Wpływ Social Media na pozycjonowanie

4 Comments

Zastanawiasz się czy działania podejmowane na portalach społecznościowych mają wpływ na pozycjonowanie? Bez wątpienia jeżeli stworzysz ciekawy profil i będziesz nawiązywał kontakty z potencjalnymi klientami, Twoja firma może zdobyć ich zaufanie oraz sympatię. Jednak czy tym samym masz szansę na uzyskanie większego ruchu na stronie? Odpowiedź brzmi tak, gdyż istnieje związek pomiędzy ilością polubień, komentarzy, retweetów i innych sygnałów z serwisów społecznościowych a lepszą pozycją witryny w wyszukiwarce. Chcesz wykorzystać Social Media do celów SEO? Dowiedź się co jest istotne w przypadku poszczególnych platform:

Wpływ social media na pozycjonowanie

Media społecznościowe, które mogą Ci się przydać:

 1. Facebook – publikowane tu wiadomości powinny być dostępne dla każdego. Uzupełniając dane firmy wprowadź link do swojej witryny. Następnie adresy strony i podstron mogą być umieszczane w kolejnych postach. Kiedy użytkownicy portalu dzielą się tymi treściami i pojawiają się pod nimi lajki, jest to dla Ciebie doskonała promocja, a ponadto ma pozytywne oddziaływanie na SEO.
 2. Google+ jest platformą, na której koniecznie powinieneś utworzyć konto i postarać się o zdobycie grupy aktywnych odbiorców. Prezentowane przez Ciebie materiały mogą mieć przyznawane +1, a prowadzące do nich linki mogą posiadać atrybut dofollow – czyli naturalnie wpływać na pozycjonowanie.
 3. Twitter – współpracuje z Google, więc tweety i hashtagi indeksowane są na bieżąco, co może mieć spore znaczenie z punktu widzenia liczby odwiedzin na stronie.
 4. Pinterest – po pierwsze udostępniaj zamieszczane treści wszystkim użytkownikom. Po drugie pamiętaj o wplataniu w nie dużej ilości fraz kluczowych. Po trzecie wstawiaj hashtagi. Po czwarte linkuj do strony firmowej za pomocą pinów.
 5. LinkedIn – tu również miej na uwadze stosowanie słów-kluczy oraz ciągłą pracę nad podnoszeniem efektywności profilu. Możliwe jest też linkowanie z serwisu pod kątem SEO. Ponadto ułatwia on nawiązywanie relacji branżowych.

Social Media są niezwykle przydatne w realizowaniu planów związanych ze zwiększaniem popularności Twojej firmy oraz marki. Dzięki nim w prosty, szybki i atrakcyjny sposób możesz dotrzeć do potencjalnych klientów, a także zbudować społeczność, której członkowie najprawdopodobniej będą kupować oferowane przez Ciebie produkty lub usługi. Natomiast okazuje się, że założenie konta np. na Google+, a jeszcze lepiej na kilku portalach, może być naprawdę skuteczne, jeśli chodzi o poprawę pozycji Twojej strony firmowej w wyszukiwarce. Warto spróbować, a w sytuacji, gdy nie masz czasu aby się tym zająć, zapraszamy do kontaktu z nami. Zajmujemy się zarówno pozycjonowaniem, jak i kwestiami dotyczącymi marketingu w mediach społecznościowych.

4 Comments
  • Maria
  • 2 maja 2019

  Social Media obecnie znajdują się na trendzie wyżowym. Dobrze przeprowadzona kampania potrafi bardzo dobrze pozycjonować dany profil na danym SocialMedia co ułatwi, naprowadzi danego klienta na naszą stronę.

  • Alex
  • 28 kwietnia 2019

  Dla serwisów z listy warto też przemyśleć odrębne strategie. Na Facebooku wpis powinien być krótki, a na LinkedInie społeczność, to portal dla profesjonalistów, lubi bardziej rozwinięte i merytoryczne publikacje. Spec od content marketingu zna to doskonale, ale dla szarego Internauty jak my, to trudne. Do Karola: Google+ chyba mieli jakoś zamykać w tym roku, pisali na różnych portalach o tym.

  • Karol
  • 27 kwietnia 2019

  Fajny artykuł, nie wiedziałem, że warto promować się również na innych portalach niż Facebook.
  A co się stało z Google +?

  • Paweł
  • 26 kwietnia 2019

  Mi sie wydaję iż social media to głównie działania wizerunkowe

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko