Content marketing – czemu jest tak ważny?

3 Comments

Z pewnością większość osób zna powiedzenie angielskie „Content is a king”. I choć jest ono już tak często używane, że niektórzy mają z niego niezły ubaw to prawda jest taka, że jest też bardzo prawdziwe. Każdy kto ma do czynienia z pozycjonowaniem stron wie, że to nie są żarty, bo właśnie jakość treści, które umieszczamy na stronie odpowiada za to jak wysoko znajdzie się ona w wynikach wyszukiwania.

content

Content marketing – na czym polega?

Jest to tworzenie treści, które mają na celu pozycjonowanie danej domeny. Content marketing to bardzo popularna strategia a jej zadaniem jest przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania grupy docelowej poprzez publikowanie przydatnych i wartościowych treści. Przyciągamy odbiorców, generujemy ruch na stronie, ale – co ważne – zyskujemy również przychylność botów Google (bądź innych wyszukiwarek). One natomiast klasyfikują naszą domenę jako dobrą jakościowo i podnoszą jej pozycję w wynikach wyszukiwania. Przedstawiając to bardziej obrazowo – teksty na stronie to nasz oręż, którym musimy wywalczyć sobie dobre miejsce w wynikach wyszukiwania. Broń natomiast, jak wiadomo, musi być porządna, aby udało nam się coś zawojować. Proste, prawda?

Czy warto dbać o content?

Zważywszy na wynikające z niego korzyści odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Dzięki ciekawym treściom znajdującym się na stronie przyciągamy coraz większą ilość odbiorców. Jeżeli teksty są naprawdę dobre wielu z nich zostaje z nami na stałe. Dzięki temu zwiększamy rozpoznawalność naszej strony a to już prosta droga do tego, aby odnieść sukces i wypromować swoją markę. Mało tego! Duża ilość osób odwiedzających naszą domenę to większa szansa na to, że część z nich będzie aktywna i zostawi po sobie ślad w postaci komentarza, opinii bądź udostępnienia. Każda taka aktywność uwiarygodnia naszą witrynę i poprawia jej pozycję w wyszukiwarce.

Od czego zacząć?

Content Marketing, choć popularny, wciąż nie jest prosty. Po pierwsze zajmuje sporo czasu i wymaga ogromnego wysiłku. Nie jest łatwo stworzyć unikalny, ciekawy i zgodny z zasadami SEO tekst. Przede wszystkim warto zastanowić się jakich treści na stronie potrzebujemy. Następnie warto przemyśleć co nas, jako odbiorców, mogłoby zainteresować. Ważne, aby pisać treści zgodne z tematyką strony, poprawne pod względem językowym i zawierające słowa kluczowe w rozsądnej ilości. Bardzo istotna jest także czytelność wstawianych tekstów. Nie bójmy się wstawiać nagłówków, używać punktorów, wyszczególniać ważniejszych fragmentów. Formatowanie ma bardzo duży wpływ na to jak dany tekst się czyta – lekko i przyjemnie czy opornie. Artykuły powinny być odpowiedniej długości, a zatem niezbyt krótkie. Ważniejsze jest jednak, aby wyczerpywały temat. Dużo dają również wszelkie zdjęcia, obrazki i filmy umieszczane w treści artykułu. Przykuwają one uwagę, zapadają w pamięć i są dodatkowym atutem dla botów Google.

Dobry content marketing powinien być zgodny z zasadami SEO, ale jednocześnie nastawiony na to, aby zadowolić odbiorców. Treści muszą być pisane pod wyszukiwarkę, ale dla ludzi. Stosowanie się do tej zasady to stuprocentowy przepis na sukces.

3 Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko