Jak wypozycjonować video na YouTube?

4 Comments

Istnieje sporo skutecznych narzędzi e-marketingu. Obecnie coraz więcej osób i firm postanawia wykorzystać kanały na YouTube. Ty również możesz wypromować swoje produkty czy usługi, umieszczając filmiki w sieci. Jednak by tego typu działalność przyniosła pożądane rezultaty, trzeba wiedzieć co zrobić, żeby zdobyły wysoką pozycję w wyszukiwarce serwisu YouTube.

Jak wypozycjonować video na YouTube

Kilka rad dotyczących pozycjonowania filmów na YouTube

 1. Każdy z Twoich filmików powinien mieć porządnie przemyślany tytuł. Rzecz w tym, aby był atrakcyjny oraz by zachęcał potencjalnych Klientów do obejrzenia nagrania. Koniecznie powinien zawierać odpowiednie słowa kluczowe, dzięki którym uzyska też lepsze miejsce w wynikach wyszukiwania Google – znajdziesz je korzystając np. z planera Google Adwords. Następnie porównaj tytuły innych filmów na podobny temat i na tej podstawie ułóż coś bardziej chwytliwego. Pamiętaj, że musisz zmieścić się w określonej ilości znaków.
 2. Postaraj się stworzyć naprawdę dopracowany opis. Ujmij w nim najistotniejsze informacje o filmie, tak by wzbudzał ciekawość i chęć zobaczenia Twojego wideo. Poza tym powinien być niebanalny oraz oczywiście uwzględniać frazy kluczowe. Umieść w opisie link do swojej strony.
 3. O tym czy internauta obejrzy dany filmik, czy jednak z tego zrezygnuje, może decydować intrygująca miniatura. Żeby ją przygotować użyj zdjęcia przedstawiającego ujęcie z Twojego filmu. Zwróć uwagę na jego rozdzielczość, bo nawet jeśli okaże niezwykle oryginalne, a jednocześnie ciut rozmazane, nie będziesz mógł liczyć na zbyt duże zainteresowanie widzów.
 4. Ważne jest także właściwe skonstruowanie nazwy pliku wideo, czyli ponownie pojawia się kwestia wyrazów-kluczy. Ponadto zamieść je w tagach tematycznych – otagowanie nagrania to doskonały pomysł, gdyż może ułatwić dotarcie do niego wielu osobom.
 5. Utrzymuj kontakt z widzami. W jaki sposób? Odpowiadaj na komentarze pod filmikiem, promuj go na portalach społecznościowych czy na swoim blogu.

Ranking kanałów na YouTube – co ma największe znaczenie?

Ranking kanałów na YouTube – co ma największe znaczenie?

Warto zdawać sobie również sprawę co jest istotne, jeśli chodzi o popularność strony kanału. Na pewno można tu wymienić:

 • – ilość wyświetleń pozytywnie ocenionego filmiku
 • – czy wideo jest oglądane w całości
 • – ilość subskrypcji
 • – obecność i udostępnianie filmu w serwisach społecznościowych
 • – długie oraz aktywne prowadzenie portalu.

Jeżeli chcesz, aby Twój kanał na YouTube był uznawany za dobry, a publikowane przez Ciebie materiały cieszyły się sporym powodzeniem, zastosuj się do powyższych porad związanych z ich pozycjonowaniem. Natomiast jeśli brakuje Ci czasu lub po prostu nie masz ochoty zajmować się tym na własną rękę, zaufaj naszym umiejętnościom i doświadczeniu. Chętnie pomożemy Ci w osiąganiu jak najwyższych pozycji w YouTube, bez względu na to czy chcesz umieszczać tam filmiki związane z działalnością Twojej firmy, czy też innego rodzaju pliki wideo.

4 Comments
 1. Pingback: Viral Marketing – co to jest? - Adwave - Pozycjonowanie stron

  • Mateusz
  • 5 maja 2019

  Przede wszystkim na YouTube aktualnie można wypromować się w dużo łatwiejszy sposób niż na przykład na platformie gamingowej Twitch.tv. Recepta na promocję na YouTube jest bardzo prosta, bardzo dobrze dobrany content, który przede wszystkim zaciekawi widza, który kliknie follow oraz bardzo dobrze i przemyślane słowa kluczowe, które wywindują nasz filmik w rankingach.

  • Moniś
  • 30 kwietnia 2019

  Brzmi to bardzo prosto, jeżeli ktoś się na tym zna. Zaczynając przygodę z Youtubem byłam przerażona promocją i pozycjonowaniem swojego kanału. W sumie nadal jestem, bo staram się to robić sama z różnymi efektami 😀 Ciężko mi dobrać odpowiednie słowa kluczowe i zachęcająco opisać.

  • netmax
  • 27 kwietnia 2019

  Przede wszystkim wartościowy kontent, później optymalizacja, KW, title, description no i udostępniania, więc w sumie to samo co w przypadku stron www : )

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko