Z okazji Dnia Dziecka pomyśl nad bezpieczeństwem pociechy w sieci!

2 Comments

Za kilka dni obchodzimy Dzień Dziecka, który w naszym kraju świętujemy od blisko 70 lat. Z tej okazji postanowiliśmy przypomnieć najważniejsze zasady, którymi rodzice i opiekunowie powinni kierować się jeśli chodzi o bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Bezpieczeństwo dzieci w sieci
Beztroska zabawa dziecka w Internecie może okazać się tragiczna w skutkach

Bezpieczeństwo dziecka w sieci

 1. Bądź ostrożny wrzucając zdjęcia do sieci
  Miej świadomość, że beztroskie wrzucanie zdjęć naszych pociech do sieci nie jest zbyt bezpieczne. Po pierwsze mogą zostać skradzione i wykorzystane w sposób, jaki byś sobie nie życzył. Ryzykowne może być wrzucanie też wszelkich – dla nas – zabawnych zdjęć dzieci. Twórcy szyderczych memów tylko czekają na coś, co pozwoliłoby im tworzyć publikacje oglądane przez setki tysięcy ludzi.

 2. Pamiętaj o prywatności
  Dzieci mogą narażać swoją prywatność w sieci na wiele sposobów. Młode osoby mogą po prostu nie rozumieć, że osoba po drugiej stronie może udawać kogoś innego. Niebezpieczna znajomość może grozić dziecku w każdym wieku. Kilkunastoletnie dzieci znajdujące się w etapie buntu mogą bowiem szukać akceptacji i zrozumienia na zewnątrz. Przestępcy, działacze sekt, stręczyciele mogą więc budować emocjonalną relację ze swoją ofiarą. Jeśli więc twoje dziecko zbyt intensywnie żyje w wirtualnym świecie i zbyt często z kimś rozmawia może to oznaczać, że ma problemy z funkcjonowaniem w świecie realnym. To może być ważny sygnał, który wcześnie zauważony pozwoli zareagować nim stanie się coś złego.

 3. Uważaj, bo zapłacisz
  Warto też zapoznać nasze dzieci z zagrożeniami płynącymi z internetu, które mogą mieć skutki finansowe. Kiedy piszemy o różnych przekrętach, które często pojawiają się na Facebooku w komentarzach często pytacie „jak można tak się na to nabrać”. Dzieci myślą w sposób mniej racjonalny i to często one, kierowane ciekawością, narażają rodziców na zwiększone rachunki za telefon.

Ochrona dziecka w internecie

Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do tego, by przemyśleć kwestie bezpieczeństwa i upewnić się, że nasze relacje z dzieckiem są poprawne. Internet nie jest dla dziecka niebezpieczny o ile rodzice i opiekunowie wykażą się zdrowym rozsądkiem i aktywnością w tej dziedzinie.

2 Comments
  • aleksandra
  • 24 czerwca 2019

  Bezpieczeństwo dziecka w sieci jest też naszym zadaniem. Nie tylko je pilnować, ale i siebie. Wrzucanie zdjęć lub informacji np. o planowanych wyjazdach na zielone szkoły wskazuje potencjalnym osobom ze złymi zamiarami, że będzie ono bez stałej opieki…. Dalej dopowiadać nie trzeba jak taki człowiek może to wykorzystać.

  • Hans
  • 8 czerwca 2019

  W dzisiejszych czasach trzeba bardzo uważać na to co się dzieje w internecie. W sieci czyha wiele niebezpieczeństw, a w szczególności narażone są na nie dzieci. Tak więc rodzice winni sprawować nadzór nad dziećmi i kontrolować co robią nasi milusińscy np.czy nie rozmawiają z obcymi dorosłymi podszywającymi się pod dzieci i próbujący wykorzystać nasze dzieci.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko