Znaczenie anchor tekstu w linkach zwrotnych

No Comments

Nie należy przeceniać znaczenia anchor tekstu (tekstu kotwicy) dla powodzenia strategii linkowania. Linki zwrotne są ogromną częścią algorytmu wyszukiwarki. Podczas inicjowania kampanii linkowej, ważne jest, żeby strony zewnętrzne łączyły się za pomocą odpowiednich słów kluczowych i terminów użytych w anchor tekście.

Amatorzy w budowaniu linkowania prawie zawsze będą używać nazwy firmy jako anchor tekst. Nie opisuje to w żaden sposób produktów lub usług firmy docelowej. Oczywiście, może to być dobre dla celów związanych z marką, ale zazwyczaj nie jest potrzebne. W większości przypadków strony, w których nazwie występuje marka firmy, otrzymują bardzo wysokie (o ile nie pierwsze) pozycje w wynikach wyszukiwania.

Znaczenie anchor tekstu w linkach zwrotnych

Oto przykład stworzony na podstawie nazwy fikcyjnej firmy „Artykuły hydrauliczne Hydrox”:

Większość ludzi budując link użyje po prostu terminu „Hydrox”. Wszystko w porządku, ale nie opisują oni produktów lub usługi firmy, ani nie przedstawiają żadnego kontekstu. Dodając słowo „hydraulika” lub określenie „artykuły hydrauliczne” (czyli „Hydrox hydraulika” lub „Artykuły hydrauliczne Hydrox”), możesz wygenerować dodatkowy ruch na stronie firmy, czego nie dałoby się osiągnąć w inny sposób.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko