Jak zdobyć fanów na Facebooku?

2 Comments

W dobie Internetu i mediów społecznościowych prowadzenie firmowego profilu może być niezwykle skutecznym narzędziem promocji. Grono użytkowników, chcąc sprawdzić daną markę, zagląda w pierwszej kolejności właśnie na Facebook. Popularny i właściwie prowadzony fanpage umacnia pozytywny wizerunek firmy i wzbudza zaufanie wśród potencjalnych klientów. Im szybciej zdamy sobie sprawę z potęgi i możliwości social media, tym prędzej uda nam się zbudować oddaną społeczność internetową i pozyskiwać kolejnych odbiorców. Krok po kroku postaramy się przedstawić najskuteczniejsze sposoby pozyskiwania fanów na Facebooku.

Zaproś znajomych

Jak zdobyć fanów na Facebooku?

Założyłeś już firmowy profil i zadajesz sobie pytanie: od czego zacząć? Najprościej jest od zaproszenia znajomych do polubienia twojej strony. Pamiętaj jednak, że nie warto zapraszać wszystkich hurtowo, a jedynie tych, którzy mogą być potencjalnie zainteresowani umieszczoną przez ciebie treścią. Postaraj się, aby na fanpage’u pojawiły się teksty, jeszcze zanim zaprosisz innych do polubienia strony. Nikt nie lubi lajkowania profili-widmo, na których nic nie ma. Zadbaj o to, aby twoja strona miała zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle, niezbędne informacje, kategorię i opis. Zastanów się też w jaki sposób chcesz zapraszać znajomych: czy poprzez funkcję automatycznego zaproszenia czy może przez wiadomość prywatną.

Bądź aktywny

Jak zdobyć fanów na Facebooku?

Postaraj się, aby twój fanpage był zauważalny w sieci i nie zginął wśród tysiąca innych. Możesz zacząć od komentowania tekstów na stronach czy forach internetowych jako fanpage. Nie spamuj, zachęcając wyłącznie do polubienia twojej strony. Postaraj się, aby twoje komentarze realnie wnosiły coś do dyskusji i wyrażały twoją opinię. Obracaj się w tematyce twojej branży, gdzie najłatwiej będzie znaleźć potencjalnych nabywców lub nawiązać kontakty z innymi firmami. Na stronie możesz udostępniać posty innych użytkowników czy marek – najlepiej tych, które mają już ugruntowaną pozycję i dużą liczbę odbiorców. Dzięki temu zapewniasz swoim fanom ciekawy content i jednocześnie możesz liczyć na udostępnienia i polubienia strony.

Umieszczaj wartościowe treści

Jak zdobyć fanów na Facebooku?

Inwestując swój czas w tworzenie unikalnych i angażujących treści możesz zyskać oddane grono fanów, którzy będą aktywni na twoim profilu. Nawiązujesz tym samym więź z odbiorcami i budujesz pozytywny wizerunek marki. Użytkownicy chętniej będą wracać na fanpage, który oferuje im interesujące ich materiały, a tym samym wzrośnie popularność firmy i zaufanie odbiorców. Mogą to być branżowe artykuły, zdjęcia, porady, tutoriale czy filmy. Dzięki temu zbudujesz firmie wizerunek eksperta, który zna się na tym, co robi.

Prowadzenie firmowego fanpage’a jest czasochłonne i wymaga wiele energii, ale zdecydowanie się opłaca. Jeżeli nie masz czasu lub czujesz, że możesz temu nie podołać, warto rozważyć skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Nasz zespół ekspertów zaopiekuje się twoim profilem i pomoże ci zbudować trwałą i owocną więź z odbiorcami.

2 Comments
  • Aśka
  • 8 czerwca 2019

  Witam, osobiście zupełnie zgadzam się z Twoim wpisem !

  • Mateusz
  • 30 kwietnia 2019

  Również uważam, że dobra opcja, aby wzbudzić zainteresowanie swoim fanpagem, jest komentowanie innych stron, ale tylko w sposób merytoryczny. Nic nikogo bardziej nie denerwuje niż komentarz „świetny profil, zapraszam do siebie”. W takiej sytuacji czujemy zdenerwowanie i zazwyczaj ostatnia myślą jest, żeby ten fanpage przejrzeć. Docelowy komentarz powinien odnosić się do określonego posta, i jeżeli kogoś on zainteresuje, to sam wejdzie z ciekawości, żeby sprawdzić ten profil.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko