Z okazji Dnia Dziecka pomyśl nad bezpieczeństwem pociechy w sieci!

No Comments

Za kilka dni obchodzimy Dzień Dziecka, który w naszym kraju świętujemy od blisko 70 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze zasady, którymi rodzice i opiekunowie powinni kierować się jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Beztroska zabawa dziecka w Internecie może okazać się tragiczna w skutkach

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

  1. Bądź ostrożny wrzucając zdjęcia do sieci
    Miej świadomość, że beztroskie wrzucanie zdjęć naszych pociech do sieci nie jest zbyt bezpieczne. Po pierwsze mogą zostać skradzione i wykorzystane w sposób, jaki byś sobie nie życzył. Ryzykowne może być wrzucanie też wszelkich – dla nas – zabawnych zdjęć dzieci. Twórcy szyderczych memów tylko czekają na coś, co pozwoliłoby im tworzyć publikacje oglądane przez setki tysięcy ludzi.

  2. Pamiętaj o prywatności
    Dzieci mogą narażać swoją prywatność w sieci na wiele sposobów. Młode osoby mogą po prostu nie rozumieć, że osoba po drugiej stronie może udawać kogoś innego. Niebezpieczna znajomość może grozić dziecku w każdym wieku. Kilkunastoletnie dzieci znajdujące się w etapie buntu mogą bowiem szukać akceptacji i zrozumienia na zewnątrz. Przestępcy, działacze sekt, stręczyciele mogą więc budować emocjonalną relację ze swoją ofiarą. Jeśli więc twoje dziecko zbyt intensywnie żyje w wirtualnym świecie i zbyt często z kimś rozmawia może to oznaczać, że ma problemy z funkcjonowaniem w świecie realnym. To może być ważny sygnał, który wcześnie zauważony pozwoli zareagować nim stanie się coś złego.

  3. Uważaj, bo zapłacisz
    Warto też zapoznać nasze dzieci z zagrożeniami płynącymi z internetu, które mogą mieć skutki finansowe. Kiedy piszemy o różnych przekrętach, które często pojawiają się na Facebooku w komentarzach często pytacie “Jak można tak się na to nabrać”. Dzieci myślą w sposób mniej racjonalny i to często one, kierowane ciekawością, narażają rodziców na zwiększone rachunki za telefon.

Ochrona dziecka w internecie

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do tego, by przemyśleć kwestie bezpieczeństwa i upewnić się, że nasze relacje z dzieckiem są poprawne. Internet nie jest dla dziecka niebezpieczny o ile rodzice i opiekunowie wykażą się zdrowym rozsądkiem i aktywnością w tej dziedzinie

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko