownicy Google nie dzwonią z ofertą sprzedażową.
Jak zwiększyć pozycjonowanie Google?
Pozycjonowanie Google to szereg zaawansowanych działań, możemy tu wyróżnić m.in.: optymalizacja SEO witryny, content marketing, link building oraz odpowiednie pozycjonowanie wizytówki Google.
Jak Google pozycjonuje strony?
Żeby strona była pozycjonowana przez Google musi zostać zoptymalizowana pod kątem SEO, a więc poza odpowiednią strukturą kodu, należy wdrożyć odpowiednie działania marketingowe, tworzyć treści nasycone słowami kluczowymi, zadbać o URL, zbudować sieć wartościowych linków.
Co to jest pozycjonowanie?
Jest to obszerny zakres działań, który umożliwia Google zwiększenie widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwarki. Celem jest przyciągnięcie potencjalnych klientów i zwiększenie sprzedaży.
Jak wypromować firmę na Google?
Promowanie firmy w Google to rozmaite działania: optymalizacja SEO witryny, kampanie Google Ads, link building, pozycjonowanie wizytówki Google.
Ile trwa weryfikacja firmy na Google?
Weryfikacja firmy przez Google może potrwać do dwóch tygodni. Zwykle jednak trwa to znacznie krócej.