Ile kosztuje pozycjonowanie?

1 Comment

Jeżeli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie niedawno założyłeś firmę i zleciłeś zrobienie lub ewentualnie sam stworzyłeś stronę internetową. Żeby jednak uzyskać na niej odpowiedni ruch, a co za tym idzie zwiększyć szanse na sprzedaż oferowanych przez Ciebie produktów i usług, warto wziąć pod uwagę pozycjonowanie. Tylko ile może ono kosztować? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od tego, jakie wybierzesz rozwiązanie.

Pozycjonowanie na własną rękę

Ile kosztuje pozycjonowanie

Pierwsza możliwość wiąże się z samodzielnym optymalizowaniem strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Jest to rzecz jasna najtańszy wariant, bo ponosisz co najwyżej koszty związane z zakupem narzędzi pozycjonerskich. Natomiast musisz liczyć się z koniecznością poświęcenia na wymienione działania sporej ilości czasu i energii. Jedynie regularne oraz rzetelne ich realizowanie, pozwoli osiągnąć pożądane efekty. Duże znaczenie ma fakt czy posiadasz wiedzę i doświadczenie w pozycjonowaniu stron internetowych. Jeżeli nie, wciąż możesz planować wykonywanie go na własną rękę, ale najpierw będziesz musiał opanować niezbędne zasady oraz zapoznać się z poradami fachowców.

Oferty – tanio i szybko

W przypadku, gdy rozkręcanie biznesu pochłania Cię na tyle, że nie możesz dodatkowo zajmować się stroną, powinieneś zwrócić się do agencji SEO. Zapewne znajdziesz oferty, w ramach których usługa pozycjonowania realizowana jest za kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Myślisz, że to dobra wiadomość? Nie koniecznie – jeśli trafisz na propozycję nie przekraczającą 100 zł za miesiąc współpracy, dowiedź się dokładnie co wchodzi w jej zakres. Gdy ktoś obiecuje szybkie i tanie pozycjonowanie, to nie wykluczone, iż korzysta wyłącznie z metod polegających na umieszczaniu odnośników do strony w różnych miejscach w sieci. Tego rodzaju praktyki uznawane są za nieetyczne i mogą poważnie zaszkodzić reputacji Twojej witryny.

Korzystanie z usług specjalistów

Ile kosztuje korzystanie z usług specjalistów SEO?

Znalezienie profesjonalnej agencji marketingu internetowego to podstawa, by mieć pewność, że pozycjonowanie zostanie przeprowadzone w prawidłowy, bezpieczny i skuteczny sposób. Jego rezultaty można odczuć dopiero po paru miesiącach, ale za to są naprawdę imponujące oraz satysfakcjonujące. Jaką kwotą trzeba dysponować, aby podpisać umowę z autentycznymi specjalistami od SEO? I znowu – odpowiedź nie jest jednoznaczna… Zakres usługi pozycjonowania ustala się bowiem indywidualnie. Może obejmować m.in. wybór słów kluczowych, optymalizację strony, opracowanie treści, a także budowę sieci linków, marketing szeptany, prowadzenie kont na portalach społecznościowych, audyty itp. Na ostateczny koszt wpływają takie czynniki, jak techniczne właściwości witryny oraz jej aktualna pozycja, popularność słów kluczowych, aktywność konkurencji czy system naliczania opłat za usługi. W związku z tym można rozliczać się:

– ryczałtem, a abonament miesięczny może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych

– za efekt, który uzależniony jest od konkurencyjności frazy, czyli co miesiąc płaci się za wyniki strony dla konkretnych słów kluczowych – za średnio popularne frazy ponad 50 zł, za mało popularne mniej, a za te najpopularniejsze kilkaset złotych.

Bywa też tak, że modele te są łączone. Mogą dojść do nich również usługi dodatkowe (wtedy trzeba doliczyć od 100 zł do kilku tysięcy zł). Zachęcamy Cię do kontaktu z nami, a wspólnie ustalimy jaka opcja i zakres oferty będzie dla Ciebie najbardziej korzystny, a równocześnie nie okaże się zbyt dużym obciążeniem dla Twojej firmy. Oczywiście mamy nadzieję, że następnie zdecydujesz się na współpracę właśnie z nami!

1 Comment
    • Mario
    • 26 kwietnia 2019

    Chyba najważniejsze dwa czynniki to ilość fraz oraz ich „konkurencyjność”

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko