Czy jakiekolwiek linki przychodzące mogą zaszkodzić pozycji mojej strony?

No Comments

Odpowiedź jest prosta – linki przychodzące nie mogą zaszkodzić pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Skąd ta pewność? Cóż, po pierwsze, gdyby linki przychodzące szkodziły Twojemu pozycjonowaniu, konkurenci ciągle łączyliby się z Twoją witryną za pośrednictwem farmy linków. Taki scenariusz jest poza Twoją kontrolą. Z tego powodu Google nie może karać witryny za jakiekolwiek linki przychodzące.

Z drugiej strony, można być ukaranym za niezgodne z prawem linki wychodzące. Zdecydowanie zaleca się, aby nie łączyć się z żadną stroną czy grupą stron, jeśli wchodzą w grę podejrzane lub nieetyczne praktyki związane z wyszukiwaniem. Może to doprowadzić do tego, że znajdziesz się na czarnej liście Google, ostatecznie rujnując swoją strategię SEO. Powinieneś uniknąć tego za wszelką cenę i upewnić się, że wszystkie linki zewnętrzne wskazują na zaufane i wiarygodne źródła.

Angażując się w branżę internetową przez większą część mojego życia zawodowego, spędziłem dużo czasu na badaniu i przeglądaniu Internetu, oraz czytaniu stron internetowych, głównie prowadząc badania dotyczące projektu klienta, ale sporadycznie również na użytek własny. Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie rozczarowują, jest widoczny brak namysłu podczas tworzenia strony internetowej, co jest powodem tracenia przez wiele e-firm szansy na odniesienie sukcesu.

Moje osobiste zdanie na temat e-firm i ich stron internetowych jest takie, że jeśli nie będą dumne ze swoich stron internetowych i nie pokażą swoim klientom pasji do tego co robią, są szanse, że nie będą dumne ze swoich produktów i że zabraknie również pasji do tego, aby zapewniona była dobra obsługa klienta.

Jaka powinna być Twoja strona internetowa?

Trzeba pamiętać o tym, że Twoja strona internetowa stanowi bezpośrednie odbicie Ciebie i Twojej firmy. Wygląd witryny jest najważniejszym czynnikiem określającym Twój potencjalny wskaźnik sukcesu. Krótko mówiąc, jeśli na pierwszy rzut oka witryna nie wygląda profesjonalnie lub przyjemnie, większość osób założy, że Twoje produkty i/lub usługi, mają podobnie niską jakość.

Na drugim końcu skali znajduje się niebezpieczeństwo wpadnięcia w pułapkę przesady, jeśli chodzi o projekt i skłonność do komplikowania wielu rzeczy, włączając w to poniesienie wysokich kosztów krzykliwej grafiki. Możesz otrzymać stronę internetową, która ma wspaniały wygląd i jest bardzo estetyczna, ale istnieje niebezpieczeństwo, że Twoja witryna okaże się niewiarygodna i czasami jej ładowanie może trwać zbyt długo. Nie ma nic gorszego dla klienta niż próba odwiedzenia strony, która wolno się ładuje i większość osób będzie na tyle sfrustrowana, że zamkną okno przeglądarki. Jestem pewien, że będziesz w stanie wykalkulować, iż w efekcie skończy się to zamknięciem biznesu.

Czy jakiekolwiek linki przychodzące mogą zaszkodzić pozycji mojej strony

Content marketing a pozycja w Google

Innym ważnym czynnikiem (jeśli nie najważniejszym) podczas projektowania strony internetowej jest treść. Nie tylko linki, ale treści tworzone z pasją, a także z myślą o klientach oraz zrozumiałe dla nich. Kiedy ktoś szuka czegoś konkretnego i odwiedza Twoją witrynę, robi to z jakiegoś powodu. Na Twojej stronie znajduje się coś, czego chce i może to być produkt usługa i/lub informacje. Jeśli internauci nie są w stanie uzyskać tego, czego szukają, to przejdą do następnej strony i tak dalej. Aby móc pozyskać użytkowników, którzy zostaną na Twojej stronie i będą ją przeglądać, musisz dać im powód ku temu. Dostarczając im wysokiej jakości treści, będziesz mógł osiągnąć ten cel.

Ukazała się już niezliczona ilość list i artykułów dotyczących błędów w projektowaniu strony internetowej, ale opracowałem własną listę, z punktu widzenia projektanta, pewnych pułapek, na które należy zwrócić uwagę podczas analizowania czy też projektowania strony internetowej lub kupowania szablonu. Pamiętaj, że proste, jasne, bogate w informacje i dobrze zaprojektowane strony są najbardziej skuteczne. Jeżeli idziesz z nurtem e-biznesu, a Twoja sprzedaż nie jest taka, jak się spodziewałeś, rozważ powyższe zagadnienia i poświęć trochę czasu na to, aby spojrzeć w otwarty i uczciwy sposób na swoją stronę. Wydawanie pieniędzy na poprawienie Twojej witryny, to znacznie lepsza inwestycja, niż wyrzucanie pieniędzy w błoto podczas próby zareklamowania i promowania strony, co po prostu nie jest wystarczające, aby udało się sprzedać Twoje produkty lub usługi.

Jeśli szukasz szablonu lub niestandardowej strony internetowej, powinieneś pamiętać o powyższych kwestiach i być przygotowanym, aby zadać wybranemu projektantowi lub dostawcy szablonów odpowiednie pytania i zyskać pewność, że ciężko zarobione pieniądze nie zostaną poświęcone, a tym samym zmarnowane, na stworzenie gorszego projektu, zawierającego któryś z wyżej opisywanych błędów. Zadawanie pytań nie będzie kosztować ani grosza, a na dłuższą metę faktycznie pomoże zaoszczędzić dużo pieniędzy. Uzyskanie odpowiedniej witryny już za pierwszym razem, jest istotne z punktu widzenia oszczędności czasu oraz pieniędzy. Im szybciej Twoja strona internetowa zostanie uruchomiona i będzie działać poprawnie, tym szybciej będziesz mógł czerpać korzyści z udanego e-biznesu.

Podstawowym błędem, jaki popełniają Nowicjusze, jest umieszczenie nazwy witryny w Anchor tekście. Jeśli witryna zawiera słowa kluczowe, jest to marnowanie doskonałego linku. Pamiętaj, że Google przywiązuje dużą wagę do tych Anchor tekstów i zawsze powinny zawierać słowa kluczowe.

Drugim błędem jest staranie się o to, aby umieścić w anchor tekście wszystkie słowa kluczowe i podanie tego do wszystkich. Technika ta zawiera dwa błędy. 1) Google przypisuje wagę do każdego słowa w anchor tekście, więc jeśli jest w nim sporo wyrazów wypełniających (często w długich zdaniach), będą „rozcieńczać” słowa docelowe.

Według dwóch ostatnich badań, przeprowadzonych przez Forrester Research i Gartner Group, witryny e-commerce tracą od 1,1 do 1,3 miliardów dolarów przychodów rocznie ze względu na zaprzestanie przez klientów klikania, co spowodowane jest powolnym ładowaniem się stron. Jeśli trwa to zbyt długo, potencjalny klient nie będzie czekać. Ostatecznie może Cię to kosztować utratę biznesu.

Na co zwrócić uwagę dbając o wysoką pozycję naszej witryny

Na co zwrócić uwagę dbając o wysoką pozycję naszej witryny?

Upewnij się, że umieściłeś odpowiednie META tagi w kodzie HTML każdej strony witryny internetowej. META tagi stanowią część kodu HTML, który umożliwia wyszukiwarkom ustalenie, jakie słowa kluczowe są istotne dla określonej witryny. Około 80 procent całego ruchu w witrynie internetowej pochodzi z ośmiu głównych wyszukiwarek. Dobrze byłoby się upewnić, że wykonałeś swoją pracę domową i jeszcze przed zaprojektowaniem witryny w pełni zrozumiałeś, jak zoptymalizować strony internetowe. Dzięki temu unikniesz w dłuższej perspektywie wielu problemów. W celu uzyskania dalszych informacji na temat znaczników META, przeczytaj poradnik zatytułowany „Budowanie Własnej Witryny”.

Bądź ostrożny przy wyborze kolorów tła i tekstu. Przeładowane tła utrudniają czytanie tekstu i odciągają od niego uwagę. Zawsze należy zachować spójność, jeśli chodzi o motyw tła dla każdej strony witryny. Twoja witryna powinna być dobrze zorganizowana oraz jednolita. Pamiętaj, że kolory wpływają na Twój nastrój i będą mieć również wpływ na użytkowników. Jasne kolory, takie jak żółty i pomarańczowy, sprawiają, że stajesz się bardziej wesoły oraz zadowolony, natomiast kolory takie jak niebieski i fioletowy mają działanie uspokajające. Ciemne kolory, takie jak brązowy i czarnym, działają przygnębiająco. Dobrą zasadą byłoby uzależnienie wyboru kolorów od tego, jaki rodzaju efektu próbujesz osiągnąć.

Twoja strona główna powinna wyraźnie informować użytkowników o tym, co dokładnie oferujesz. Ile razy zdarzyło ci odwiedził witrynę i nie móc zorientować się, co właściwie jest sprzedawane za jej pośrednictwem? Jeśli potencjalny klient nie może znaleźć Twojego produktu lub usługi, na pewno nie będzie tracić czasu na ich szukanie. Przejdzie do następnej strony i prawdopodobnie nigdy nie wróci. Potencjalni klienci odwiedzają witrynę w określonym celu. Chcą czegoś, co jest oferowane na Twojej stronie internetowej. Czy jest to informacja, produkt czy usługa.

Nawigacja powinna być zaprojektowana tak, aby w łatwy sposób można się było poruszać po stronach. Umieść swoje linki nawigacyjne razem na górze, na dole, po lewej lub prawej stronie. Użyj tabel by starannie wyrównać linki. Jeśli planujesz użyć przycisków graficznych do poruszania się po witrynie, pamiętaj, że każde dodanie grafiki do Twojej strony spowoduje, że będzie się ona dłużej ładować. Jeśli masz tylko kilka linków nawigacyjnych, używanie przycisków graficznych będzie w porządku. Jeśli masz ponad sześć linków, warto użyć linków tekstowych, aby skrócić czas ładowania.

Jeśli musisz używać ramek, rób to oszczędnie. Ramy, jeśli nie są odpowiednio wykorzystywane, mogą sprawić, że witryna będzie wyglądała nieprofesjonalnie. Unikaj zmuszania użytkowników do przewijania z boku na bok, żeby zobaczyć całą treść. Może to być bardzo irytujące i spowodować, że odwiedzający opuszczą stronę. Jeśli musisz użyć ramek, zaoferuj odwiedzającym wybór. Ramki kontra Brak Ramek. Staraj się utrzymać liczbę kliknięć wymaganych do tego, aby dostać się z Twojej strony głównej na jakakolwiek inną stronę Twojej witryny poniżej czterech. Pamiętaj, że użytkownicy mogą wejść na Twoją stronę z innych stron niż Twoja główna. Zawsze miej dobre linki nawigacyjne na każdej stronie i umieść logo firmy na każdej stronie.

Zaprojektuj wysokiej jakości e-book, aby udostępnić go użytkownikom. To nie jest aż tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli możesz stworzyć stronę internetową, możesz też stworzyć książkę elektroniczną. Skoncentruj się na tym, aby Twoja e-książka stanowiła uzupełnienie Twojej strony internetowej. Wystarczy, że napiszesz o swojej pasji. Jeśli Twoją pasją jest prowadzenie własnego biznesu, możesz napisać książkę elektroniczną dotyczącą rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Jeśli piszesz o swojej prawdziwej pasji, to nie powinieneś mieć żadnych kłopotów z wymyślaniem o czym właściwie pisać. W celu uzyskania dalszych informacji na temat e-książek, przeczytaj artykuł zatytułowany „Jak Stworzyć Książkę Elektroniczną i Skierować Masowy Ruch na Swoją Stronę Wprowadzając Ją”.

Angażując się w branżę internetową przez większą część mojego życia zawodowego, spędziłem dużo czasu na badaniu i przeglądaniu Internetu, oraz czytaniu stron internetowych, głównie prowadząc badania dotyczące projektu klienta, ale sporadycznie również na użytek własny. Jedną z rzeczy, które najbardziej mnie rozczarowują, jest widoczny brak namysłu podczas tworzenia strony internetowej, co jest powodem stracenia przez wiele e-firm szansy na odniesienie sukcesu.

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko