SEO – podstawy, które powinieneś znać

6 Comments

Search Engine Optimization w dzisiejszych czasach jest powszechnie używane do pozycjonowania stron internetowych w wyszukiwarkach. Najpotężniejszą z nich jest aktualnie Google i to na walce o pierwsze miejsce w jej wynikach wyszukiwania zazwyczaj skupia się SEO. Co to dokładnie jest, jak działa i jakie są absolutne podstawy?

SEO - podstawy

SEO – definicja

Zacznijmy od tego, co dokładnie oznacza Search Engine Optimization. W tłumaczeniu na język polski będzie to znaczyło „Optymalizacja pod Silnik Wyszukiwarki”. SEO jest to po prostu zbiór czynności, które należy wykonać, aby strona internetowa wyświetlała się jak najwyżej w organicznych wynikach wyszukiwania. Innymi słowy mówiąc jest to pozycjonowanie domeny. Walczymy zatem o to, aby po wpisaniu frazy przez użytkownika na szczycie strony pojawiał się link do naszej witryny. Idealnie jest kiedy pojawia się on na pierwszym, drugim bądź trzecim miejscu, jednak w praktyce ogromnym sukcesem jest już to, że nasza domena w ogóle wyświetla się na pierwszej stronie wyszukiwarki.

Podstawy SEO

Przede wszystkim należy zadbać o content. Bez wartościowych treści na stronie nie uda nam się nic ugrać. Teksty, artykuły, opisy produktów, hasła reklamowe – to wszystko musi być przemyślane i dopieszczone. Dopiero wówczas możemy mówić o tym, aby działać dalej z pozycjonowaniem. Jakie zatem są podstawy SEO?

 • Unikalność tekstów – nie trzeba chyba wspominać o tym, że wszelkie kopiowanie treści z innych stron zrujnuje reputację naszej? Jeżeli chcemy, aby SEO było udane musimy pisać własne teksty.
 • Treści muszą być wartościowe i napisane nie tylko pod wyszukiwarkę, ale przede wszystkim dla odbiorcy. Powinny poruszać ważne kwestie i wyczerpywać temat.
 • Słowa kluczowe – warto umieszczać je w tekście, ale z umiarem. Zbyt duża ilość fraz kluczowych może zostać uznana za spam przez boty wyszukiwarki i tylko nam zaszkodzić.
 • Poprawność językowa – treści z masą błędów nie tylko źle się czyta, ale też nie najlepiej wpływają na ocenę naszej domeny przez Google.
 • Infografiki, zdjęcia, video – wszystko to również jest content. Google ceni sobie różnorodność, dlatego warto umieszczać w tekstach również elementy przyciągające uwagę.
 • Linkowanie to również bardzo ważna kwestia przy pozycjonowaniu. Wstawiając linki wewnętrzne możemy oczywiście sobie pomóc, ale nie tak bardzo jak dbając o linki zewnętrzne, czyli odsyłające do naszej domeny, ale umieszczone na innych stronach internetowych. Warto wiedzieć, że muszą być one wstawione na wartościowych witrynach, aby nie zaszkodziły (a raczej pomogły) naszemu SEO.
 • Media społecznościowe – warto łączyć domenę z kontami w social mediach. Dzięki temu podnosimy wiarygodność naszej strony.
 • Aktywność użytkowników, czyli wszystkie komentarze, wystawione przez ludzi opinie bądź udostępnienia, są bardzo pożądane. Postarajmy się je zdobywać w dużej ilości. Zachęcajmy użytkowników do aktywności na naszej stronie poprzez ciekawe, angażujące treści. Jeżeli prowadzimy e-sklep dobrym sposobem będzie wysyłanie próśb o opinie do klientów, którzy skorzystali już z naszych usług.

Skuteczne SEO to klucz do sukcesu w internecie. Nie wszyscy wierzą w to, że pozycjonowanie witryny przynosi efekty, jednak warto zaznaczy, że nie mieli oni widocznie styczności ze skutecznym pozycjonowaniem. Search Engine Optimization jest bardzo dobrym sposobem na wypromowanie strony internetowej, ale tylko wtedy kiedy zajmuje się tym osoba wyspecjalizowana i obeznana w metodach efektywnego pozycjonowania.

6 Comments
 1. Pingback: Czy JavaScript ma wpływ na SEO? - Adwave - Pozycjonowanie stron

 2. Pingback: Jakie usługi dla e-commerce ograniczą potencjalne straty? - Adwave.eu

 3. Pingback: Co jest ważne przy zmianie domeny? - Adwave.eu

 4. Pingback: Słowa kluczowe – jak je dobrać? - Adwave - Pozycjonowanie stron

 5. Pingback: Social media marketing – na czym polega? - Adwave.eu

  • Seoit
  • 27 października 2019

  Dobre i zwięzłe przedstawienie dlaczego w wielu przypadkach lepiej oddać pozycjonowanie (rozumiane jako SEO) firmie zewnętrznej niż robić je po omacku samemu. Oczywiście najlepsze efekty można osiągnąć w przypadku pracy nad SEO z obu stron (klient i agencja) niż przy pracy nad tą sferą tylko z jednej strony. Pozdrawiam.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko