Zalety reklamy na Facebooku

2 Comments

Facebook jest niewątpliwie potężnym medium społecznościowym, które umiejętnie wykorzystane, może znacząco ułatwić promocję naszej firmy. Czy sprawne posługiwanie się funkcją reklamy pozwoli nam na dotarcie do jeszcze większej liczby odbiorców i zyskanie nowych klientów? Jakie są zalety posiadania reklamy na Facebooku? W dzisiejszym artykule postaramy się na te pytania odpowiedzieć.

Dobór grupy docelowej

Zalety reklamy na Facebooku

Ustalenie targetu naszych produktów czy usługi jest jedną z najważniejszych czynności przy zakładaniu działalności. Facebook pomoże nam zidentyfikować naszą grupę docelową, czyli potencjalnych klientów. Organiczny zasięg może dotrzeć do grupy przypadkowych odbiorców, którzy nie są i nie będą zainteresowani naszą ofertą. Reklama na Facebooku umożliwia nam na dokładne określenie grupy docelowej, do której chcemy kierować przekaz. Grupę możesz określić za pomocą takich czynników jak lokalizacja, zainteresowania czy wiek. To ty decydujesz do kogo dotrze twoja reklama, a do kogo już nie. Dzięki temu zwiększasz szansę na powodzenie kampanii i realne zwiększenie liczby klientów.

Zwiększenie zasięgu

Zalety reklamy na Facebooku

Reklama nie przyniesie oczekiwanych korzyści, jeżeli zobaczy ją tylko garstka osób. Płatna reklama pomoże dotrzeć do większej liczby odbiorców, a tym samym zwiększy możliwość zdobycia nowych klientów. Ponadto nie będą to odbiorcy przypadkowi, a więc nasza reklama będzie wyświetlać się tylko u potencjalnych nabywców. To my decydujemy, ile jesteśmy w stanie wydać na reklamę i jaki będzie nasz budżet całkowity lub dzienny. Jest to niewątpliwie duża zaleta, zwłaszcza dla osób lub firm, które dysponują niewielkim budżetem i nie są w stanie ponieść dużych kosztów na kampanię reklamową.

Różnorodność i remarketing

Różnorodnośći remarketing a reklama na Facebooku

Facebook daje nam możliwość wybrania formy naszej reklamy. Mogą to być zdjęcia, filmy czy nawet ruchome gify. Dzięki temu możemy dobrać format, który ma największe szanse zainteresować odbiorcę i przykuć jego uwagę. Ponadto, dzięki umieszczeniu kodu remarketingowego na swojej stronie, masz szansę dotrzeć do osób, które faktycznie są zainteresowane twoim produktem czy usługą. Dzięki temu reklama nie trafi do kogoś, kto trafił tam przez przypadek i był tylko chwilę. Możesz również dotrzeć do osób, które sfinalizowały zamówienia w twoim sklepie. Z pomocą kodu łatwiej będzie je znaleźć i zachęcić do dokończenia zakupu.

Reklama na Facebooku ma sporo zalet i dlatego warto ją rozważyć. Jeżeli nie jesteś pewien czy to odpowiednia forma promocji dla twojej firmy lub nie wiesz, jak taką reklamę przygotować – skontaktuj się z nami. Nasi eksperci pomogą ci podjąć decyzję i stworzą reklamę idealnie dobraną dla twojej marki.

2 Comments
  • Kuba
  • 15 czerwca 2019

  Masz rację Mateuszu: nachalna reklama bywa gorsza od jej braku. Zamiast potencjalnego klienta uzyskujemy zniechęconego klienta 🙂 Wszystko z umiarem i smakiem, nie ma sensu nachalnie bombardować kogoś banerami na FB.

  • Mateusz
  • 30 kwietnia 2019

  Reklama na Facebooku jest naprawdę ciekawą opcją, ale ważne jest, żeby również w tym względzie nie być nachalnym. Interesująca grafika, gif, może w łatwy sposób przyciągnąć do siebie potencjalnych odbiorców.

Comments are closed.

O nas i o blogu

Jesteśmy firmą zajmującą się marketingiem cyfrowym, koncentrującą się na pomocy naszym klientom w osiągnięciu doskonałych rezultatów w kilku kluczowych obszarach.

Prośba o darmową wycenę

Oferujemy profesjonalne usługi SEO, dzięki którym znacznie poprawiają się wyniki wyszukiwania organicznego stron internetowych, co pozwala im na ubieganie się o najwyższe miejsca w rankingach, nawet jeśli chodzi o bardzo konkurencyjne słowa kluczowe.

Zapisz się do newslettera!Więcej aktualności

Pokaż wszystko