Zarabianie pieniędzy na portalach społecznościowych to obecnie dość powszechna praktyka. Jeśli Ty również o tym myślisz, weź pod uwagę założenie konta na Instagramie. Z serwisu tego korzysta naprawdę wielu aktywnych użytkowników, ma także duży zasięg postów. Czyli zarejestrowałeś się na Instagramie i co dalej?

Jak zarabiać na Instargramie

Jak zdobyć imponującą liczbę obserwujących?

Ilość obserwujących mówi sporo o Twoim koncie czy też o wizerunku firmy w sieci. Jeżeli chcesz zyskać nowych Klientów lub współpracowników, powinieneś najpierw zadbać o zwiększenie zainteresowania Twoim profilem. Na pewno potrzebny jest pomysł jaki ma mieć charakter, wygląd, wydźwięk itd. Następnie umieść na nim najważniejsze informacje o sobie albo o Twojej działalności, kontakt do siebie, a także parę hashtagów. Ich używanie jest szczególnie istotne, jeśli chodzi o tworzenie postów, których zresztą powinno być jak najwięcej. Jednocześnie ich treść ma wciągać i intrygować. Pamiętaj, że zdjęcia muszą być dobrej jakości! Odwiedzaj konta swoich obserwujących, polub ich fotografie, pisz komentarze oraz cały czas staraj się by Twój profil się rozwijał.

Sposoby na zarabianie na Instragramie

Sposoby na zarabianie na Instragramie

 1. Publikowanie zdjęć i opisów dotyczących propozycji znajdujących się w ofercie Twojej firmy. Uwzględnij wszelkie koncepty oraz narzędzia, które mogą zwiększyć liczbę potencjalnych Klientów. Należy do nich chociażby oznaczanie produktów.
 2. Tworzenie treści sponsorowanych – czyli zamieszczasz zdjęcia i posty, dzięki którym promowane są wybrane produkty czy marka. Jak znaleźć firmy gotowe na tego rodzaju współpracę? Istnieją odpowiednie serwisy łączące influencerów oraz sponsorów.
 3. Zastosowanie techniki marketingu afiliacyjnego, która polega na promowaniu konkretnych produktów Twoich partnerów, w zamian za otrzymywanie prowizji od ich sprzedaży.
 4. Prowadzenie konta innej firmy, instytucji, galerii itp.
 5. Sprzedaż zdjęć lub popularnego konta.

Wybór metody na zarabianie na Instargramie powinien być uzależniony od tego czym się zajmujesz oraz jakie są Twoje cele. W przypadku, gdy założyłeś niedawno działalność gospodarczą i chcesz wykorzystać media społecznościowe by ją rozkręcać, wówczas niezbędne jest opracowanie właściwej strategii postępowania. Rzecz w tym, żeby zamieszczane przez Ciebie na Instargramie zdjęcia i posty trafiały do określonej grupy docelowej. Jeżeli uważasz, że przyda Ci się jednak pomoc specjalistów, dla których temat Social media marketing nie ma żadnych tajemnic, koniecznie skontaktuj się z nami. Chętnie wesprzemy Cię w planowaniu i realizowaniu działań, które możesz prowadzić na Instargramie, ale również na Facebooku, Google+, Twitterze, Pinterest oraz innych platformach społecznościowych.

7 Comments
 1. Pingback: Sukces w e-commerce – jak go osiągnąć? - Adwave.eu

  • Szybkielajki
  • 23 maja 2019

  Hasztagi to dobry sposób na zdobycie większej ilości lajków. Jeżeli kogoś interesują jakie są najpopularniejsze hasztagi na Instagramie w 2019 to zapraszamy na nasz wpis. Dowiecie się z niego więcej na temat samych hasztagów i roli jaką pełnią na Instagramie.

  • Ania
  • 3 maja 2019

  Instagram w obecnych czasach to bardzo popularne narzędzie do „zarobku”. Wyróżniamy tutaj przynajmniej dwa rodzaje zarobku, pierwszy poprzez zbudowanie odpowiedniej marki swojego profilu biznesowego, dzięki któremu możemy promować swoje produkty na własnych sklepach internetowych. Dzięki dobrze zbudowanemu profilu na instagramie, mamy szerokie zasięgi naszych postów. Drugim znanym mi sposobem zarobku, jest zbudowanie własnego prywatnego profilu, na którym posiadamy znaczącą liczbę followersów, dzięki czemu firmy z branży np. ubraniowej wysyłają do nas swoje produkty, które mamy reklamować.

  • Mateusz
  • 29 kwietnia 2019

  W dzisiejszych czasach na spokojnie można kupić „followersow”, tylko po to, żeby móc być bardziej widoczny w instagramowym świecie. Oczywiście każdy ma swoje ulubione gwiazdki instagramowe, które nie biorą wszystkiego, co im wyślą sponsorzy, jednak zdarza się grupa osób, która potrafi wcisnąć największy kicz, tylko po to, żeby mieć z tego profity. Z jednej strony to rozumiem, ale z drugiej strony, gdybym z polecenia jakieś osoby, kupił cos, co ma być naprawdę super jakościowo, a okazuje się kolejnym chińskim chłamem, to cóż.. lepiej odsubskrybowac profil takiej osoby.

  • Grzesiek
  • 27 kwietnia 2019

  Nie wiedziałem, że Instagram może pomóc mi zdobyć nowych klientów, a tym bardziej pozwolić zarabiać bezpośrednio przez prowadzenie konta.
  Intrygujące!

  • Marta
  • 26 kwietnia 2019

  Schemat jest prostu w teorii ale trudny w wykonaniu – zdobyć followersów i reklamować produkty znanych brandów lub najlepiej zwoje 🙂

  • Zoe
  • 24 kwietnia 2019

  Awesome article, Instagram is such a Wonderful tool. I know
  that getting followers is very hard, that’s why services like gramgenius.com really helps you to get out
  there.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko