7 najważniejszych zalet platformy Pimcore

No Comments

Jeśli prowadzisz rozbudowany handel w Internecie, potrzebujesz narzędzi, które pozwolą Ci sprawnie zarządzać licznymi kanałami sprzedaży i dokładnie nadzorować asortyment produktów. W tym trudnym zadaniu mogą Ci na szczęście pomóc stworzone w tym celu platformy. Jedną z nich jest Pimcore. W tym artykule dowiesz się, czym jest Pimcore. Poznasz także 7 powodów, dla których warto z niego korzystać.

Pimcore – czym jest?

Pimcore to oprogramowanie PIM, czyli Product Information Management (System Zarządzania Informacjami Produktowymi). Narzędzie istnieje na rynku od 2010 roku i przez ten czas zdążyło pozyskać ponad 100 000 użytkowników.

Pimcore wykorzystuje język PHP oraz bazy danych MySQL/MariaDB. Samą platformę można swobodnie rozbudowywać dzięki rozszerzeniom oraz API.

Przyjrzyjmy się zatem bliżej temu, czemu warto zdecydować się na wdrożenia Pim (Pimcore)

7 najważniejszych zalet platformy Pimcore
7 najważniejszych zalet platformy Pimcore

1. Mnóstwo narzędzi w jednym miejscu

Pimcore to tak naprawdę nie tylko System Zarządzania Informacjami Produktowymi, ale wiele więcej. Platforma jest zintegrowana z mnóstwem innych świetnych narzędzi, jak:

  • Platforma e-commerce dla B2B, B2C oraz B2B2C
  • MDM – Master Data Management
  • DAM – Digital Asset Management
  • DXP – Digital Experience Management
  • CMS – Customer System Management

To właśnie dzięki tak dużej ilości różnych funkcji za pomocą Pimcore będziesz w stanie zarządzać licznymi danymi i obsługiwać wiele zadań – do wszystkiego wystarczy Ci jedna usługa.

2. Charakter open source 

Załącznik:
pexels-john-diez-7578224.jpg

Pimcore jest w 100% open source, co daje mnóstwo nowych możliwości. Choć narzędzie już samo w sobie jest wyposażone w wiele funkcji, to jednak dzięki otwartemu charakterowi jego użytkownicy są w stanie dostosować platformę dokładnie do swoich potrzeb.

3. Skalowalność

Dynamiczny rozwój firmy nieraz zmusza do zmiany narzędzi, za pomocą których obsługujesz swoje sklepy i zarządzasz asortymentem. Z Pimcore nie musisz się jednak czymś takim martwić. Platforma pozwala z jednego miejsca zarządzać licznymi domenami, jak i stale dodawać nowe. Nie ma przy tym konieczności przeprowadzania długich i kosztownych migracji.
Oprócz tego wspomniana wcześniej otwarta struktura także okazuje się bardzo przydatna, gdy Twoja firma się rozwija i musisz dostosować platformę tak, aby sprostać nowym wyzwaniom.

4. Integracje

Jeśli prowadzisz rozbudowaną sprzedaż e-commerce, zapewne już korzystasz z licznych narzędzi i systemów, które służą do zarządzania różnymi zbiorami informacji. Pimcore pozwala połączyć wszystkie te kanały w jednym miejscu.
Dzięki architekturze przystosowanej do obsługi API możesz zintegrować Pimcore z dowolną ilością systemów ERP, CRM i ESB, jak i systemami od Adobe Experience Manager, SAP i Magento.

5. Zarządzanie dużym asortymentem

Dzięki Pimcore możesz wygodnie zarządzać nawet tysiącami produktów. Z jednego miejsca da się je dodawać, edytować i usuwać. Dzięki temu, nawet jeśli prowadzisz sprzedaż na licznych platformach i kanałach, nie musisz logować się do wszystkich systemów z osobna, aby wprowadzić potrzebne edycje.

Załóżmy, że Twój biznes opiera się o sprzedaż w sklepach stacjonarnych, internetowych, na Allegro, w social media, a do tego cała oferta jest połączona z porównywarkami cenowymi. Gdy wprowadzisz nowy produkt za pomocą Pimcore, automatycznie pojawi się on w takiej samej formie we wszystkich tego typu kanałach.
Takie udogodnienie bardzo pozytywnie wpływa na efektywność pracy. Pomaga oszczędzić sporo czasu, jak i pozwala uniknąć licznych błędów jak np. rozbieżność między informacjami na temat tego samego produktu na różnych stronach.

6. Zarządzanie klientami

Jeśli chcesz wynieść swoją sprzedaż na wyższy poziom, potrzebujesz takich rzeczy jak automatyzacja marketingu, segmentacja klientów oraz możliwość personalizowania ofert. Wszystkie te i inne podobne funkcje związane z zarządzaniem klientami możesz zyskać dzięki wdrożeniom Pimcore.
Platforma pozwala także ujednolicać i lepiej organizować dane marketingowe – pomaga to w sprawnej współpracy i komunikacji z partnerami, dostawcami oraz jest nieocenioną pomocą podczas prowadzenia kampanii reklamowych na wielu kanałach.

7. Bogate zasoby szkoleniowe

Pimcore to złożona platforma. Na szczęście jej twórcy oferują starannie przygotowane materiały szkoleniowe, które pozwolą opanować jej różne aspekty, niezależnie od tego, czy mowa o programistach, konsultantach, sprzedawcach, czy ekspertach od planowania i rozwoju biznesów.
Takie zasoby wiedzy można uzyskać dzięki Pimcore Academy. Dostęp do niej uzyskuje się dzięki subskrypcji, której koszt to 299 euro na rok na jednego użytkownika. Cena ta daje jednak nieograniczony dostęp do wszystkich materiałów edukacyjnych. Przeprowadzanie egzaminów i uzyskiwanie certyfikatów nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami.

Wdrożenia Pimcore – podsumowanie

Pimcore to świetna platforma, która może stać się Twoim kluczowym narzędziem wspomagającym prowadzenie rozbudowanego biznesu e-commerce. Na pewno warto bliżej się jej przyjrzeć.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko