Jak wypozycjonować swoją stronę internetową?

3 Comments

Podstawowa odpowiedź na postawione tutaj pytanie brzmi – samodzielnie lub korzystając z usług specjalistów. Oba sposoby mają oczywiście swoje plusy i minusy. Zajmowanie się optymalizacją i pozycjonowaniem strony internetowej na własną rękę jest znacznie tańsze, jednak musisz znaleźć na to czas. Poza tym najprawdopodobniej nie posiadasz takich narzędzi, wiedzy oraz doświadczenia, jak profesjonaliści. Z kolei, gdy decydujesz się na współpracę z nimi, powinieneś liczyć się z ryzykiem, że wybrana przez Ciebie agencja czy osoba nie jest aż tak biegła w pozycjonowaniu stron internetowych, jak utrzymuje. Weź też pod uwagę, że prowadzenie działań SEO to nie jednorazowa akcja, tylko proces, więc w razie czego musisz pogodzić się z ponoszeniem regularnych wydatków z tego tytułu. Natomiast jeśli wybierzesz naszą ofertę na pewno nie będziesz tego żałował, a inwestycja szybko powinna się zwrócić. Ale przyjrzyjmy się teraz pierwszej wymienionej opcji.

Jak wypozycjonować swoją stronę internetową

Pozycjonowanie strony internetowej we własnym zakresie

Pozycjonowanie polega na stosowaniu różnych technik, dzięki którym łatwiej jest dotrzeć do potencjalnych e-klientów. Czyli rzecz w tym, aby Twoja witryna miała możliwie jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Ważne, żebyś był cierpliwy, bo zdarza się, że na rezultaty trzeba po prostu zaczekać.

Odpowiednie kroki należy podjąć już na etapie powstawania strony, a w zasadzie jeszcze wcześniej – decydując się na właściwy jej tytuł, skuteczną nazwę domeny oraz chwytliwy opis. Sama witryna powinna być atrakcyjna wizualnie i prosta w obsłudze. Następnie szczególnie duży nacisk trzeba położyć na przygotowanie treści, które pod żadnym pozorem nie mogą być kopiowane z innych serwisów oraz powinny zawierać najczęściej wyszukiwane przez internautów słowa kluczowe. Co ciekawe zanim napiszesz tekst na stronę główną, musisz zająć się podstronami. Chodzi o to, aby stworzyć sprawny system linkowania wewnętrznego. Nie dość, że ułatwia on poruszanie się po witrynie, to przede wszystkim wpływa na pozycjonowanie. Ponadto zadbaj o to, żeby znajomi i współpracownicy umieszczali link do niej na swoich serwisach czy profilach funkcjonujących w mediach społecznościowych.

Okazuje się, że kiedy strona główna oraz podstrony zostaną już wypełnione dobrze dopracowaną treścią, to wcale nie koniec wysiłku – co kilka lub kilkanaście dni dokonuj pewnych zmian, wszelkiego rodzaju aktualizacje są niezbędne, by witryna utrzymywała korzystną pozycję. A jeżeli masz jeszcze trochę czasu i energii, zacznij prowadzić bloga. To doskonały sposób na to, żeby umieszczać na stronie wyjątkowo oryginalne teksty, uwzględniające jednocześnie sporą ilość fraz kluczowych.

Pozycjonowanie strony internetowej we własnym zakresie

Inne opcje

Nawet jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z pozycjonowaniem, możesz zrobić naprawdę wiele w kierunku zwiększenia widoczności Twojej strony w sieci. Jednakże wymaga to od Ciebie sumienności, rzetelności i gotowości by stosunkowo często wracać do tego tematu. W przypadku, gdy wolisz skupić się na sprawach związanych z rozwijaniem nowej firmy, zwróć się do agencji zajmującej się marketingiem internetowym – najlepiej do nas! Możesz również zatrudnić SEOwca, czyli pracownika odpowiedzialnego za stałe pilnowanie kwestii dotyczących pozycjonowania strony, ale najpierw musisz przeliczyć czy nie będzie to zbyt kosztowny wariant. Sprawdza się on raczej w firmach, które istnieją już od paru lat, dobrze prosperują i posiadają rozbudowany serwis internetowy.

3 Comments
 1. Pingback: Blog – czy warto go prowadzić? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Mateusz
  • 12 maja 2019

  Odpowiedni content, dobrze przeprowadzona kampania marketingowa, szeroki zakres użycia SEO, odpowiednie keywordsy, które są zgodne z naszą treścią prezentowaną na blogu. Marketing poprzez SocialMedia. Sposób na promocję strony internetowej jest wiele. Właściciel danej strony musi po prostu dobrze zainwestować pieniądze oraz swój czas.

  • KMD
  • 26 kwietnia 2019

  Content is still the king… no i trochę linków : D

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko