Wykorzystanie obrazów podczas optymalizowania strony pod kątem SEO

1 Comment

Podczas określania struktury i układu strony, można uwzględnić ledwo uchwytny, a jednocześnie ciekawy sposób na wykorzystanie obrazów w sposób przyjazny dla SEO (poza tagami ALT), który poprawia Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania, a jednocześnie umożliwia dodanie niezbędnych komunikatów marketingowych. Zdezorientowany? Spójrzmy na przykład:

Jak wykorzystać obraz na swojej stronie?

Załóżmy, że prowadzisz witrynę dotyczącą podróżowania i chcesz zoptymalizować daną stronę pod kątem frazy „Hotel Warszawa”. Załóżmy, że chcesz także dodać atrakcyjny komunikat marketingowy, na przykład „Zarezerwuj teraz, a zaoszczędzisz 20%!”. W tym sloganie brakuje tekstu opisowego, ale jest przekonujący. Mając to na uwadze, możesz wykorzystać obraz zawierający slogan oraz umieścić frazę kluczową (tj. Hotel Warszawa) w tagu nagłówka. W ten sposób położony zostanie nacisk na pożądaną frazę, przy jednoczesnej możliwości prowadzenia działań marketingowych, które nie wpływają negatywnie na spójność słów kluczowych.

optymalizacja obrazow seo

Innymi słowy, obrazy są doskonałym miejscem do umieszczenia komunikatów marketingowych, które nie zawierają niezbędnych słów kluczowych i fraz. Wykorzystując tę ​​technikę możesz mieć pewność, że tekst opisowy zostanie indeksowany, podczas gdy mniej marketingowy żargon będzie pomijany. Połączenie bogatej w słowa kluczowe treści oraz zachęcającej wiadomości, zrównoważy oba te strategiczne aspekty.

1 Comment
    • Mateusz
    • 12 maja 2019

    Wykorzystanie grafiki pod kątem optymalizacji strony pod kątem SEO to bardzo ważna sprawa, która nie powinna być zapomniana opuszczona. Każda grafika/obrazek powinna mieć wypełnione pole altów, w którym dzięki na przykład narzędziu Google Keywords Planner, możemy wpisać frazy, które są najczęściej wyszukiwane przez użytkowników i dotyczą naszej grafiki.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko