Czy dodanie strony do wyszukiwarki jest konieczne?

3 Comments

Prosta odpowiedź brzmi: nie – zgłoszenie adresu strony do wyszukiwarki nie jest konieczne. W dzisiejszych czasach większość wyszukiwarek (zwłaszcza Google) przeszukuje i indeksuje strony śledząc linki. Idąc tym tokiem myślenia, pojedynczy link przychodzący z dowolnej już zindeksowanej strony, pozwoli na zidentyfikowanie Twojej strony przez robota. Następnie, jeśli strona ta łączy się z innymi stronami w Twojej witrynie, będą one również indeksowane… i tak dalej.

Z tego powodu, linki przychodzące są bardzo ważne. W rzeczywistości, pozyskiwanie linków zwrotnych może być najważniejszym aspektem SEO. Teoretycznie jednak, właściciel strony nie powinien „robić zwiadu” czy „polować” na linki. Jeśli prezentowane treści są interesujące, przydatne i/lub istotne, istnieje naturalna tendencja pośród użytkowników Internetu do łączenia się z tymi informacjami. To jest podstawa algorytmu PageRank Google.
Jednak z całym szacunkiem, zgłoszenie witryny do wyszukiwarek nie zaszkodzi. Plus, wymaga to tylko około 5 minut dodatkowej pracy, zakładając, że przedstawisz ją tylko ważnym gościom. I jeden raz wystarczy… nie musisz zgłaszać swojej witryny więcej niż raz. To nie pomoże, ani nie sprawi, że Twoja witryna będzie indeksowana szybciej lub częściej.

Należy zauważyć, że zgłoszenie witryny do Google, Yahoo, MSN i wielu innych nie wymaga opłaty. Wiele firm SEO twierdzi, że musisz zapłacić, aby być indeksowanym. Nie jest tak i trzymałbym się z dala od tych firm. Są rządne pieniędzy i nie myślą o Twoim najlepszym interesie.
Czy rozważałbyś kiedykolwiek wybranie się na wakacje po całym kraju bez zabierania mapy? W niektórych miejscach ciężko jest znaleźć drogę nawet z mapą. Jak trudno byłoby, gdybyś spróbował tej przygody bez niej? To jednak jest dokładnie to, co ludzie robią każdego dnia w świecie online. Starali się budować dobry wizerunek ich własnych firm w Internecie, nie posiadając mapy drogowej do sukcesu. Po miesiącach lub latach zwyczajnej wędrówki po sieci, poddają się frustracji i rezygnują. Odchodzą mówiąc, że Internet nie sprawdził się w ich przypadku. Przyczyną tego, że się nie sprawdził było to, że nie wybrali mapy i nie podążyli za umieszczonymi w niej wskazówkami.

Czy dodanie strony do wyszukiwarki jest konieczne

Nie musisz skończyć zagubiony w losowaniu online. Poniżej przedstawię dziesięć kroków, które pomogą Ci obrać kurs i zacząć działać w dobrym kierunku. W żadnym razie nie jest to jeszcze wszystko, co musisz wiedzieć o żadnym odcinku wyobraźni, ale da Ci podstawowy fundament do dalszego budowania na nim.
Potraktuj to jako swoją mapę początkującego, prowadzącą do zysków pochodzących z marketingu internetowego.

1. Wybierz rynek docelowy

Największym błędem, jaki popełnia większość osób rozpoczynających działalność gospodarczą jest to, że wybierają produkt, a następnie starają się znaleźć ludzi, którzy będą chcieli go kupić. Jeśli to jest kierunek, który wybierasz rozpoczynając swą podróż, to poruszasz w przeciwną stronę niż powinieneś, by dotrzeć do miejsca docelowego. Mądre firmy działają zgodnie z inną koncepcją. Najpierw wybierają rynek, a następnie produkt, którego szukają potencjalni klienci. Innymi słowy, zamiast próbować znaleźć potencjalnych klientów, którzy kupią ich produkty, znajdują leadów sprzedażowych i pytają ich, co chcą kupić.
Nie rozważaj nawet rozpoczęcia działalności gospodarczej, dopóki nie wiesz dokładnie, skąd zamierzasz pozyskiwań leady. Zastanów się najpierw kim będą klienci docelowi. Wtedy możesz wymyślić produkt, który zainteresuje te osoby. Wolisz, żeby Twoją stronę odwiedzało codziennie 1000 osób, które należą do ogólnej grupy odbiorców czy żeby wchodziło na nią codziennie 10 osób, które są zdesperowane i gotowe zapłacić każdą cenę, aby kupić oferowane przez Ciebie produkty. Jeśli jesteś sprytny, wybierzesz osoby, które są zdecydowane na zakup!

2. Opracuj produkt

Następnie trzeba opracować produkt lub usługę dla tego rynku zbytu. Kiedy dojdziesz do tego kroku nie wykorzystuj tylko możliwości dołączenia do programów partnerskich. Istnieją trzy główne sposoby sprzedaży produktu przez Internet:

a) Stwórz swój własny ekskluzywny produkt.
To jest to najlepsza okazja jaką masz. Jeśli opracujesz swój własny produkt, możesz zdecydować jaką będzie mieć cenę, sprzedać prawa do kopiowania innym, stworzyć program partnerski itd. Nie mów mi, że nie możesz tego zrobić. Dziesiątki tysięcy innowacyjnych przedsiębiorców wykorzystało ich własne informacje o produktach, aby rozpocząć karierę zawodową. Możesz to zrobić.
Jestem pewien, że istnieje coś, czego nauczyłeś się w ciągu swego dotychczasowego życia, co okaże się przydatne podczas wdrażania produktu. Może znasz kogoś innego, kto ma odpowiednią wiedzę na temat opracowywania produktu i może pomóc w jego stworzeniu, jeśli podzielicie między siebie prawa do niego. Nie przegap tej okazji i nie mów, że nie da się tego zrobić.

b) Kup prawa do produktu lub dołącz do spółki oferującej produkty offline.
Można kupić prawa do udanych produktów za 500 – 20 000 USD. Jeśli ktoś inny stworzył produkt, o którym wiadomo, że Twój rynek docelowy jest nim zainteresowany, zaoferuj im z góry dużą opłatę za prawa do niego. W ten sposób możesz uzyskać swój własny produkt i nigdy nie musieć płacić ani grosza, jeśli chodzi o tantiemy. Możesz również przeglądać czasopisma, które czytają osoby należące do rynku docelowego i szukać produktów, które sprzedają inni. Następnie zadzwoń do sprzedawców i poproś o wyłączne prawa do sprzedaży ich produktów w Internecie, w zamian za pewien procent z zysków lub opłatę dokonaną z góry.

c) Dołącz do programu partnerskiego.
Jeśli dopiero zaczynasz działać online, to może być dobry wybór. Trzeba pamiętać jednak, że nie zupełnie działa to w ten sposób, iż otrzymujesz ofertę potencjalnego zysku, dzięki któremu będziesz mógł stworzyć własny produkt lub nabyć prawa do jednego z nich. Należy mieć na uwadze, że nie stwarza to takiego potencjału dla wypracowania zysków, jak to jest w przypadku wykreowania własnego produktu czy też pozyskania praw autorskich do istniejącego produktu. Wybierając program partnerski upewnij się, że jest to coś, bez czego Twój rynek docelowy nie może się obyć. Oni absolutnie muszą to mieć. Zwróć też szczególną uwagę na zyski, które otrzymujesz od każdej sprzedaży.
Jeśli otrzymujesz tylko 5% prowizji od sprzedaży książek sprzedawanych po 10 USD, zarobisz jedynie 50 centów na jednym kliencie. Potrzebnych byłoby 2000 klientów, aby mieć 1000 dolarów zysków. Nie możesz zarabiać w ten sposób online! Szukaj droższych produktów oraz wyższych prowizji… zwłaszcza prowizji w przedziale 25% lub wyższym.

3. Utwórz USP

Stwórz Unikatową Propozycję Sprzedaży (z ang. Unique Selling Position) Twojego produktu lub usługi. Zbyt wiele firm stara się tylko naśladować inne działające w sieci. Nie możesz być po prostu kolejną z takich firm i jednocześnie spodziewać się korzyści płynących z udziału w gospodarce światowej. Chodzi o to, że przejście do strony internetowej innego gościa, żeby złożyć zamówienie, jest zbyt łatwe dla Twoich klientów.
Musisz zadbać o Unikatowość wyjątkowość produktu lub oferty. Co takiego możesz zaoferować, czego nikt inny nie może? Może zaoferujesz lepsze gwarancje, lepszą obsługę klienta, pomoc techniczną w szerszym zakresie, szybką wysyłkę lub niższe ceny. Pomyśl o czymś, co odróżnia cię ze wszystkich Twoich konkurentów online i opowiedz szczegółowo co to jest.

Wybierz nazwę domeny i stwórz swoją stronę

4. Wybierz Nazwę Domeny i Ofertę Hostingową

Następnym krokiem jest wybranie nazwy domeny, która opisuje Twoją firmę, USP i ofertę. Staraj się aby była tak krótka i jednocześnie jak najlepiej opisująca Twoją firmę, jak to możliwe. Wystrzegaj się używania myślników czy błędnej pisowni nazwy Twojego produktu. Obie te rzeczy spowodują, że ludzie pominą część Twojej domeny, jeśli będą ją wpisywać. Ruch na stronie zwiększy się u kogoś innego i to za darmo, chociaż ciężko pracowałeś, aby go uzyskać.
Jeśli chodzi o hosting, ja osobiście wybieram Virtualis, ponieważ posiadają Najszybciej działający dział obsługi klienta i wsparcia technicznego w branży. Przetestuj ich. Odpowiedzą Ci w ciągu godziny… zawsze i przez 24 godziny na dobę. Żadna inna firma, z którą kiedykolwiek miałem do czynienia, nawet nie zbliża się do tego!

5. Opracuj stronę Przyjazną dla Klienta

Kolejnym krokiem całej procedury jest opracowanie własnej strony internetowej oraz jej publikacja, aby świat ją zobaczył. Jeśli planujesz zajmować się biznesem internetowym w pełnym wymiarze czasu pracy, polecam żebyś dowiedział się jak zaprojektować witrynę samodzielnie, używając jednego z kilkudziesięciu programów, które są dostępne w każdym sklepie z oprogramowaniem.
Zaoszczędzisz naprawdę dużo pieniędzy, jeśli możesz samodzielnie wykonać pracę nad redagowaniem, gdy Twoja witryna się powiększa. Jeśli przede wszystkim prowadzisz działalność offline i tylko dodajesz dodatkową możliwość zarobku, może będziesz chciał wziąć pod uwagę, aby profesjonalista wykonał Twoją stronę internetową za Ciebie.
Projektując swoją witrynę, zawsze pamiętaj o kliencie. Zapewnij formularze dla zamówień, gdzie płatność będzie dokonywana kartą kredytową online. Spraw, aby wszystkie linki były łatwe do zrozumienia. Staraj się, aby Twoja strona była prosta. Myśl jak klient, a nie właściciel firmy.
Klienci nie są tak samo zainteresowani Twoją firmą jak Ty. Upewnij się, że zalety witryny i USP zostały umieszczone na górze strony. Ponad połowa internautów nigdy nie opuszcza pierwszego, pełnego informacji ekranu. W związku z tym musisz przekazać im potrzebne informacje tak szybko, jak to możliwe. Podstawowa zasada dla każdego rodzaju biznesu brzmi: Korzyści, Korzyści i jeszcze więcej Korzyści.

6. Zaoferuj jakiś Gratis

Jednym z głównych sposobów na zwiększenie ruchu i sprzedaży na Twojej stronie, jest oferowanie za każdym razem jakiegoś rodzaju gratisu, który pełni rolę czynnika przyciągającego klientów. Ja na przykład oferuję dziesiątki bezpłatnych raportów, prognoz pogody, wiadomości i wiele innych. Jednak na przestrzeni ostatnich 8 miesięcy najskuteczniejszym sposobem na przyciągnięcie internautów okazało się udostępnienie dwóch darmowych książek elektronicznych, które oferujemy na naszej stronie osobom zapisanym do newslettera.
Bez względu na to jaki rodzaj działalności prowadzisz, powinieneś zaproponować jakiś gratis. Utwórz bezpłatny raport i przekaż go dalej. Dodaj do swojej strony tablicę ogłoszeń lub inny rodzaju programu CGI. Daj darmowe demo swojego oprogramowania. Utwórz coś, co możesz udostępnić za darmo za pośrednictwem Twojej strony, aby przyciągnąć gości.

7. Stwórz Własną Listę Zarejestrowanych Użytkowników

Prawie każdy pracujący na pełny etat marketingowiec internetowy, którego znam opracował pewnego rodzaju własną listę kontaktów zarejestrowanych użytkowników. W większości przypadków jest ona wykorzystywana do cotygodniowego rozsyłania biuletynu drogą elektroniczną. W innych, żeby przekazać Cytat Dnia. Pewne osoby mogą mieć po prostu listę maili, na które wysyłają ważne aktualizacje.

Niezależnie od tego, co zdecydujesz, jeśli skoncentrujesz się na budowaniu listy lojalnych abonentów poczty elektronicznej, będziesz mieć przewagę. Klienci kupujący od Ciebie po raz pierwszy, bardzo rzadko odwiedzają Twoją witrynę. Większość z nich dostanie się na Twoją listę, będą figurować na niej przez kilka tygodni lub miesięcy, a potem kupią coś od Ciebie. Muszą Cię lepiej poznać, zanim będą skłonni wydawać pieniądze u Ciebie.

Przekonałem się, że najefektywniejsze leady pozyskiwane są za pośrednictwem reklamy offline. Możesz na przykład wykupić reklamy w popularnym magazynie branżowym. Można też wykupić pocztówkę reklamową z jednego z dostępnych pakietów. Załóż kooperatywę pozyskując 10 innych osób, aby reklamowały się z Tobą i wypuszczaj swoje reklamy za darmo.
Okazuje się, że pośród potencjalnych klientów odwiedzających Twoją stronę, często znacznie większy odsetek nabywców stanowią osoby pochodzące z bazy leadów pozyskanych offline, a nie z wykorzystaniem różnych form reklamy online. Po podsumowaniu naszego krótkiego 7-punktowego zarysu, otrzymasz podstawową mapę do tworzenia własnej historii sukcesu w Internecie. Nie wziąłbyś pod uwagę wyjazdu bez mapy. Nie próbuj podróży online bez mapy.

3 Comments
 1. Pingback: Ban od Google – co dalej? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Paulina
  • 13 maja 2019

  Według mnie strona powinna zostać dodana do wyszukiwarki. Bez tego nasza strona nigdy nie przebije się i nie zyska popularności. Można korzystać zarówno z reklam offline jak i online.

  • Jens
  • 28 kwietnia 2019

  Marvelous, ᴡһat a web site іt іs! Thіs web site provides helpful facts to
  us, қeep it up.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko