Jak wypozycjonować video na YouTube?

No Comments

Istnieje sporo skutecznych narzędzi e-marketingu. Obecnie coraz więcej osób i firm postanawia wykorzystać kanały na YouTube. Ty również możesz wypromować swoje produkty czy usługi, umieszczając filmiki w sieci. Jednak by tego typu działalność przyniosła pożądane rezultaty, trzeba wiedzieć co zrobić, żeby zdobyły wysoką pozycję w wyszukiwarce serwisu YouTube.

jak wypozycjonować video na YouTube

Kilka rad dotyczących pozycjonowania filmów na YouTube

  1. Każdy z Twoich filmików powinien mieć porządnie przemyślany tytuł. Rzecz w tym, aby był atrakcyjny oraz by zachęcał potencjalnych Klientów do obejrzenia nagrania. Koniecznie powinien zawierać odpowiednie słowa kluczowe, dzięki którym uzyska też lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania Google – znajdziesz je korzystając np. z planera Google Adwords. Następnie porównaj tytuły innych filmów na podobny temat i na tej podstawie ułóż coś bardziej chwytliwego. Pamiętaj, że musisz zmieścić się w określonej ilości znaków.
  2. Postaraj się stworzyć naprawdę dopracowany opis. Ujmij w nim najistotniejsze informacje o filmie, tak by wzbudzał ciekawość i chęć zobaczenia Twojego wideo. Poza tym powinien być niebanalny oraz oczywiście uwzględniać frazy kluczowe. Umieść w opisie link do swojej strony.
  3. O tym czy internauta obejrzy dany filmik, czy jednak z tego zrezygnuje, może decydować intrygująca miniatura. Żeby ją przygotować użyj zdjęcia przedstawiającego ujęcie z Twojego filmu. Zwróć uwagę na jego rozdzielczość, bo nawet jeśli okaże niezwykle oryginalne, a jednocześnie ciut rozmazane, nie będziesz mógł liczyć na zbyt duże zainteresowanie widzów.
  4. Ważne jest także właściwe skonstruowanie nazwy pliku wideo, czyli ponownie pojawia się kwestia wyrazów-kluczy. Ponadto zamieść je w tagach tematycznych – otagowanie nagrania to doskonały pomysł, gdyż może ułatwić dotarcie do niego wielu osobom.
  5. Utrzymuj kontakt z widzami. W jaki sposób? Odpowiadaj na komentarze pod filmikiem, promuj go na portalach społecznościowych czy na swoim blogu.

jak wypozycjonować video na YouTube

Ranking kanałów na YouTube – co ma największe znaczenie?

Warto zdawać sobie również sprawę co jest istotne, jeśli chodzi o popularność strony kanału. Na pewno można tu wymienić:

– ilość wyświetleń pozytywnie ocenionego filmiku

– czy wideo jest oglądane w całości

– ilość subskrypcji

– obecność i udostępnianie filmu w serwisach społecznościowych

– długie oraz aktywne prowadzenie portalu.

Jeżeli chcesz, aby Twój kanał na YouTube był uznawany za dobry, a publikowane przez Ciebie materiały cieszyły się sporym powodzeniem, zastosuj się do powyższych porad związanych z ich pozycjonowaniem. Natomiast jeśli brakuje Ci czasu lub po prostu nie masz ochoty zajmować się tym na własną rękę, zaufaj naszym umiejętnościom i doświadczeniu. Chętnie pomożemy Ci w osiąganiu jak najwyższych pozycji w YouTube, bez względu na to czy chcesz umieszczać tam filmiki związane z działalnością Twojej firmy, czy też innego rodzaju pliki wideo.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko