Jakie treści Google lubi najbardziej?

1 Comment

Nie jest tajemnicą to, że wyszukiwarka Google wyposażona jest w pewne algorytmy, według których klasyfikuje strony internetowe. Od tego w jaki sposób witryna wypadnie w takiej ocenie zależy jej miejsce w wynikach wyszukiwania. A jak wiadomo – im wyżej, tym lepiej. Co zatem zrobić, aby odnieść sukces i znaleźć się na pierwszej stronie? Jakie treści Google lubi?

Google

Treści, które lubi Google

Dziś nie liczy się już tylko ilość tekstu na stronie www, ale również jego jakość. Ważne zatem jest nie tylko pisanie maszynowe. Bardziej istotne jest, aby zainteresować czytelnika i podać mu na talerzu to, czego szuka. Wartościowe treści, pisane w sposób zrozumiały dla odbiorcy – to jest coś, co Google ceni najbardziej. Oczywiście istnieje też kilka dodatkowych trików, które można wykorzystać na naszą korzyść w starciu z robotami Google. Jednak żaden z nich nie zastąpi tekstu dobrej jakości. To jest absolutna podstawa.

Zasady pisania tekstów

Ważne jest, aby tekst, który umieszczamy na stronie był unikalny. Najprościej rzecz ujmując – Google nie toleruje kopiowania treści. Plagiat to szybka droga w dół w wynikach wyszukiwania. Z dużym prawdopodobieństwem można dostać za niego również bana od Google. Warto też zadbać o czytelność tekstu. Nagłówki, pogrubienia, odpowiednia czcionka – to wszystko sprawia, że odbiorcy czytają artykuły z przyjemnością. Edycja tekstu nie jest też obojętna robotom wyszukiwarki. Google docenia również obrazki, zdjęcia czy filmy, które umieszczamy w treści. Kolejną sprawą jest długość tekstu. Jak obszerny powinien być artykuł, aby zrobić dobre wrażenie? Okazuje się, że nie ma na to konkretnej odpowiedzi. Jeżeli treść jest ciekawa, wyczerpuje temat i skłania wielu użytkowników do aktywności (polubienia, udostępnienia, dyskusji w komentarzach itd.) to wcale nie musi być bardzo długa. Ostatnia kwestia to słowa kluczowe. Bardzo ważne jest, aby nie używać ich nadmiarowo. Błędne przekonanie o tym, że warto przesycać tekst słowami kluczowymi działa na Google jak płachta na byka. Takie artykuły od razu klasyfikowane są jako mało wartościowe i lecą na dalsze strony wyszukiwania.

O co jeszcze warto zadbać?

Treści, które lubi Google to ważna kwestia, ale nie jedyna jeśli chodzi o zdobycie dobrej pozycji w wyszukiwarce. Oprócz pisania dobrych artykułów warto pamiętać, aby wstawiać je na stronę regularnie. Doceni to nie tylko Google, ale przede wszystkim odbiorcy. Dobrze jest również zadbać o to, aby strona nie była przesycona reklamami. To negatywnie wpływa na jej wiarygodność, ale również czytelność. Prowadząc witrynę warto ją zintegrować z kontami w social mediach. W końcu to tam najłatwiej się pokazać i zachęcić ludzi do obserwowania tego, co się tworzy. Nie ma co ukrywać, że na stronę połączoną z kontami w mediach społecznościowych Google także patrzy łaskawszym okiem.

Google, choć to tylko wyszukiwarka, ma swoje preferencje. Warto się w nie wstrzelić, bo od tego zależy czy nasza strona znajdzie się wysoko w wynikach wyszukiwania, a tym samym – czy zyskamy odbiorców naszych treści.

1 Comment

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko