Czy warto reklamować się w mediach społecznościowych?

3 Comments

W przeciągu ostatnich kilku lat reklama internetowa stała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych form promocji. Dlatego zastanawiamy się, czy warto reklamować się w mediach społecznościowych. Wiele firm decyduje się umieścić swoje banery, billboardy czy spoty reklamowe w internecie, dzięki czemu przekaz może dotrzeć do większej liczby odbiorców. Media społecznościowe pozwalają nie tylko na większy zasięg udostępnianych treści, ale też nawiązanie kontaktu z potencjalnym klientem. To nieprawda, że tylko sklepy internetowe i duże marki korzystają na popularności social media. Małe lokalne firmy, które skutecznie poprowadzą swój profil społecznościowy, też mogą odnieść sukces i zwiększyć swoją popularność.

Czy warto reklamować się w mediach społecznościowych?

Dotarcie do klienta

Budowanie i podtrzymywanie pozytywnych relacji z odbiorcami umożliwia lepsze zrozumienie potrzeb konsumentów, zmniejszenie dystansu między marką, a użytkownikiem i szybkie reagowanie w razie kryzysu wizerunkowego. Dzięki mediom społecznościowym możesz na bieżąco informować o zmianach i nowościach w twojej firmie i jednocześnie niemal natychmiast otrzymywać informacje zwrotne. Odpowiadając na komentarze, zadawane pytania czy udzielając szybkiej porady, zwiększasz szanse na zatrzymanie konsumenta przy marce. Profil społecznościowy to niedrogie, a jednocześnie bardzo skuteczne źródło pozyskiwania nowych klientów i utrzymania obecnych.

Przepis na sukces

Choć każda marka ma własny pomysł i taktykę na tworzenie udostępnianych treści, jest kilka kwestii, o których warto pamiętać. Przede wszystkim – nie zaniedbuj! Pomimo, że prowadzenie profili na kilku portalach społecznościowych może być nieco czasochłonne, nie warto pomijać tej czynności. Porzucone, nieaktualizowane profile odstraszają i nie świadczą dobrze o firmie. Warto na bieżąco obserwować i komentować wystawiane przez konsumentów opinie. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza przy negatywnych ocenach, ponieważ pozwala nam się do nich ustosunkować i włączyć w dyskusję. Korzystaj z dobrodziejstw mediów społecznościowych i wprowadzaj zmiany w swojej firmie. Wsłuchując się w potrzeby konsumentów, możesz szybko reagować i udoskonalać swój produkt czy usługę.

Pomoc profesjonalistów

Prowadzenie profilu marki wymaga pewnej znajomości i wyczucia mediów społecznościowych. Każdy błąd i potknięcie są szybko zauważalne i mogą nieść  negatywne skutki dla wizerunku firmy. Nie każdy ma czas, ochotę lub umiejętności, pozwalające na prowadzenie udanego profilu i w takim wypadku warto rozważyć powierzenie tego zadania profesjonalistom. Jest to inwestycja w rozwój marki, która w krótkim czasie może przynieść zauważalne rezultaty. Nasz zespół ekspertów pomoże ci stworzyć profil – wizytówkę firmy, dzięki której nawiążesz i utrzymasz pozytywne relacje z klientami.

3 Comments
  • Mateusz
  • 5 maja 2019

  Pytanie postawione w tytule tego artykułu można nazwać pytaniem retorycznym. Oczywiście ze warto reklamować produkt w mediach społecznościowych. Jest to przede wszystkim dużo tańsze niż Google Ads, po drugie dzisiaj z Facebook’a oraz Instagram’a korzysta praktycznie każda młoda osoba a i powoli osoby starsze zaczynają zakładać konta, więc zasięgi są również dużo większe..

  • Kamila P.
  • 27 kwietnia 2019

  Zależy jaka branża, b2b – srednio, gastronomia – koniecznie!

  • Mario
  • 26 kwietnia 2019

  Z tego co wiem reklama na Facebooku i Instagramie jest o wiele tańsza niż reklama w Google Ads, wiec odpowiedz jest oczywista

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko