Wpływ Social Media na pozycjonowanie

No Comments

Zastanawiasz się czy działania podejmowane na portalach społecznościowych mają wpływ na pozycjonowanie? Bez wątpienia jeżeli stworzysz ciekawy profil i będziesz nawiązywał kontakty z potencjalnymi klientami, Twoja firma może zdobyć ich zaufanie oraz sympatię. Jednak czy tym samym masz szansę na uzyskanie większego ruchu na stronie? Odpowiedź brzmi tak, gdyż istnieje związek pomiędzy ilością polubień, komentarzy, retweetów i innych sygnałów z serwisów społecznościowych a lepszą pozycją witryny w wyszukiwarce. Chcesz wykorzystać Social Media do celów SEO? Dowiedź się co jest istotne w przypadku poszczególnych platform:

Wpływ social media na pozycjonowanie

Media społecznościowe, które mogą Ci się przydać:

  1. Facebook – publikowane tu wiadomości powinny być dostępne dla każdego. Uzupełniając dane firmy wprowadź link do swojej witryny. Następnie adresy strony i podstron mogą być umieszczane w kolejnych postach. Kiedy użytkownicy portalu dzielą się tymi treściami i pojawiają się pod nimi lajki, jest to dla Ciebie doskonała promocja, a ponadto ma pozytywne oddziaływanie na SEO.
  2. Google+ jest platformą, na której koniecznie powinieneś utworzyć konto i postarać się o zdobycie grupy aktywnych odbiorców. Prezentowane przez Ciebie materiały mogą mieć przyznawane +1, a prowadzące do nich linki mogą posiadać atrybut dofollow – czyli naturalnie wpływać na pozycjonowanie.
  3. Twitter – współpracuje z Google, więc tweety i hashtagi indeksowane są na bieżąco, co może mieć spore znaczenie z punktu widzenia liczby odwiedzin na stronie.
  4. Pinterest – po pierwsze udostępniaj zamieszczane treści wszystkim użytkownikom. Po drugie pamiętaj o wplataniu w nie dużej ilości fraz kluczowych. Po trzecie wstawiaj hashtagi. Po czwarte linkuj do strony firmowej za pomocą pinów.
  5. LinkedIn – tu również miej na uwadze stosowanie słów-kluczy oraz ciągłą pracę nad podnoszeniem efektywności profilu. Możliwe jest też linkowanie z serwisu pod kątem SEO. Ponadto ułatwia on nawiązywanie relacji branżowych.

Social Media są niezwykle przydatne w realizowaniu planów związanych ze zwiększaniem popularności Twojej firmy oraz marki. Dzięki nim w prosty, szybki i atrakcyjny sposób możesz dotrzeć do potencjalnych klientów, a także zbudować społeczność, której członkowie najprawdopodobniej będą kupować oferowane przez Ciebie produkty lub usługi. Natomiast okazuje się, że założenie konta np. na Google+, a jeszcze lepiej na kilku portalach, może być naprawdę skuteczne, jeśli chodzi o poprawę pozycji Twojej strony firmowej w wyszukiwarce. Warto spróbować, a w sytuacji, gdy nie masz czasu aby się tym zająć, zapraszamy do kontaktu z nami. Zajmujemy się zarówno pozycjonowaniem, jak i kwestiami dotyczącymi marketingu w mediach społecznościowych.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko