Czy warto pozycjonować stronę internetową?

4 Comments

Proces tworzenia strony internetowej dla Twojej firmy dobiegł końca. Dysponujesz dobrze dopracowaną pod względem graficznym i tekstowym witryną. Teraz wystarczy czekać na maile oraz telefony od nowych klientów. Czy na pewno? Nawet jeśli przeznaczyłeś na budowę Twojej strony niemało pieniędzy i kiedy tylko się na nią wejdzie od razu robi duże wrażenie, to pozostaje jeszcze jedna kluczowa kwestia – aby potencjalny nabywca proponowanych przez Ciebie produktów czy usług mógł z nich skorzystać, musi najpierw trafić na Twoją stronę. Zważywszy, że w dzisiejszych czasach właściwie każdy, kto zakłada firmę natychmiast inwestuje też w serwis internetowy, ilość różnego rodzaju ofert, które można znaleźć w sieci jest ogromna. Stąd niezwykle ważne jest aby zainteresować się pozycjonowaniem stron internetowych.

Co zrobić, żeby zaistnieć w sieci?

czy warto pozycjonować stronę internetową

Pozycjonowanie stron internetowych, czyli zapewnienie wysokiej pozycji witryny w wynikach wyszukiwania – to główny cel przedsiębiorcy, który stawia na zdobywanie klientów za pośrednictwem Internetu. Jak go osiągnąć? Niewątpliwie należy poświęcić sporo uwagi wybraniu oraz zamieszczeniu na stronie odpowiednich słów kluczowych. Ważne jest też umiejętne skonstruowanie nazwy domeny. Dotyczy to zresztą również tytułów wszystkich podstron. Kolejny krok polega na podjęciu działań związanych z budowaniem marki i pozytywnego wizerunki firmy. Najistotniejsze z nich to prowadzenie kampanii e-marketingowych oraz komunikacja z wykorzystaniem social mediów.

Jeśli jednak nie dysponujesz na tyle dużymi środkami finansowymi, ani nie posiadasz wiedzy i przygotowania w zakresie profesjonalnego optymalizowania stron internetowych, warto skupić się przynajmniej na podstawach pozycjonowania. Dlaczego jest to takie istotne?

Korzyści wynikające z pozycjonowania

czy warto pozycjonować stronę internetową

Gdy strona osiągnie zadowalające miejsce na liście wyników wyszukiwania, wkrótce można spodziewać się zwiększenia na niej ruchu, co z kolei powinno wpłynąć na wzrost sprzedaży. Im wyższą pozycję zajmuje Twój serwis w wyszukiwarce, tym bardziej rosną szanse, że odwiedzą go osoby, które kupią coś od Ciebie. Pamiętaj, że zapewne większość firm działających w Twojej branży uważa SEO za niezbędny element strategii marketingowej. Jeżeli chcesz być dla nich poważną konkurencją, nie możesz zostać w tyle pod względem zdobywania zainteresowania internautów.

Dzięki pozycjonowaniu możesz zyskać nowych klientów i to bez wydawania pieniędzy na reklamę. Warto zauważyć, że aby optymalizacja strony była naprawdę skuteczna, najlepiej skorzystać z usług specjalistów. Tego typu inwestycja może okazać się na dłuższą metę niezwykle opłacalna. Jednak by tak się stało trzeba podjąć współpracę z dobrą agencją SEO – serdecznie polecamy naszą ofertę!

Na własną rękę czy zlecić agencji?

czy warto pozycjonować stronę internetową

Każdy kto zakłada, że dzięki kosztownemu oraz fachowemu wypozycjonowaniu strony, może być spokojny o jej wysoką pozycję, niestety jest w błędzie. Żeby utrzymać taki efekt konieczne jest stałe przeprowadzenie określonych działań, a tym samym poświęcanie na nie odpowiedniej ilości czasu. Poza tym prawda jest taka, że aby efektywnie poradzić sobie z wyzwaniami jakie cały czas stawia przed e-firmami Google, trzeba po prostu specjalizować się w tym temacie.

Czyli ostateczny wniosek jest taki, że jeśli pozycjonowanie ma przynieść pozytywne i faktycznie odczuwalne dla przedsiębiorcy rezultaty, trzeba zlecić je właściwej agencji. Natomiast zanim podpisze się z nią umowę, należy sprawdzić umiejętności, kompetencje oraz doświadczenie jej pracowników. W przypadku, gdy masz do czynienia z profesjonalistami, będą mogli rzeczywiście sprawić, że Twoja strona zaistnieje w sieci, zyskasz znacznie więcej klientów i zdecydowanie wzrosną Twoje przychody. Wówczas fakt, że musisz płacić za usługi SEO nie będzie tak bardzo odczuwalny. Prawdopodobnie masz jeszcze sporo pytań dotyczących pozycjonowania? Bardzo chętnie odpowiemy na nie wszystkie – rzeczowo i szczerze, tak jak w powyższym artykule.

4 Comments
  • sławek
  • 10 listopada 2019

  pozycjonowanie strony skutecznie zamyka i uzupełnia inne działania marketingu internetowego, a więc tak jak pisze w artykule = must have

 1. Pingback: SERP – co to takiego? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Mateusz
  • 13 maja 2019

  Pozycjonowanie strony to podstawa dobrze wypromowanego produktu strony WWW. Reparts.pl masz stu procentową rację, bez odpowiedniej pozycjonowania strona umiera w internetach. Żaden z użytkowników, nie zagląda na 150 stronę wyszukiwarki, żeby odszukać stronę firmy. Mając tyle narzędzi do promowania grzechem jest nie korzystanie z nich.

 2. W dzisiejszych czasach bez pozycjonowania strony firma nie istnieje

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko