Co robić, gdy pojawi się komunikat „Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów”?

No Comments

Jeżeli podczas weryfikowania strony wyszukiwarka Google wykryje sygnały, które mogą wskazywać na to, że została ona zaatakowana przez hakerów, pojawia się na niej powyższy komunikat. Ostrzega on przed otwieraniem witryny, które może być o tyle groźne, że spowoduje przekierowanie do złośliwego oprogramowania. W związku z tym, gdy tylko internauta trafi na taką informację, z pewnością nie odwiedzi Twojej strony. Musisz jak najszybciej zacząć działać, aby upewnić się czy można bezpiecznie z niej korzystać. Pamiętaj, że to jedyny sposób na to, by przywrócić ruch na Twojej witrynie.

Jak rozwiązać problem?

Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów co robić

Pierwszy najistotniejszy krok polega na sprawdzeniu czy faktycznie Twoja strona padła ofiarą ataku hakerów. Żeby to zrobić zarejestruj się na Search Console. Dlaczego i po co? Jest to bezpłatna usługa Google, dzięki której możesz dokonać pożądanej weryfikacji podając adres witryny. W odpowiedzi powinieneś otrzymać komunikat zawierający informacje na temat zainfekowanych kodów. Jeśli posiadasz właściwe umiejętności, niezwłocznie oczyść stronę. W razie potrzeby możesz skorzystać z pomocy poradnika przygotowanego przez Google lub oddać sprawę w ręce specjalistów, czyli na przykład w nasze.

Kiedy problem zostanie zlikwidowany warto zmienić hasło do konta znajdującego się na serwerze internetowym (FTP), a także przeskanować programem antywirusowym znajdujące się na nim pliki – jeżeli jest to możliwe online, a jeśli nie, wówczas należy najpierw je pobrać. Ostatni etap wiąże się z ponowną rejestracją na Google Search Console. Tym razem sam poproś o sprawdzenie czy strona jest rzeczywiście naprawiona. W przypadku, gdy nie dojdzie już do wykrycia żadnych podejrzanych skryptów czy linków, komunikat „Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów” zniknie w ciągu kilku dni.

W razie czego skontaktuj się z nami

Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów co robić

Niestety zdarza się również tak, że pomimo stosowania się do przedstawionych tu instrukcji nie udaje się zlokalizować szkodliwych elementów. Tymczasem efekty działalności hakerów zaczynają być po prostu widoczne. Może świadczyć o nich chociażby pojawianie się odnośników do innych witryn, których nie umieszczałeś na swojej stronie czy zmniejszenie jej wydajności. Nie możesz poradzić sobie ze znalezieniem i zneutralizowaniem skutków włamania hakerów? Od razu zwróć się z tym do nas. Na pewno będziemy w stanie Ci pomóc i już wkrótce odzyskasz swoją witrynę oraz zainteresowanie internautów.

Masz problemy z zhakowaną stroną?
Napisz do nas hello@adwave.eu lub dzwoń ☎ +48 535 363 848
http://odwirusowaniestron.pl/

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko