Pay Per Click – na czym polega?

1 Comment

Niektóre pojęcia, z którymi spotykamy się w marketingu internetowym mogą wydawać się skomplikowane. Pay Per Click, czyli w skrócie PPC, często przeraża nazwą. Jednak pamiętajmy, że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. 😉 W tym przypadku można bez wahania użyć tego zwrotu. Czym jest zatem PPC?

Pay per click - Google

Pay Per Click, czyli płatność za kliknięcie

W wolnym tłumaczeniu znaczy to właśnie tyle. No dobrze, ale jakie kliknięcie i o czym w ogóle mowa? Zacznijmy zatem od początku. PPC to rodzaj płatnej reklamy w Internecie. Posiadasz własną stronę internetową i chcesz, aby została zauważona? Skorzystaj z Google Ads bądź wykup reklamę na portalach społecznościowych. Z pewnością zostaniesz zauważony. Pamiętaj jednak, że za każde kliknięcie użytkownika w Twoją reklamę zapłacisz pieniądze.

Zalety PPC

Płacimy tylko za to, co może przynieść efekt. Z takiej formy reklamowania się w sieci możemy skorzystać np. prowadząc sklep internetowy. Bannery z naszą ofertą, asortymentem i nazwą naszej witryny pojawiają się w wielu miejscach. Linki sponsorowane umieszczone na pierwszych miejscach w wyszukiwarce bądź też oferty zakupowe wyskakujące po wpisaniu konkretnego zapytania – to wszystko są właśnie efekty Pay Per Click. Nasza firma zaczyna rzucać się w oczy i staje się rozpoznawalna. Najlepsze jest jednak to, że za tę reklamę płacimy tylko wówczas, kiedy użytkownik wejdzie w linka i odwiedzi naszą stronę. Owszem, ponosimy koszt za każde kliknięcie w banner czy link, bez względu na to czy klient zakupi u nas produkt czy też nie. Jednak możemy być spokojni, że nasza reklama skierowana jest do konkretnej grupy docelowej. Rosną szanse na to, że osoba odesłana na naszą witrynę dokona w niej zakupów i zwiększy sprzedaż. Koszty pozyskania nowego klienta są natomiast stosunkowo niewielkie. PPC jest zatem bezpieczną formą reklamy, za którą płacisz tylko wtedy, kiedy możesz mieć faktyczne szanse na pozyskanie nowego klienta i wypromowanie swojej strony.

Google Ads Zielona Góra

Pay Per Click – wady

Każda metoda posiada pewne wady. W tym przypadku również możemy kilka wymienić. Przede wszystkim kampania jest ograniczona przez budżet, który ustalamy z góry. Kiedy skończą się pieniądze nasza witryna przestaje być reklamowana i wyświetlana wysoko w wynikach wyszukiwania. Kolejnym minusem jest oczywiście możliwość nieczystej gry ze strony konkurencji. Płacimy bowiem za każde kliknięcie, niezależnie od tego kto klika i czy osoba odesłana na naszą stronę przyniesie nam zysk czy też nie. Zdarza się, że konkurencyjne firmy klikają w linki tylko po to, aby wykorzystać budżet i szybciej zakończyć reklamę „zagrażającej” im strony. Metoda wymaga również kontroli i codziennej analizy, co może pochłaniać sporo czasu.

Pay Per Click polega na promowaniu swojego biznesu w sposób ostrożny, ale efektywny. Może przynieść ogromne zyski przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, ale wymaga zaangażowania i ciągłej kontroli. To prawdopodobnie pochłonie sporo czasu. Promocja firmy w internecie nigdy jednak nie jest łatwa a przecież działania marketingowe stanowią motor napędowy dla rozwoju każdego biznesu.

1 Comment

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko