5 polecanych książek o marketingu internetowym

2 Comments

Na początku przygody z e-marketingiem warto poświęcić trochę czasu na pogłębienie wiedzy o jego mechanizmach. I choć doświadczenie zdobywa się z czasem to, aby nie zaczynać zupełnie od zera warto sięgnąć po niektóre lektury. Jakie są najlepsze i najbardziej polecane książki o marketingu internetowym?

Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przy współpracy z magazynem internetowym Venus and Mars.

książki o e-marketingu

E-marketing. Współczesne trendy. Pakiet startowy

Książka wydana pod redakcją Jarosława Królewskiego oraz Pawła Sala. Bardzo udany poradnik, kompendium wiedzy o e-marketingu polecany każdemu, kto chce zostać przyjemnie i rzeczowo wprowadzony w świat internetowego promowania firm, usług bądź produktów. Książka ma około 600 stron i całość zapełniona jest przydatnymi informacjami i spostrzeżeniami różnych specjalistów od e-marketingu.

„Narratologia”

Autor lektury – Paweł Tkaczyk – to osoba wybitna i niekwestionowany specjalista w dziedzinie e-marketingu. Jego książki biją rekordy popularności i z Narratologią nie jest inaczej. Książka pozwala na zapoznanie się z technikami storytellingu. Dzięki niej dowiemy się w jaki sposób pisać teksty tak, aby wzbudziły duże zainteresowanie wśród odbiorców i zapadły im głęboko w pamięć (i w serca).

Biblia copywritingu

Nie można, po prostu nie można, nie wspomnieć o totalnej klasyce jaką jest „Biblia copywritingu” napisana przez Darka Puzyrkiewicza. To pozycja obowiązkowa, dla każdego kto chce zwiększyć sprzedaż poprzez pisanie dobrego contentu. Z książki można również dowiedzieć się o realnych kampaniach marketingowych, które były prowadzone przez autora (z wyszczególnieniem, które z nich były dobre a które niekoniecznie spełniały oczekiwania).

„Biblia eBiznesu 2. Nowy Testament”

Kolejna rewelacyjna część „Biblii eBiznesu”. Warto do niej zajrzeć chociażby dlatego, że nie ona jednego autora, lecz została napisana przez blisko 60 specjalistów od e-marketingu! Sześćdziesiąt różnych osób, które działają w branży dzielą się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami na ośmiuset stronach. To totalny hit i gotowy przepis na sukces. W książce znajdziemy praktyczną wiedzę i wskazówki od znanych blogerów, prezesów dużych spółek i menadżerów działów marketingowych w największych firmach branży e-commerce (np. Allegro).

„Twoja firma w social mediach. Podręcznik marketingu internetowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Wydanie II.”

Social media to podstawa biznesów prowadzonych w dzisiejszych czasach. Warto jednak wiedzieć w jaki sposób się z nimi obchodzić, aby przynosiły realne zyski. Niestety aktualnie samo założenie konta i wrzucanie postów od czasu do czasu nie wystarczy, aby zaistnieć w mediach społecznościowych. Trzeba świadomie prowadzić kampanie i tworzyć angażujące treści. W jaki sposób się do tego zabrać? Tego możemy dowiedzieć się czytając lekturę napisaną przez Marcina Żukowskiego.

Czemu warto czytać?

Korzyści wynikające z czytania książek są oczywiste. Co jednak daje nam czytanie lektur o e-marketingu? Wiedzę, obycie i możliwości, aby w tym kierunku zacząć działać. Jeżeli zatem marketing jest czymś, co nas interesuje to naprawdę warto czerpać z doświadczenia innych, którzy już tę drogę przeszli i osiągnęli sukces a później postanowili to spisać i opublikować.

Najbardziej opłaca się sięgać po zbiory polecanych książek o marketingu internetowym. Wówczas mamy pewność, że nie czytamy byle czego a lekturę, która faktycznie umożliwi nam rozwój i zapoznanie się z podstawową wiedzą na temat e-marketingu.

2 Comments
  • Memtor
  • 7 kwietnia 2020

  Bardzo dobre i wartościowe pozycje.
  Naturalnie rozwój w tak dynamicznej branży jak marketing jest niezbędny. Marketing czerpie z innych dziedzin jak np. psychologia, projektowanie graficzne i świat designu, a tę wiedzę stale możemy poszerzać właśnie dzięki książkom.

  • Paweł Tkaczyk
  • 8 września 2019

  Bardzo, bardzo dziękuję za miłe słowa i polecenie 🙂

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko