7 Comments

Dobry pomysł na bloga i ciekawe teksty nie gwarantują jeszcze niestety wiernego grona czytelników. Żeby ich zdobyć musisz podjąć pewne działania, na które powinieneś przeznaczyć codziennie odpowiednią ilość czasu. Istnieją różne metody promowania bloga. Im więcej z nich wypróbujesz, tym większa szansa na sukces.

Jak wypromować bloga

Właściwe nastawienie, to podstawa

Każdy blogger, bez względu na to czy pisze teksty związane z działalnością jego firmy, czy opisuje ostatnio obejrzane filmy chce, aby ktoś czytał treści, które zamieszcza na stronie. W końcu właśnie dlatego korzysta z możliwości, jakie daje nam Internet, zamiast chować swoje artykuły w szufladzie.  Niewątpliwie Twój blog ma szansę cieszyć się coraz większym zainteresowaniem, ale by tak się stało musisz być cierpliwy i otwarty. Co to znaczy? Nie zniechęcaj się brakiem czytelników, tylko po pierwsze zastanów się co warto zmienić, po drugie stwórz plan promocji. Postaraj się, żeby Twój blog był atrakcyjny wizualnie, a także by każdy mógł się bez problemu po nim poruszać. Następnie zacznij realizować poniższe porady.

Sposoby na wypromowanie bloga

Sposoby na wypromowanie bloga

 1. Twoje teksty powinny być interesujące i przydatne. Zastanów się o czym Ty sam czytasz w sieci. Wybieraj takie tematy, które są naprawdę atrakcyjne.
 2. Wpisy powinny być dość długie. Dlaczego? Mogą zawierać wówczas sporo fraz kluczowych, co jest istotne z punktu widzenia pozycjonowania. Poza tym jeśli tekst będzie obszerny, a jednocześnie napisany w rzetelny sposób, jego odbiorcy na pewno to docenią.
 3. Szanuj swoich czytelników – odpisuj na ich pytania, zachęcaj do komentowania zamieszczanych przez Ciebie treści, spróbuj pozbierać kontakty, by przesyłać im informacje o nowych wpisach.
 4. Odwiedzaj blogi o podobnej do Twojego tematyce, komentuj lub nawet pisz teksty gościnne. Możliwe, że wzbudzą one zainteresowanie, a w konsekwencji wzrośnie ilość osób czytających dłuższe treści, które proponujesz na swojej stronie.
 5. Wykorzystaj media społecznościowe, aby rozpowszechnić swój blog.
 6. Ewentualnie rozważ wykupienie reklamy w sieci.

Jeżeli masz jakiekolwiek problemy ze stworzeniem, obsługą oraz rozpowszechnianiem Twojego bloga koniecznie skontaktuj się z nami. Służymy kompleksowym wsparciem i konkretną pomocą, dzięki której będziesz mógł zacząć działać oraz stopniowo rozwijać skrzydła jako blogger.

7 Comments
 1. Pingback: Link Building – co to jest? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Arkadiusz
  • 7 maja 2019

  Do promocji naszego bloga mamy bardzo wiele dostępnych narzędzi takich jak:
  Instagram, Twitter, Facebook, YouTube czy też Goolge AdWork. Nie korzystanie z takich narzędzi prowadzi nas do upadku naszego bloga. Bardzo ważnym elementem jest również odpowiedni content i sposób prezentacji naszych treści, które muszą utrzymać czytelników przy nas.

  • Mateusz
  • 4 maja 2019

  Istnieje bardzo wiele form promocji naszego bloga. Możemy skutecznie wykorzystać za pomocą keywordsów (dzięki narzędziu Google), kolejnym bardzo ważnym narzędziem, które nam na pewno pomoże w promocji jest SocialMedia. Instagram oraz Twitter to bardzo mocne narzędzia, które mają nieograniczony potencjał do promocji, danej strony produktu.

  • Mateusz
  • 1 maja 2019

  Zgadzam sie z tym, że najważniejsze to rozpowszechnić bloga. Czyli w rolę wchodzi Facebook, Instagram. Blog powinien być przejrzysty z interesująca grafika, która nie byłaby męcząca i przeszkadzająca w czytaniu. A po trzecie ktoś musi mieć lekkie pióro, żeby zainteresować czytelnika i się dobrze sprzedać.

  • slawek
  • 28 kwietnia 2019

  Chyba najlepiej robić crossa z innymi osobami z branży.

  • Eryk
  • 28 kwietnia 2019

  Nie zaszkodzi też pisać o rzeczach na czasie, przynajmniej czasami. Osoby przypadkowo wchodzące na artykuł z serii popularnych mogą pozostać z nami na dłużej, oczywiście o ile reszta wpisów im się również spodoba.

  • DevA
  • 28 kwietnia 2019

  Dobry content sam się promuje ; )

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko