Grafika jako skuteczne narzędzie w działaniach marketingowych

No Comments

Marketing internetowy w swoim efektywnym działaniu nastawiony jest nie tylko na promowanie za pomocą formy pisanej. Coraz bardziej zauważalny jest wpływ form graficznych w systemach współczesnego docierania z propozycją produktową lub usługową do potencjalnego Odbiorcy. W wielu współczesnych przypadkach jesteśmy już świadkami tego, że określona forma graficzna zdecydowanie bardziej interesująco oddaje treść propozycji reklamowej od zwykłego komunikatu pisanego – briefu, listu, artykułu. Obecne na stronach internetowych formy graficzne posiadają swoją treść, ale najważniejsze jest to, by całe meritum informacji kierowane w stronę odbiorcy posiadało jak najmniejszą ilość słów.

Reklama internetowa jako komunikat

Komunikat marketingowy jako wizualizacja nie może być zaśmiecony zbyt dużą ilością słów. Umieszcza się więc wszystkie te zdania, bez których reklama w Internecie traci sens i jest w stanie od pierwszej sekundy emisji zainteresować sobą Odbiorców. Jest to prawda naszych zdigitalizowanych do granic możliwości czasów, jednym się podoba, a dla innych bywa przedmiotem coraz częstszej krytyki. Czy współczesną reklamę internetową uda się nadal promować na zasadzie tradycyjnych wartości merytorycznych w połączeniu z ekspansją nowych technologii? Cały czas jesteśmy w progresie.

Reklama internetowa jako komunikat

Animacja jako zjawisko dotarcia do Klienta

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, wraz z rozwojem Internetu staliśmy się świadkami narodzin nowych form reklamy. Nagle okazało się, że typowe reklamy telewizyjne mogliśmy odłożyć do lamusa, bo rozwinęła się nowa gałąź tej właśnie branży, przybierająca postać m. in.:

  • statycznych lub dynamicznych banerów
  • krótkotrwałych filmików reklamowych, często w charakterze animowanym, technicznie przypominających produkcje kreskówkowe dla dzieci, dopracowane w każdym szczególe przez kreatywnych animatorów
  • prostych form graficznych w postaci plansz, ale za to z komunikatami głosowymi, mającymi za pomocą zmysłów wpływać bezpośrednio na naszą decyzyjność w kwestii produktu lub usługi
  • filmików z dopracowanymi scenariuszami, przetwarzane graficznie, z wprowadzonym elementem zaskoczenia, tak ważnym w dotarciu do Odbiorcy

Branża graficzna a reklama internetowa

Branża graficzna a reklama internetowa

Branża graficzna jest jedną z najsilniej rozwijających się na świecie. Zauważyć można bardzo widoczną tendencję, iż regularnie zmieniają się trendy i style tworzenia reklam w sieci pod działania marketingowe. Co sezon preferuje się inny styl wykorzystywania graficznych modułów, choćby w postaci czcionek czy też określonych manier artystycznych, nadających reklamom odpowiedni styl.  Grafik pracujący w branży reklamy internetowej musi więc stale wykazywać się czujnością, mieć dryg do poznawania nowych trendów i bezustannego dokształcania nabytych wcześniej umiejętności. Jeszcze kilkanaście lat temu do tworzenia reklamy graficznej z przeznaczeniem do rozpowszechniania w Internecie wystarczyły dwa podstawowe programy. Dziś szereg działających programów jest zdecydowanie bardziej rozbudowany, dzięki czemu można uzyskiwać coraz bardziej zaskakujące i na wskroś oryginalne reklamy wizualne.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko