Grafika jako skuteczne narzędzie w działaniach marketingowych

8 Comments

Marketing internetowy w swoim efektywnym działaniu nastawiony jest nie tylko na promowanie za pomocą formy pisanej. Coraz bardziej zauważalny jest wpływ form graficznych w systemach współczesnego docierania z propozycją produktową lub usługową do potencjalnego Odbiorcy. W wielu współczesnych przypadkach jesteśmy już świadkami tego, że określona forma graficzna zdecydowanie bardziej interesująco oddaje treść propozycji reklamowej od zwykłego komunikatu pisanego – briefu, listu, artykułu. Obecne na stronach internetowych formy graficzne posiadają swoją treść, ale najważniejsze jest to, by całe meritum informacji kierowane w stronę odbiorcy posiadało jak najmniejszą ilość słów.

Reklama internetowa jako komunikat

Komunikat marketingowy jako wizualizacja nie może być zaśmiecony zbyt dużą ilością słów. Umieszcza się więc wszystkie te zdania, bez których reklama w Internecie traci sens i jest w stanie od pierwszej sekundy emisji zainteresować sobą Odbiorców. Jest to prawda naszych zdigitalizowanych do granic możliwości czasów, jednym się podoba, a dla innych bywa przedmiotem coraz częstszej krytyki. Czy współczesną reklamę internetową uda się nadal promować na zasadzie tradycyjnych wartości merytorycznych w połączeniu z ekspansją nowych technologii? Cały czas jesteśmy w progresie.

Reklama internetowa jako komunikat

Animacja jako zjawisko dotarcia do Klienta

Na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, wraz z rozwojem Internetu staliśmy się świadkami narodzin nowych form reklamy. Nagle okazało się, że typowe reklamy telewizyjne mogliśmy odłożyć do lamusa, bo rozwinęła się nowa gałąź tej właśnie branży, przybierająca postać m. in.:

 • – statycznych lub dynamicznych banerów
 • – krótkotrwałych filmików reklamowych, często w charakterze animowanym, technicznie przypominających produkcje kreskówkowe dla dzieci, dopracowane w każdym szczególe przez kreatywnych animatorów
 • – prostych form graficznych w postaci plansz, ale za to z komunikatami głosowymi, mającymi za pomocą zmysłów wpływać bezpośrednio na naszą decyzyjność w kwestii produktu lub usługi
 • – filmików z dopracowanymi scenariuszami, przetwarzane graficznie, z wprowadzonym elementem zaskoczenia, tak ważnym w dotarciu do Odbiorcy

Branża graficzna a reklama internetowa

Branża graficzna a reklama internetowa

Branża graficzna jest jedną z najsilniej rozwijających się na świecie. Zauważyć można bardzo widoczną tendencję, iż regularnie zmieniają się trendy i style tworzenia reklam w sieci pod działania marketingowe. Co sezon preferuje się inny styl wykorzystywania graficznych modułów, choćby w postaci czcionek czy też określonych manier artystycznych, nadających reklamom odpowiedni styl.  Grafik pracujący w branży reklamy internetowej musi więc stale wykazywać się czujnością, mieć dryg do poznawania nowych trendów i bezustannego dokształcania nabytych wcześniej umiejętności. Jeszcze kilkanaście lat temu do tworzenia reklamy graficznej z przeznaczeniem do rozpowszechniania w Internecie wystarczyły dwa podstawowe programy. Dziś szereg działających programów jest zdecydowanie bardziej rozbudowany, dzięki czemu można uzyskiwać coraz bardziej zaskakujące i na wskroś oryginalne reklamy wizualne.

8 Comments
 1. Pingback: Darmowe stocki zdjęć, czyli skąd brać grafiki? - Adwave.eu

  • Andrzej
  • 6 maja 2019

  Zgodzę się z moimi przedmówcami, grafika, video to podstawa udanego i skutecznego marketingu. W każdej firmie powinni być zatrudnieni profesjonalny influencer od strony graficznej, multimedialnej i SocialMedia. Na tym każda firma powinna bazować i budować własny produkt.

  • Zbigniew
  • 2 maja 2019

  Marketing XXI wieku powinien zostać zdecydowanie na kierowany w stronę grafiki. Wszelkie animacje, projekty graficzne mogą zdecydowanie w łatwiejszy sposób przyciągnąć uwagę klienta i go przede wszystkim zatrzymać. Gdy widzę dobrze przeprowadzoną kampania marketingową pod względem graficznym, wizualnym, zdecydowanie łatwiej jest mi podjąć decyzję o zakupie danego towaru.

  • Anonim
  • 2 maja 2019

  Dobrze jest o ile banery reklamowe nie rozłażą się na komórce i nie zasłaniają całego ekranu, znam strony z takimi problemami z projektem i później przewijać nie jest łatwo. Oczywiście do estetycznego banera lub infografiki nic nie mam, w sumie czasem nawet kliknę zobaczyć, oczywiście o ile szukam danego produktu.

  • Mateusz
  • 29 kwietnia 2019

  Zgadzam się z Mira. Również nie przepadam za dźwiękami na stronach reklamowych, a wręcz stronie od nich jak najbardziej się da. Wydaje mi się jednak, że reklamodawca uważa, że im wiecej jest oddziaływań na człowieka, czyli dźwięk i obraz w tym wypadku, to szybciej uda się przekonać do siebie potencjalnego odbiorcę. W końcu reklama dźwignią handlu. Zauważyłam jednak, że większość osob będzie bardziej przekonana, do stonowanej, spokojnej szaty graficznej.

  • Mira
  • 28 kwietnia 2019

  Atrakcyjna forma graficzna jest esencją reklamy internetowej – człowiek z natury jest wzrokowcem. 🙂
  Ma trochę racji netmax, że wideo jest również popularne, ale osobiście nie lubię go na stronach innych od serwisów z filmami. O ile schludny baner reklamowy może przyciągnąć mój wzrok, to auto odtwarzanie reklam wideo spowoduje uruchomienie AdBlocka przy kolejnej wizycie. Czyli reklama odniesie odwrotny skutek.

  • netmax
  • 27 kwietnia 2019

  Grafika to w dzisiejszych czasach podstawowe narzędzie marketingowe, wydaję mi się jednak iż dziś króluje video

  • Marunio
  • 27 kwietnia 2019

  W sumie racja. Teraz każda reklama już prawie nie ma tekstu. Często jest tylko „PROMOCJA!” i ile procent obniżki otrzymamy na produkt.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko