Opisy produktów na stronie – jak robić to dobrze?

No Comments

Treści (w tym opisy produktów), które umieszczamy na stronie to jeden z najważniejszych czynników wpływających na to jakie miejsce nasza domena będzie miała w wynikach wyszukiwania. Zdanie „content is a king” nie wzięło się przecież znikąd. W jaki sposób warto zatem zadbać o nasz content na stronie, aby przynosił zamierzony efekt?

opisy

Czemu treści są tak ważne?

To je głównie oceniają roboty Google, kiedy klasyfikują naszą witrynę jako wartościową bądź bezwartościową. Dobre teksty, poprawnie użyte słowa kluczowe i odpowiednie linkowanie może zdziałać cuda. Dzięki dbaniu o content możemy znaleźć się na samym szczycie wyników wyszukiwania, a czy nie o to właśnie chodzi każdemu, kto prowadzi własną stronę internetową?

Rodzaje treści na stronie e-sklepu

Rozróżniamy kilka rodzajów contentu i choć każdy jest trochę inny to wszystkie razem bardzo wpływają na pozycjonowanie. Jedną z najważniejszych rzeczy są opisy produktów. Trzeba robić je dobrze, gdyż nie tylko zachęcają potencjalnych klientów do kupna, ale także są ważne w kontekście SEO. Oprócz tego na stronie e-sklepu pojawiają się treści aktualne przez długi czas, jak historia przedsiębiorstwa czy charakterystyka działalności (tzw. Evergreen Content), recenzje o produktach, rekomendacje bądź krótkie hasła reklamowe. Warto również prowadzić bloga nawiązującego do branży, w której działamy. Na nim umieszcza się teksty poradnikowe, ciekawostki o działalności, informacje o zbliżających się wydarzeniach firmowych bądź o sukcesach przedsiębiorstwa. Wszystko to uwiarygodnia nasz e-sklep nie tylko w oczach klientów, ale także wyszukiwarki Google.

Opisy produktów – co jest ważne?

Tak jak w przypadku każdej treści, którą umieszczamy na naszej stronie, opisy produktów muszą być unikalne. Kopiowanie jest surowo zabronione. Za nieprzestrzeganie tej zasady można nawet dostać bana od Google, co wiąże się z ogromnymi stratami finansowymi dla e-sklepu. Kolejną ważną kwestią są słowa kluczowe. Nie może ich zabraknąć w tekście, ale jednocześnie opis nie może być nimi przesycony. Zbyt duża zawartość fraz kluczowych sprawi, że Google uzna tekst za spam. Liczy się również długość tekstu. Opis składający się z jednego krótkiego zdania to zdecydowanie za mało – i dla klienta i dla wyszukiwarki. Taka treść jest niepełna i nie spełnia swojej funkcji. Klient niewiele się z niej dowie a Google może jej zwyczajnie nie zauważyć. Warto również optymalizować treść poprzez zadbanie o opisy meta oraz dodaniu opisów do zdjęć produktów. Opis powinien być także czytelny, poprawny językowo oraz interesujący. Wówczas można powiedzieć, że spełnia swoją rolę i nie tylko zachęca do zakupu, ale również pomaga w pozycjonowaniu strony.

Opisy produktów to najważniejsza rzecz w przypadku prowadzenia własnego sklepu internetowego. Nie warto ich bagatelizować, ponieważ mają wpływ nie tylko na opinie naszych klientów o sklepie, ale także na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Jak wiadomo – im wyżej, tym lepiej. Klienci, którzy szukają produktu zaglądają przede wszystkim na pierwszą stronę Google i to właśnie tam powinna znajdować się nasza strona, aby przynosić zyski.

Zostaw komentarz

No Comments

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!

Fields marked with an * are requiredWięcej aktualności

Pokaż wszystko