Gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane?

No Comments

Sytuacja, w której niepowołana osoba zdobędzie dostęp do Twojej poczty e-mail, profilu na portalu społecznościowym czy jakiegokolwiek innego konta w sieci, może być dla Ciebie nie tylko niekomfortowa, ale również bardzo nieprzyjemna w skutkach. Istnieje niebezpieczeństwo, że haker dokona zmian w ustawieniach, dotrze do prywatnych informacji, a przede wszystkim ukradnie ważne dane.

Co może wskazywać na to, że ktoś włamał się na Twoje konto?

gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane

Nie jesteś w stanie zalogować się na swój profil lub skrzynkę mailową, bo Twoje dotychczasowe hasło nie działa? Zauważyłeś, że wprowadzone zostało inne imię, nazwisko, data urodzenia lub nawet adres e-mail? A może ktoś wysłał z Twojego konta zaproszenia czy wiadomości, których bez wątpienia nie napisałeś, ewentualnie opublikowała posty, z którymi nie masz nic wspólnego? Wszystko to może stać się podstawą do tego, by podejrzewać, że doszło do zhakowania Twojego konta.

Co należy zrobić w przypadku e-włamania?

gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane

Żeby upewnić się, że faktycznie ktoś uzyskał dostęp do Twojej poczty elektronicznej czy też do profilu Social Media, sprawdź to na stronie haveibeenpwned.com. Wystarczy podać adres e-mail lub login, aby przekonać się czy konto zostało przechwycone. Co zrobić, jeśli Twoje obawy się potwierdzą? W przypadku, gdy haker nie zmienił jeszcze hasła, zrób to natychmiast – nowe powinno być naprawdę silne. Jeżeli jednak nie masz już w ogóle możliwości wejścia na swoje konto, skontaktuj się z operatorem poczty lub serwisu. Skorzystaj również ze wskazówek znajdujących się centrum pomocy. Warto dać znać znajomym, żeby nie otwierali na razie wiadomości od Ciebie, a także przeskanować komputer programem antywirusowym.

Jak uchronić się przed zhakowaniem konta?

gdzie sprawdzić czy moje konto zostało zhakowane

Pamiętaj o tym, by trzymać się pewnych zasad związanych z bezpieczeństwem Twoich kont, bo dzięki temu ryzyko, że ktoś dokona na nie włamania będzie znacznie mniejsze. Poniżej kilka porad:

– nie odpowiadaj na wiadomości, w których jesteś proszony o podanie hasła

– staraj się nie logować na ogólnie dostępnym sprzęcie

– korzystaj wyłącznie z sieci Wi-Fi, które są zabezpieczone hasłem

– przestrzegaj reguły, że kiedy upuszczasz konto, zawsze dokonujesz wylogowania

– używaj silnych haseł – do każdego konta innego

– aktualizuj program antywirusowy.

 

Masz problemy z zhakowaną stroną?
Napisz do nas hello@adwave.eu lub dzwoń ☎ +48 535 363 848
http://odwirusowaniestron.pl/

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko