Jakie usługi dla e-commerce ograniczą potencjalne straty?

No Comments

E-commerce nie jest łatwym zajęciem, ale odpowiednio poprowadzony może być naprawdę opłacalny. Trzeba jednak zmaksymalizować zyski przy minimalizacji strat. Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć, dlatego warto skorzystać z dodatkowych usług, które oferują profesjonalne firmy. Które z nich pozwolą na ograniczenie bądź wyeliminowanie sytuacji przynoszących sklepowi straty?

e-commerce

Usługi dla e-commerce – szybka naprawa awarii

Wyobraźmy sobie najgorszy scenariusz – nasza witryna przestaje działać. Wszystkie reklamy, które na nią prowadzą, linki a nawet wejścia z wyszukiwarki nic nie dają. Strona po prostu nie odpowiada, ma usterkę, i za żadne skarby nie zamierza się wyświetlić. Co jest wtedy najważniejsze? Czas reakcji. Awarię trzeba wykryć i naprawić jak najszybciej, aby przywrócić możliwość składania zamówień, przeglądania towaru itd. W innym wypadku możemy ponieść ogromne straty finansowe i wizerunkowe. Część klientów, trafiających na błąd strony, zniechęci się i nie wróci już więcej na nasz e-sklep. Żaden czynnik ludzki nie jest w stanie tak szybko wyłapać problemów jak dostępne na rynku aplikacje monitorujące dostępność strony internetowej. Są one rewelacyjne, nie tylko dlatego, że wykrywają usterkę, ale też dlatego, że informują co i kiedy się zdarzyło, że do niej doszło. Umożliwia to szybkie dotarcie do problemu i przyspiesza cały proces naprawczy. Z nich powinny korzystać zespoły, które obsługują witrynę. Dzięki takiej aplikacji można wykryć i naprawić awarię nawet zanim zauważą ją inni użytkownicy Internetu. Kryzys zostanie zażegnany a sklep nie odnotuje strat.

Monitorowanie SEO

Spadek ruchu, który obserwujemy na naszej stronie, może mieć wiele różnych przyczyn. Najczęstszą z nich są jednak problemy z SEO. Dostała ona karę od Google? A może nasze działania, mające na celu pozycjonowanie strony, nie są dość skuteczne? Jest jeszcze opcja, że to konkurencja zaczęła odnosić większe sukcesu w pozycjonowaniu i dlatego spadliśmy w rankingu. Tak czy inaczej ruch organiczny, który zawdzięczamy SEO to zazwyczaj największe źródło odwiedzających naszą stronę. Jeżeli widzimy, że coraz mniej osób wchodzi na witrynę – pierwszym krokiem będzie sprawdzenie naszej pozycji w wyszukiwarce. Nie musimy się jednak fatygować, jeżeli posiadamy aplikację, która robi to za nas. Dobra wiadomość jest taka, że takie aplikacje istnieją i sprawują się świetnie, a wiele firm działających w branży SEO z nich korzysta. Dzięki temu mogą szybko reagować na spadek pozycji naszej domeny w wyszukiwarce.

Monitorowanie dyskusji na temat firmy

Prędzej czy później każdy e-sklep będzie musiał zmierzyć się z tym, że ludzie o nim piszą i mówią. Nie zawsze niestety pochlebnie. Jeżeli jednak w Internecie pojawią się jakieś negatywne komentarze na temat e-commerce, który prowadzimy, warto szybko się o tym dowiedzieć. Wówczas mamy sposobność wzięcia udziału w dyskusji i udzielenia sensownej odpowiedzi. To świadczy o dobrze o poziomie obsługi naszego sklepu. Jak jednak przejrzeć cały Internet w poszukiwaniu dyskusji na temat prowadzonego przez nas e-commerce? Możliwość taką da nam również aplikacja (np. Brand24) – kolejne narzędzie, które może pomóc nam w uniknięciu strat wizerunkowych i finansowych w naszej firmie.

Usługi dla e-commerce to szeroki temat. Narzędzi, które pomagają prowadzić e-commerce jest bowiem mnóstwo. Nic dziwnego – prowadzenie e-sklepu bez żadnej pomocy byłoby bardzo trudne. Warto jednak pamiętać, że choć aplikacje bywają dużym ułatwieniem to są one tylko pomocą przy pracy człowieka. Dlatego nie opłaca się rezygnować na ich rzecz z obsługi technicznej i marketingowej przy prowadzeniu e-commerce.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko