Platformy e-commerce – porównanie

1 Comment

Wybór platformy e-commerce jest bardzo ważny przy prowadzeniu sklepu internetowego. Zabierając się za prowadzenie takiego biznesu warto zatem porządnie przeanalizować jakie są możliwości. To może bowiem dość mocno zaważyć na powodzeniu naszego przedsięwzięcia. Poniżej znajduje się porównanie najbardziej znanych i lubianych platform e-commerce. Która z nich wypada najlepiej, a z którą lepiej dać sobie spokój?

platformy e-commerce

Platformy e-commerce – czym one są?

Zamarzyliśmy o prowadzeniu własnego biznesu, padło na sklep internetowy. To moment, w którym zaczynamy się zastanawiać nad tym jak go stworzyć. I właśnie w tej chwili powinniśmy dowiedzieć się o gotowych platformach, na których szybko i przyjemnie możemy postawić stronę naszego e-sklepu. Znajdziemy tam gotowe rozwiązania i systemy, które w zrozumiały sposób pozwolą nam prowadzić sklep. Mało tego, większość platform e-commerce posiada doskonałą pomoc techniczną, dlatego w razie pytań możemy śmiało szukać odpowiedzi i pomocy. Skoro wiemy już czym są platformy e-commerce warto zatem dowiedzieć się jakie mamy możliwości i wybrać tę, która oferuje nam najwięcej.

PrestaShop

Niezastąpiona i najbardziej popularna już od wielu lat. Jest polecana przez wielu, ze względu na wiele udogodnień. PrestaShop oferuje open source jako model płatności co może okazać się bardzo wygodne. Oprócz tego posiada dużo rozbudowanych funkcjonalności, takich opcje rabatowe, dodatkowa prezentacja wybranych towarów albo system komentarzy. Ogromną zaletą jest duży wybór wtyczek, które dodatkowo można zainstalować, aby bardziej spersonalizować i unowocześnić naszą stronę. Platforma ta jest bardzo prosta i wygodna w użytkowaniu. Ogólna ocena? PrestaShop jest bardzo dobrą opcją na postawienie sklepu przez osoby początkujące.

Magento

Kolejna znana i lubiana platforma. Jej zaletą jest niewątpliwie ogromna ilość funkcji, które udostępnia. Systemy płatności, komentarzy czy wersję mobilną strony… Wszystko to (i dużo, dużo więcej) znajdziemy w Magento. Ta platforma pozwala również na kierowanie kilkoma sklepami z jednego konta, także jest ona idealna dla osób posiadających kilka e-sklepów. Duży plus także za możliwości SEO, które posiada Magento.

Shoper

Każdy zna tę platformę. Nic dziwnego, jest popularna ze względu na jakość i wygodę użytkowania. Posiada olbrzymi wybór funkcji, takich jak prowadzenie bloga czy rozbudowana integracja z Allegro. Shoper jest przyjazny zarówno dla osób doświadczonych, prowadzących ogromne sklepy internetowe jak i dla mniejszych graczy bądź osób początkujących. Jest łatwy w obsłudze i może być stosunkowo niedrogi (posiada trzy pakiety abonamentowe, zróżnicowane cenowo i pod względem potrzeb asortymentowych). Dużym atutem tej platformy jest to, że nie zamyka się na rynki międzynarodowe. Jeżeli ktoś chce i ma możliwość wyjścia ze sprzedażą za granicę – nie ma problemu.

Shoplo

Tu mamy dwie możliwości – możemy wybrać Shoplo sklep, który nastawiony jest na mniejszych klientów prowadzących jeden biznes. Istnieje jednak także Shoplo Multichannel, czyli opcja dla osób prowadzących kilka sklepów jednocześnie. Taki wybór umożliwia sterowanie kilkoma kanałami jednocześnie z jednego konta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Obie opcje posiadają wiele dostępnych funkcjonalności, dzięki którym prowadzenie e-sklepu staje się proste. Podobnie jak w przypadku Shoper’a – nie ma tu ograniczeń dotyczących handlu międzynarodowego. Dostępne są różne wersje walutowe i językowe stron.

Wybór platformy nie jest łatwy, warto jednak zrobić dokładny research, aby zdecydować się na najlepszą opcję z możliwych. Wówczas prowadzenie e-sklepu będzie łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej opłacalne.

1 Comment

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko