Dobry content – co to jest i jak się do tego zabrać?

3 Comments

Content, content i jeszcze raz… no właśnie, wiadomo. Najważniejsze dla SEO są treści. Czemu? Bo bez nich nie ma możliwości, aby wejść na pierwsze strony wyników wyszukiwania. Słaba pozycja w Google jest równa niskiej rozpoznawalności, a to z kolei prowadzi do braku ruchu na naszej domenie.

Contet Marketing Zielona Góra

Był sobie content…

Co to w ogóle znaczy – dobry content? To znaczy taki, który jest nastawiony zarówno na pozytywy odbiór przez użytkowników Internetu, jak i wysoką ocenę przez algorytmy wyszukiwarki. Dzięki niemu domena zyskuje popularność, mocną pozycję w Google i zaufanie odbiorców. A zatem treści wysokie jakości pozwalają naszej stronie na spokojne funkcjonowanie w Internecie. Nie każdy jest jednak świadomy tego, że content to nie tylko teksty pisane. To również wszelkie filmy, które umieszczamy w witrynie, zdjęcia, animacje i grafiki. Do treści zalicza się również tabele, wykresy i diagramy. Każda jedna rzecz, która ma za zadanie przekazać coś odbiorcom to content. Jeśli jest on wysokiej jakości to właśnie wtedy mówimy o dobrych treściach.

Czy content się przydaje?

Nie ma SEO bez contentu. A bez SEO ruch na stronie jest marny bądź nie ma go wcale. Brak odwiedzających na witrynie przekłada się natomiast negatywnie na wyniki finansowe e-sklepów i poddaje pod wątpliwość sens prowadzenia blogów. Czy to wystarczający argument, żeby zadbać o treści na domenie?

Jak pisać dobre teksty?

Dobry content ma to do siebie, że musi spełniać wiele warunków. Pierwszym i zawsze najważniejszym jest to, że wszelkie hasła reklamowe, artykuły, opisy produktów i każda, po prostu każda treść na naszej stronie powinna być ciekawa. Piszmy pod ludzi a nie pod boty wyszukiwarek. Jeżeli będziemy wstawiać treści, które docenią użytkownicy – z pewnością zostaną one dobrze ocenione także przez algorytmy. Najlepszy oczywiście jest content, który angażuje odbiorców. Skłania ich do pisania komentarzy, włączania się w dyskusję. Inne aktywności, jak udostępnianie, wystawianie opinii bądź rozsyłanie treści znajdujących się na naszej stronie, są oczywiście mile widziane. Jeżeli spełnimy powyższe warunki, czas zadbać o bardziej techniczne kwestie. Warto pamiętać o tym, aby tekst był napisany czytelnie. Wszelkie wypunktowania, nagłówki i pogrubienia sprawiają, że artykuł jest łatwiejszy i przyjemniejszy w odbiorze. Również poprawność tekstów, zarówno stylistyczna jak i ortograficzna czy interpunkcyjna, ma wpływ na czytelność. Kolejną ważną kwestią są słowa kluczowe. Powinny się znajdować w tekście, ale nie przesadnie. Ich zbyt duża ilość sprawi, że wyszukiwarka może uznać naszą stronę za domenę o niskiej jakości. Istotne są też zdjęcia, filmy i grafiki – to też content, którym możemy podbijać serca odbiorców.

Dobry content to podstawa każdej strony internetowej, której zależy na dobrym funkcjonowaniu. Ciekawe i angażujące treści pozwalają naszej domenie rozwinąć skrzydła. Są doceniane nie tylko przez odbiorców, choć to ogromna część sukcesu. Jednak dobry content to główne narzędzie udanego SEO.

3 Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko