Content marketing – co to jest?

2 Comments

Pojęcie content marketing stało się bardzo popularne w szeroko rozumianej branży reklamowej. Co ono właściwie oznacza? Content marketing to nic innego jak tworzenie wartościowych i interesujących treści, zorientowanych na potrzeby naszych klientów. Kluczowe jest tutaj pojęcie “wartościowych”, ponieważ zależy nam na budowaniu długofalowych i trwałych więzi z naszym odbiorcą. Poprzez tworzenie treści odpowiadających na potrzeby klienta, możemy zbudować z nim relację, która w przyszłości pomoże nam w zdobywaniu nowych nabywców. Dlaczego warto wiedzieć co to jest i jak skutecznie wykorzystywać content marketing? Jeżeli w swojej firmie posługujesz się jakąkolwiek formą marketingu internetowego, prędzej czy później zauważysz, że podstawowe formy promocji są niewystarczające. W tym momencie pomocnym staje się właśnie marketing treści.

Narzędzia content marketingu

Content marketing - co to jest?

Form kontaktu z klientem jest nieskończenie wiele, nie trzeba opierać się tylko na jednej, np. na newsletterze. Możliwości jest mnóstwo, a nasz content marketing możemy oprzeć na artykułach eksperckich, poradnikach, e-bookach, wideo, infografikach, podcastach, blogach czy wirtualnych konferencjach. Publikowanie rzetelnych i użytecznych treści związanych z działalnością naszej firmy umożliwia nam nawiązanie trwałej i satysfakcjonującej dla obu stron relacji. Zaletą content marketingu jest niewątpliwie promocja firmy, która staje się popularna wśród odbiorców. Ponadto, zaczyna pozytywnie wyróżniać się na tle konkurencji i rośnie świadomość marki wśród klientów. Warto pamiętać, że tworzenie unikalnych treści pomaga nam uzyskać lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania. Algorytm Google sprawdza, czy na naszej stronie pojawiają się wartościowe teksty czy zwykłe kalki z innych źródeł. Wysokiej jakości materiały zwiększają ruch na stronie i naturalne linkowanie, co również wpływa na wyższą pozycję w wyszukiwarkach.

Jak stworzyć wartościową treść?

Czym jest content marketing?

Wdrażając content marketing w naszą działalność należy zwrócić uwagę na jakość udostępnianych treści. Interesujące i intrygujące materiały pomogą nam zdobyć uwagę odbiorcy i popularność w społeczności internautów. Publikując rzetelne i pomocne treści dotyczące naszej branży, możemy zyskać wizerunek profesjonalisty w danej dziedzinie. Tworzenie interesujących i zarazem użytecznych materiałów może być dosyć pracochłonne i nie każdy ma czas lub chęci by sobie na to pozwolić. Nie trzeba jednak całkowicie rezygnować z content marketingu, a rozważyć możliwość powierzenia tego zadania profesjonalistom. Nasz zespół profesjonalistów pomoże ci sprawnie wdrożyć i prowadzić content marketing w twojej firmie.

2 Comments
  • Magda
  • 27 sierpnia 2019

  Hej dzięki za wpis dla nas !

  • Mateusz
  • 30 kwietnia 2019

  Marketing w dzisiejszych czasach jest niezbędny, żeby przebić się w gąszczu konkurencj. Dzięki dobremu specjaliście, i zarządzaniu zasobami, firma może zyskać spory sukces. Czasami nawet mało interesujące firmy, bez dobrego zarządzania, odnoszą sukces, właśnie dzięki dobremu marketingowi.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko