Gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane?

3 Comments

Sytuacja, w której niepowołana osoba zdobędzie dostęp do Twojej poczty e-mail, profilu na portalu społecznościowym czy jakiegokolwiek innego konta w sieci, może być dla Ciebie nie tylko niekomfortowa, ale również bardzo nieprzyjemna w skutkach. Istnieje niebezpieczeństwo, że haker dokona zmian w ustawieniach, dotrze do prywatnych informacji, a przede wszystkim ukradnie ważne dane.

Co może wskazywać na to, że ktoś włamał się na Twoje konto?

Gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane

Nie jesteś w stanie zalogować się na swój profil lub skrzynkę mailową, bo Twoje dotychczasowe hasło nie działa? Zauważyłeś, że wprowadzone zostało inne imię, nazwisko, data urodzenia lub nawet adres e-mail? A może ktoś wysłał z Twojego konta zaproszenia czy wiadomości, których bez wątpienia nie napisałeś, ewentualnie opublikowała posty, z którymi nie masz nic wspólnego? Wszystko to może stać się podstawą do tego, by podejrzewać, że doszło do zhakowania Twojego konta.

Co należy zrobić w przypadku e-włamania?

Co należy zrobić w przypadku e-włamania?

Żeby upewnić się, że faktycznie ktoś uzyskał dostęp do Twojej poczty elektronicznej czy też do profilu Social Media, sprawdź to na stronie haveibeenpwned.com. Wystarczy podać adres e-mail lub login, aby przekonać się czy konto zostało przechwycone. Co zrobić, jeśli Twoje obawy się potwierdzą? W przypadku, gdy haker nie zmienił jeszcze hasła, zrób to natychmiast – nowe powinno być naprawdę silne. Jeżeli jednak nie masz już w ogóle możliwości wejścia na swoje konto, skontaktuj się z operatorem poczty lub serwisu. Skorzystaj również ze wskazówek znajdujących się centrum pomocy. Warto dać znać znajomym, żeby nie otwierali na razie wiadomości od Ciebie, a także przeskanować komputer programem antywirusowym. W przypadku włamania na konto na Instagramie zalecamy bezpośrednio kontakt z Instagramem.

Jak uchronić się przed zhakowaniem konta?

Jak uchronić się przed zhakowaniem konta?

Pamiętaj o tym, by trzymać się pewnych zasad związanych z bezpieczeństwem Twoich kont, bo dzięki temu ryzyko, że ktoś dokona na nie włamania będzie znacznie mniejsze. Poniżej kilka porad:

– nie odpowiadaj na wiadomości, w których jesteś proszony o podanie hasła

– staraj się nie logować na ogólnie dostępnym sprzęcie

– korzystaj wyłącznie z sieci Wi-Fi, które są zabezpieczone hasłem

– przestrzegaj reguły, że kiedy upuszczasz konto, zawsze dokonujesz wylogowania

– używaj silnych haseł – do każdego konta innego

– aktualizuj program antywirusowy.

Masz problemy z zhakowaną stroną?
Napisz do nas hello@adwave.eu lub dzwoń ☎ +48 535 363 848
http://odwirusowaniestron.pl/

3 Comments
 1. Pingback: Phishing – co to jest i jak go uniknąć? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Monika
  • 14 października 2019

  Mojemu 10 letniemu synowi shakowano konto na Robloxie. Miał tam swoje osiągnięcia, często robił zakupy ba na prezent lub w nagrodę kupowałam mu walutę używaną w grze robuksy. Niestety nie znam się na tym. Czy jest możliwość odzyskania konta? Proszę o pomoc

  • Mateusz
  • 1 maja 2019

  Teraz co chwilę się słyszy o zhakowanych stronach, mailach. Chociaż wydaje mi się, że teraz coraz częściej ofiarami są osoby starsze, które dopiero uczą się obsługi social media. Często bez głębszego zastanowienia wchodzą w jakiś link, który prowadzi do zawirusowania komputera. Zazwyczaj ich hasła są łatwe do odszyfrowania, bo zazwyczaj brzmi ono marianna1960, czy coś w tym stylu.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko